Μπασκετοφατσες του rocking

Διάφοροι ζήτησαν recap :stuck_out_tongue: , θα κάνω μια μικρή ανασκόπηση λοιπόν, τόσο όσο βέβαια, πριν επιστρέψει ο Επίτροπος κ η κανονικότητα:

Κόκκινοι:

Chrisp σταθερά δύναμη που πατάει με το μισό πόδι NBA κ με το άλλο ενάμιση Euroleague. Ορθολογικό σκεπτόμενο μπάσκετ με θεαματικά fade away όταν σφίξουν οι άμυνες και καθοριστικά mid range άχαστα σουτ! Ένιωσα ότι του χάλασα λίγο τον ρυθμό και το στυλ που ήθελε να επιβάλλει με κάτι τύπου iso αηδίες μου :stuck_out_tongue: αλλά θα επανέλθω-επανορθώσω, i promise!
Kastroman δύναμη, βγήκαν μερικά κορυφαία πικ εν ρολ και εύκολα καλάθια, εντός ζωγραφιστού αν γυρίσει είναι αχλάτσοτο, ανέλαβε το δύσκολο μαρκάρισμα του Παντελή και τα πήγε αρκετά καλά -δεδομένου ότι ο Παντελής είναι θηρίο- και γενικά ωραίος, μπασκετικός και μερακλής, έριξε πολύ ιδρώτα και μάχη κάτω από τη ρακέτα.
Martian ξεκίνησε ένα μπασκετικό diss με κολλητό Moonchild, απολαυστικές μονομαχίες οι δυο τους, ενώ στα κρίσιμα σημεία μεταμορφωνόταν στο γνωστό πολυμηχάνημα που σκοράρει σουτ από το πουθενά, δίνει απίθανες μάχες κάτω από τη ρακέτα και δουλεύει το δικό του -τονίζω το «δικό του», δεν αντιγράφετε αυτό- eurostep!
Eγώ
Nba 2016 nba GIF - Find on GIFER

Μαύροι:

Apostolis ότι ήταν κωλόχερο το ξέραμε, το απέδειξε και πάλι χτες με αρκετά καθοριστικά σουτ -υπό πίεση τα περισσότερα- + καθοριστικές αρχιδάτες μπούκες εντός ρακέτας χωρίς να υπολογίζει ύψη και σώματα. Κρατάω στο τρίτο ( ; ), ίσως να ήταν και 2ο ματς, 1-2 πολύ δύσκολα καλάθια υπό πίεση - ταμπλό και μέσα. Γενικά η καμπυλότητα "χατζηγεωργιου has entered the chat’’ στο σουτ του υπό πίεση και μη, από τα μεγάλα του ατού, που δύσκολα κόβεται αν είσαι κάτω από 2 μέτρα.
Moonchild είχα να τον δω χρόνια, αυτό όμως που μου έμεινε σαν πρώτο δείγμα από την πρώτη μας μπασκετική συνάντηση, ήταν νο1 ότι παίζει αμυνάρα και νο2 δυνατό κορμί που δύσκολα σπρώχνεται. Όσο με μάρκαρε, τον ένιωθα σαν βδέλλα πάνω μου διαρκώς και δύσκολα έτρωγε προσποίηση, ενώ μέσα στη ρακέτα δεν χαμπάριαζε και πρέπει να μοίρασε και 1-2 ταπίδια. Δύναμη!
Pantelis δεν έχω να πω πολλά
Plane Take Off GIF | Gfycat
δεν μαρκάρεται από κανέναν μας πλην Παργαλάτσου που τον κοντράρει στη δύναμη, στο τελευταίο ματς με το που άρχισε να παίζει με πλάτη στο ελαφρώς υψομετρικό miss-match με τον Kastro, έκανε κάτι ραβέρσες που δεν κοβόντουσαν με τίποτα + μοίρασε αρκετά ταπίδια + πρέπει να έκανε ρεκόρ κλεψιμάτων εντός ζωγραφιστού σε σχεδόν κάθε πάσα με λόμπα που προορίστηκε για Martian ή Kastro.
Κtn κλασσικά ταχύτατος, χωνόταν παντού και έδινε λύσεις όταν πέφταν πολλά σώματα το ένα πάνω στο άλλο, κυκλοφορούσε τη μπάλα ιδανικά και μοίραζε πάντα στον κατάλληλο συμπαίκτη. Έκανε την πιο αθόρυβη δουλειά των Μαύρων και τολμώ να πω ότι ήταν η κόλλα που κρατούσε την ομάδα του. Καθοριστικότατος.-

