Μπασκετοφατσες του rocking

Η αναλυτικότατη περιγραφή που όλοι περιμέναμε (χωρίς να θέλω να θίξω όσους σήκωσαν το βάρος της καταγραφής των πεπραγμένων τις προηγούμενες Κυριακές), τόσο ζωντανή που δημιουργεί μέχρι και αίσθηματα… ζήλιας σε όσους δεν μπορούμε να είμαστε εκεί…

…όμως χωρίς αναμνηστικές φωτογραφίες είναι σαν μην συνέβη τίποτε!!!

6 Likes
Summary

Πριβιους γουικ…

12 Likes

Να έρθετε να παίξετε (ναι, και οι Βόρειοι) για να μην χρειάζεστε φωτογραφίες!

9 Likes

Τι έπος είναι αυτό, ρε;

Τσεκάρετε (μία) κάλτσα Kastroman και RtU έτοιμο να σκάσει το άφιλτρο, καταρρέοντας στην καρέκλα και πίνοντας κρασάκι μπρούσκο, μετά από μία δύσκολη μέρα στο μεροκάματο.

7 Likes

Ο Παργαλατσος δείχνει ταλαιπωρημένος από την ζωή… Σα να σκέφτεται παιδιά, υποθήκες, δάνεια και γιατί υπάρχουμε όλα ταυτόχρονα :joy::heart_eyes:

8 Likes

Πρώτοι εδώ.-

Summary

7 Likes

…είπε ο ιταμός Lupin (καρδούλα αβίαστη, κατά τ’ άλλα), όταν παραπάνω έγραψα:

αυγολεμονος ιπποδρομος GIF - Αυγολεμονος Ιπποδρομος Ναχαμεναλεγαμε - Descubre & Comparte GIFs

8 Likes

:pensive:
Busted

6 Likes

Η περιγραφη του ματς το επομενο πρωι απο τον @The_Black_League ειναι ακριβως οτι και το τσιμπουσι με τα αγριογουρουνα στο Γαλατικο χωριο, σημαινει τη ληξη του τευχους/επεισοδιου. Μας ειχες λειψει μαν, και σαν παρουσια/παρεα, και παικτης, και “δημοσιογραφος”.

Την τελευταια περιοδο εχω παρει επ ωμου ενα κομματι του project “ανακαινιση παργαλατσοκατοικιας”, με συνεργειο να κανει τα πολλα και εγω να εχω αναλαβει οσες δουλειες γνωριζω και μπορω να φερω εις περας, με αποτελεσμα καποιες απο τις Κυριακες να ειμαι καπως κουρασμενος στις αθλοπαιδιες μας. Την προηγουμενη Κυριακη (που τραβηχτηκε και η φωτο που ηλπιζα να μην ανεβασει ο navigator @pantelis79 ) ημουνα πραγματικα κομματια, με εμφανες lag στις κινησεις μου, ωσαν pc που τρεχει game του οποιου δεν πληροι τις ελαχιστες απαιτησεις (!). Αλλα δεν ηθελα να χασω τη μαχη, επειδη “Μερα μπαινει μερα βγαινει, η ζωη νερο περναει και οποιος δεν το ριξει εξω, αδικοχαμενος παει” (σατανα @Lupin :black_heart: )

Και σε αλλα με υγεια ρε αλανια!

11 Likes

Πιστοποιω οτι την περασμενη Κυριακη ο φιλτατος @RiderToUtopia ειχε μπογιες στα μπρατσα του… Οχι οτι εριξε λιγοτερο ξυλο λογω αυτου ομως, η αληθεια να λεγεται :stuck_out_tongue:

EDIT: ο @morgoth δε φαινεται και σε πολυ καλυτερη κατασταση απο @RiderToUtopia, ποδηλατα και μαλακιες :stuck_out_tongue:

5 Likes

Τι να πεις τώρα.
Τις ίδιες στιγμές που στο Star Channel έπαιζε “Η νεράϊδα και το παλληκάρι” (χάσαμε το μισό για να ρθουμε να βλέπουμε τα μούτρα σας), ο άλλος βάζει reference από Διπλοπενιές. Τρικυμία εν κρανίω.

ΤΟΥΤΩΝ ΛΕΧΘΕΝΤΩΝ
Καταθέτω πρόταση φωτιά για φανέλες ομάδας Rocking, αλλά μόνο αν είναι πράσινη μπλούζα με πορτοκαλί σορτς (η πρώτη εμφάνιση, για τη City edition θα το δούμε)

Εγώ δεν έχω μεγαλώσει στα σαλόνια και δεν ξέρω να λέω τα ωραία λόγια που λέει ο Λουπέν. Οι μαύροι παίξαμε πολύ ωραία. Τα highlights ήσαν κάτι κοψίματα που βγάζαμε, κάτι κάθετες, κάτι διαγώνιες, κάτι έτσι κάτι αλλιώς.
[Seferlis_basket.gif]

ΑΛΛΑ
Ένα ποσοστό αυτών των φάσεων οφείλεται στο ότι σε κάποιες παίζαμε 5 εναντίων 4 στην επίθεση. Βέβαια, από το να υπάρχει ένα κενό, μέχρι να το διαβάσεις και να το παίξεις, ύπάρχει μία απόσταση. Οπότε μπράβο μας.

