Μπασκετοφατσες του rocking

Ποσο χιψτερ μια ζωη πια… περιμενε να ειναι το μισο ροκιν στο νοσοκομειο ή σε εκτος εδρας αποστολη για να εμφανιστει…

Κυριολεκτικα το “μωρα” δυστυχως ε?

2 Likes

@kbil no rush, αλλά αν κάποια στιγμή ή εσύ ή κ ο φίλος σου σιγουρέψεις/σιγουρέψετε, ρίξε ένα post εδώ ώστε μόλις γίνουμε at least 6, να κλείσω το 7.00-8.30 την Κυριακή, μην τυχόν το κλείσει κανείς άλλος (αν βγούμε παραπάνω παίκτες, θα τα βρούμε με κάποιον 8ο το σκ υποθέτω, no worries)

3 Likes

εννοείται βρε

1 Like

Μέσα αμφότεροι

3 Likes

image

Έτοιμοι μόρτες μου, ήμαστε 7 μαζί με X Factor, κοιτάξτε μπας κ βρούμε άλλον ένα κ πάμε 4on4 για να μην γειώσω X Factor -ή ο @martian μπεί στο 100%
45&€ πληρωμένο, το ταμείο δέχεται μόνο κασέρι

4 Likes

Κανενας απο τους δυο αντιχειρες μου δεν ανοιγει ακομα καλα :joy:, και Αθηνα να ημουν δε νομιζω οτι θα επαιζα αυριο. Καλο ματσακι να εχετε, ειστε σκυλοι που το καταφερατε στο τριημερο!

3 Likes

Είμαι off και εγώ παίδες, καλά να περάσετε. Τα λέμε από μέσα Νοέμβρη, το επόμενο Σ/Κ δεδομένα δεν θα μπορώ καθώς θα παραθερίζω.

4 Likes

Περαστικά κ καλή αντάμωση παίδες, no worries

Για τους λοιπούς, θέλουμε +1 για 4on4, ρωτήστε φίλους κ γνωστούς, ψάχνω κ γω

2 Likes

δεν έχω βρει ούτε ένα άτομο για 8ο, i give up μάλλον - δεν μπορώ να σκεφτώ άλλες εναλλακτικές διότι λείπουν εκτός Αθηνών οι περισσότεροι… αν βρει κάποιος από τους υπόλοιπους κάποιον έξτρα, ας τον φέρει να βγει ωραίο 4on4, εναλλακτικά 7άδα 3on3 και θα παίξουμε λογικά εγώ με X factor rotation -ή όποιος άλλος κουραστεί anyway…

1 Like

Επιχείρησα και εγώ να κατεβάσω ξάδερφο μέταλλα αγνώστων μπασκετικων ικανοτήτων αλλά επιδέξιο σε πιτ, άσο του χεντμπαγκινγκ και κονεσεγ στα μπυρονια, αλλά είναι οι γονείς του με κοβιντ και είναι λίγο επικίνδυνο να έχει κολλησει, οπότε άλλη φορά

1 Like

Τι κανατε ρε; Την μπιστηξατε τη σπυριαρα;

3 Likes

tuZe9fH

Πολύ δυνατό ματς το σημερινό, και με καινούριες παρουσίες.

Από τη μία ομάδα ο ευθυβολος @Kastroman , με τον εργοστασιακα μπασκετικό @ChrisP , τον νεοεισελθοντα και αρκετά δυνατό @kbil , μαζί με το φίλο του ο οποίος ήταν πιο ταχύς και από σφαίρα σε fast forward.

Από την άλλη ομάδα ο air @Lupin , ο πυραυλοκινητος X-factor και ο γράφων.

Η πρώτη ομάδα είχε 4 άτομα, οπότε ανά 5 πόντους περίπου κάποιος έβγαινε αλλαγή, ώστε να παίξουμε αγνό, παραδοσιακό, αμόλυντο, σκληρό, αλανιαρικο και μερακλιδικο 3on3, όπερ και εγένετο.

Πήραμε με δυσκολία δύο μονά, και στο τρίτο, διάρκειας δέκα λεπτών μόνο, ανακατεψαμε την τράπουλα και παίξαμε λίγο ακόμα, αλλά δεν συγκράτησα το σκορ.

Κρατάω φυσικα την παρουσία του kbil (ελπίζω και σε επόμενες φορές μαν!) , αλλά και γενικά ότι δώσαμε δυνατές μάχες, σε ένα παιχνίδι που ήταν πάρα πολύ δυνατό, σε αθλητικά πλαίσια και με πολύ ωραίο κλιμα πάντα . Και σε άλλα με υγεία !!