Πρώτο ματσάκι το πήραμε με μια σχετική διαφορά -αν και στο τέλος που θέλαμε 2 πόντους να το λήξουμε, άρχισε να βγαίνει η κούραση και έκαναν ένα μικρό σερί οι Μαύροι-, 2ο ματς παλικαρίσια ανατροπή από Μαύρους σε μια μικρή διαφορά που είχαμε πάρει και μετά ‘‘παράταση’’ όπου ο Αποστόλης το έληξε με 2 εύστοχα σουτ, 3ο πάνω που συμπληρώθηκε το έξτρα 15λεπτο και ήμασταν μπροστά (ακριβώς στο όριο που είχε προτείνει ο Παντελής νωρίτερα των 15 πόντων), έπαθα μια κωλοκράμπα και δυστυχώς το λήξαμε -ήλπιζα ότι θα πήγαινε ένα 5λεπτάκι ακόμα μέχρι τα 21…

Γενικά ωραία, δυνατά μονάκια με καλούς συνδυασμούς και από τις δύο ομάδες + τόσο όσο σε ένταση και νεύρο όσο έπρεπε!

Αυτά, εις τα επόμενα λοιπόν!!

7 Likes

Λολ καμία σχέση :joy:

Ήμουν (σχεδόν) άρτι αφιχθείς από καλαμαροχτάποδα μετά τσίπουρου, από τα μέσα του 2ου μονού είχα μειωμένη αντίληψη των πραγμάτων (πρέπει να πάσαρα καμιά 15αριά φορές πάνω στον Παντελή).

Ελπίζω να είναι καλά η γάμπα, αλλά δε σου κρύβω ότι ανακουφίστηκα λίγο που το λήξαμε.

5 Likes

ουφ ωραία :metal:
Ντάξει είναι η γάμπα, αλλά δεν κρύβω ότι και το βράδυ της Κυριακής με έπιανε και με άφηνε και ήθελε διατάσεις… τρεξιματάκι τώρα σιγά σιγά και λίγη ασκησούλα, να επανέλθουμε για το μεθεπόμενο σκ

3 Likes

Λοιπόν, μετά από εσωτερικές διεργασίες-ραδιουργίες στα ενδότερα της μυστικής σέκτας που ελέγχει αυτή τη φορουμική διοργάνωση, μιας κ τέσσερα άτομα ψήνουμε σπυριάρα ΚΑΟ αυτή τη Κυριακή αφού θα ήμαστε εντός Αθηνών, είπα να ρίξω δίχτυ μπας κ βγούμε τουλάχιστον 6αδα για επικό 3ον3!

Ώρα 19.00 λογικά και μετά, δύσκολο νωρίτερα

Ρίχτε άμεσα αν μπορείτε οι ενδιαφερόμενοι τον οβολό σας

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 14

Lupin ΝΑΙ
@ChrisP ΝΑΙ
@RiderToUtopia ΝΑΙ
@Kastroman ΝΑΙ

@martian
@Ktn
@apostolisza8
@The_Black_League
@JoHNNyB
@pantelis79
@MrBeast
@Moonchild92
@Outshined
@dude

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 3
The X-Factor, Nick the Quick, Sadface Hector the hitman (αναθεμα κι αν θυμαμαι τα παρατσουκλια τους)

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6
plex27, samis, eviL, Giasonas, osfp7, QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί σε προετοιμασια ή “ψηστηρι” - 4
@nnnkkk , @kbil , @St_Anger , @bostonflesh

1 Like

50-50

1 Like

Να γίνει 100-0 παρακαλώ :hugs:

1 Like

0-100, λειπω ηδη :stuck_out_tongue:

3 Likes

Αυτό κι από δω

1 Like

Πάμε ένα recap σύντομο, να το ξεδιαλύνουμε μέχρι τέλος της μέρας αν γίνεται

(Βάζω στα ΟΧΙ κ Moonchild γιατί θυμήθηκα ότι θα είμαι εκτός)

Ώρα 19.00 λογικά και μετά, δύσκολο νωρίτερα

Ρίχτε άμεσα αν μπορείτε οι ενδιαφερόμενοι τον οβολό σας - 2 to go για 3ον3

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 14

Lupin ΝΑΙ
ChrisP ΝΑΙ
RiderToUtopia ΝΑΙ
Kastroman ΝΑΙ

@martian 50-50

@apostolisza8
@MrBeast
@dude

The_Black_League ΟΧΙ
Outshined OXI
Ktn ΟΧΙ
Pantelis79 OXI
JoHNNyB ΟΧΙ
Moonchild92 OXI

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 3
The X-Factor, Nick the Quick, Sadface Hector the hitman (αναθεμα κι αν θυμαμαι τα παρατσουκλια τους)

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6
plex27, samis, eviL, Giasonas, osfp7, QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί σε προετοιμασια ή “ψηστηρι” - 4
@nnnkkk , @kbil , @St_Anger , @bostonflesh

2 Likes

Εγώ θα ήθελα να προφυλαχτώ για ακόμα κάποιον καιρό, ειδικά αν μιλάμε για μονάκι που η “λούφα” του διπλού δεν παίζει ούτε για δευτερόλεπτο.

Γενικά, ο ώμος έχει αρχίσει και φτιάχνει, αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς.

3 Likes

Έχω ξεκινήσει θεραπείες για το χέρι (που τελικά προέρχεται από σπόνδυλο) και σίγουρα είμαι εκτός ως 15/11. Μετά την επανεξέταση που υπολογίζεται περίπου τότε, βλέπουμε…

3 Likes

Περαστικά κ στους δύο παικταράδες, το ήξερα πως είστε πιθανότατα off, εκ παραδρομής σας άφησα ανοικτούς στο call to arms αυτής της εβδομάδας

3 Likes

Οι σχεδόν εντατικές προπονήσεις για την αποφυγή ερμπολ στις βολές, πιάσανε τόπο, αλλά θα απουσιάζουν οι υποψήφιες κούρσες μου γιατί μένω στου διαόλου τη μάνα από κει που πάτε. Από βδομάδα όταν με το καλό επιστρέψουν οι @pantelis79 & @Ktn , θα εφαρμόσουμε άριστα το Πικ εν Ποπ.

7 Likes

έχει οριστεί ώρα και μέρος; Υπάρχει ενδεχόμενο να κάνω εμφάνιση μαζί με άλλον έναν ξέμπαρκο

6 Likes

ΩΠ νάτος

Eurohoops Κηφισιά, λογικά θα κλείσουμε 19.00-20.30

@kbil θα τη μπιστηξεις τη σπυριαρα?

3 Likes

Κατά πάσα πιθανότητα εκτός αυτή την Κυριακή, με καλεί η μουσική.

Αν αλλάξει κάτι θα ειδοποιήσω.

2 Likes

Πάμε recap

Ώρα 19.00-20.30 Eurohoops Κηφισιά

Παραμένουμε 4άδα, ενώ από τους σταθερούς μόνο ο @MrBeast μένει χωρίς απάντηση + @martian με last minute call…
Έχω φάει χυλόπιτες από διαφόρους φίλους μου, όμως αν ο @kbil συν τον έξτρα του είναι τελικά μέσα, πάμε για επικό 3ον3 κ γίναμε!

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 14

Lupin ΝΑΙ
ChrisP ΝΑΙ
RiderToUtopia ΝΑΙ
Kastroman ΝΑΙ

@martian 50-50

@MrBeast

dude ΟΧΙ
apostolisza8 ΟΧΙ
The_Black_League ΟΧΙ
Outshined OXI
Ktn ΟΧΙ
Pantelis79 OXI
JoHNNyB ΟΧΙ
Moonchild92 OXI

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 3
The X-Factor, Nick the Quick, Sadface Hector the hitman (αναθεμα κι αν θυμαμαι τα παρατσουκλια τους)

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6
plex27, samis, eviL, Giasonas, osfp7, QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί σε προετοιμασια ή “ψηστηρι” - 4
@kbil +1 φίλος ΙΣΩΣ

@nnnkkk , @St_Anger , @bostonflesh

3 Likes

Αναμένω απάντηση από τον αριστερόχειρα φίλο. Αν και αυτός με ψήνει και με τραβάει πάντα, έχει δυο μωρά και πρέπει να το οργανώσει.

4 Likes

Kαι X Factor μέσα, γίναμε 5άδα!!

Λέτε να κλείσω; Λογικά οκ, θα γίνουμε πιστεύω… θα περιμένω λίγο μέχρι το βράδυ, εκτός αν κάποιος όντως πιστεύει ότι καλό είναι να το κλείσουμε άμεσα

2 Likes