7 Likes

Πολύ δυνατά μονά (κληρονόμησα ήδη στο πρώτο εξ αυτών κάτι που θα πονάει τις επόμενες μέρες στο δεξί πλευρό) αλλά ήμουν φανερά εκτός κλίματος -3 χρόνια αποχή από το άθλημα + εντελώς ακατάλληλα παπούτσια. Φοβόμουν να πατήσω κυριολεκτικά, σε κάθε κίνηση ήμουν έτοιμος να φύγω εκτός ισορροπίας. Κάπου μάλλον φταίει και το γήπεδο, κάπου και η δική μου αισιοδοξία πως θα ανταπεξέλθουν τα running υποδήματα (είμαι παιδί του ανοιχτού, παρκέ σχεδόν ποτέ, τσιμέντα μόνο γενικά, δεν τα αλλάζω).

Τεκμαίρεται από τα παραπάνω πως δεν το χάρηκα; Όχι φυσικά! Γνώρισα Παργαλάτσο (μλκ, ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ, δυνατός αλλά και τεχνίτης), ξαναείδα αξιαγάπητο και πλαστικό λουπέν, στιβαρό και σιωπηλό δολοφόνο ΚρισΠ (γνωστές φάτσες απο τις Τιτανομαχίες). Ίδρωσα, mission accomplished. Πολύ όμορφη φάση έχετε φτιάξει, το ξαναγράφω πως ζηλεύω και θα χαρώ να ξαναεμφανιστώ. Καλή βδομάδα σε όλους

9 Likes

Kbil επιβάλλεται να γίνει θαμώνας, έστω κ σε μια πιο αραιή συχνότητα που θα τον βολεύει, καθώς όπως λέγαμε και στο τόπικ των τιτανομαχών κάποτε, αν είσαι καλός στη μπάλα, τότε πιθανότατα θα είσαι καλός και στα υπόλοιπα σπορ… χωρίς καν να υπολογίζω ότι είχε να παίξει καιρό, στάθηκε κάτι παραπάνω από μια χαρά στο παρκέ - κρίμα που έλειπαν κ οι υπόλοιποι, να έβλεπε όλη την παλιοπαρέα των μπίστων της σπυριάρας εν δράση

Φίλος του δύναμη επίσης, κανονικό βέλος, εννοείται ευπρόσδεκτος και σε μελλοντικές συναντήσεις, όταν του το επιτρέψει κ εκείνου το πρόγραμμα

Οι υπόλοιποι κλασσικά δυνατοί κ με πολύ όρεξη να παιχτεί καλό μπάσκετ (X factor σκληρός καριόλης, Παργαλάτσος συνεχίζει να είναι ασταμάτητος στο ζωγραφιστό, Chrisp Στρατηγός, Kastroman όλο κ ανεβάζει στροφές + στατιστικά ευστοχίας στο mid range shoot παίζοντας κ δυνατά πλέον με το σώμα του) + φύγαμε όλοι αρτιμελείς κ ιδρωμένοι, όλα καλά!!

Κρατάω βέβαια την προδοσία Kastroman, που είχε την πρώτη επιλογή συμπαίκτη κατά το μοίρασμα αλλά αγνόησε επιδεικτικά τον παιδικό του φίλο/κουμπάρο και στράφηκε αλλού - δεν ξεχνάω, δεν συγχωρώ, θα το βρει μπροστά του.-

Επίσης ένα note στον εαυτό μου να σταματήσει να βλέπει βιντεάκια Kyrie, το υπόσχομαι, θα σταματήσω τις αηδίες και θα παίξω πιο ορθολογικά στο μέλλον -με έχει πιάσει ένας πρωτοφανής παλιμπαιδισμός που δεν λέει να με αφήσει τίποτα :expressionless:

Next time μόρτες
image

8 Likes

Τουλαχιστον αν βλεπεις βιντεακια Kyrie, να βλεπεις αυτα που δειχνει ποσο ψεκασμενος ειναι σε δηλωσεις του. Εχει ξεφυγει ο ηλιθιος :joy:

2 Likes

Ώπα. @Kastroman βλέπω εφαρμόζεις και εσύ σύνθετα mind games, έχεις το σεβασμό μου.

Αναμένω όμως κίνηση εκδίκησης και εκκίνηση βεντέτας.

Το καλό που σου θέλω :stuck_out_tongue:

Tα 'ζα μου τα αργά δηλαδή ήσασταν εχθές;

1 Like

Αργησαμε λιγο να ξεκινησουμε, αλλα το πιο σημαντικο ειναι πως οι αμυνες ηταν ΛΙΜΟΖ με αποτελεσμα τα μονα να θελουν λιγο παραπανω χρονο απο το κανονικο να ολοκληρωθουν.

90 λεπτα μετα, νομιζω δεν εφυγε κανενας ξεκουραστος. Εμενα σημερα ποναει το κορμι μου οπως τις πρωτες φορες που πηγαιναμε για μπασκετακι :cowboy_hat_face:

1 Like

Ή πιθανώς να χτίσατε 3 οικόπεδα με την αστοχία σας, δεν κρίνω αλλά δεν υιοθετώ κιόλας.

1 Like

Οχι ρε, αφου δεν ειχε ερθει ο Αποστολης :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τότε χτίσατε 5 μήπως;