Σύντομο recap λαϊκό σταράτο, χωρίς λου(μ)πενικές φιοριτούρες.
Συνοπτικά, το καλύτερο μπάσκετ που έχω δει στο ρόκιν. Ώριμες και οι δυο ομάδες, βγήκαν καλές φάσεις.
Μετά από ένα μπασκετικό φιάσκο την Παρασκευή (όπου κουβάλησα και το Λουπέν), χθες ξανααγαπήσαμε την πορτοκαλιά.

  • Τσων: αιώνιος έφηβος, ψυχή μυαλό και κυρίως σώμα 17χρονου
  • Αποστόλης: οφείλω να ομολογήσω ότι στα πρώτα ματς μου είχε φανεί μπολχογκ. Όμως χθες ήμασταν:
    - Από πότε οι νεράιδες βγαίνουν στις 45 μοίρες και κάνουν 4/4;
    - Από τότε που τριγυρίζουν στο low post όμορφα παληκάρια
  • Κώστας: o φετινός Granit Xhaka. Ο νοών νοείτο, οι τεταρτοπέμπτοιέκτοι της Premier μπείτε αναζήτηση Google-αισθάνομαι τυχερός αν δεν καταλαβαίνετε
  • Αντώνης: ο περυσινός Emile Smith-Rowe (ESR για τους φίλους). Πυροβολεί σαν κρητικός σε γλέντι βάφτισης

(Nicknames δεν ξέρω)

Οι κόκκινοι καλά παίξατε, βγήκαν ωραίες φάσεις, αλλά νομίζω είχατε παραδώσει νοητικά στο δεύτερο μέρος.


εισέπραξα ένα καλό, γυναικείο ξεχεστήριο

Μπορεί να πει κανείς ότι σε …δίκασε :woman_judge:

9 Likes

…και τσιωλικός;;;;;;

2 Likes

@RiderToUtopia (aka Παργαλάτσος (original) και Big Parga), ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το Δημήτρης Παπαμιχαήλ το παντρεύτηκες, ε;

Άσε, ρε γάτε.

Είπαμε… Tο reference ήταν γιατί ο RtU είναι τίμιο και λαϊκό παιδί, ρε, που τα χέρια του έχουν ρόζους από το μεροκάματο και όχι βουτυρομπεμπές, αρχοντόπαιδο σαν τον Μανούσο Βροντάκη, τον χλεχλέ. Know your shit, next time!

Και πού να έβλεπες στο εφετείο, μετά την επιστροφή μου.

Επίσης, μην κάνεις κανένα αστείο και αλλάξεις την επική φωτογραφία σου, ε;

5 Likes

Double post:

1η σεζόν: 8 παιχνίδια (μεταξύ 29/05 και 24/07)
2η σεζόν: 11 παιχνίδια ήδη, ξεκινώντας από 04/09 έως και χθες, 14/11 (χωρίς καμία Κυριακή κενή)

Το επόμενο ματς είναι το 20ο.

1 Like

Γαμησε τα μονο αντοχη εχουμε, δεν εχουμε και τιποτα αλλο με το ρημαδι

1 Like

Για περάστε κύριε από την επόμενη τιτανομαχια, την κλασσική, την πατροπαραδοτη, την ποδοσφαιρική, εκεί θα έχει τον τελευταίας-δεκαετίας Χαρίλαο να σας δείξει ποιος κάνει κουμάντο και στο βόρειο και στο πολύ νότιο-ανατολικό Λονδίνο.

1 Like

Τετάρτη σήμερα συνφορουμίτες, και ήρθε η ώρα να δούμε το NUMBER OF THE ΜΠΙΣΤ , δηλαδή πόσοι θα είμαστε που θα μπιστήξουμε αυτή τη βδομάδα

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/11 (και 20η μάχη)

Αντιγράφω την καθαρογραμμένη λίστα του κομισάριου και περιμένουμε συμμετοχές για την Κυριακή! Εγώ είμαι μέσα, οποιαδήποτε ώρα, με προτίμηση να μην είναι πολύ αργά. Το Eurohoops εχει διαθεσιμοτητα για την ωρα και για το 18.00-19.30 και για το 19.30-21.00, που ειναι συνηθως τα δυο slots που βολευουν τους περισσοτερους, και για μισο και ολοκληρο γηπεδο.

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 17

@Lupin 50/50
RiderToUtopia ΝΑΙ
@Ktn ΝΑΙ
@Kastroman (aka the G-Force) ΝΑΙ
@apostolisza8 ΝΑΙ για 19.30-21.00 ή πιο μετά (ιδανικά 21.00-22.30)
@JoHNNyB (aka Hardaway) NAI, το αργοτερο 19.30
@MrBeast
@Moonchild92 ΝΑΙ
@Pantelis79 πιθανώς
@dude (διαθέσιμος από 1/2023)
@ChrisP ΝΑΙ, προτίμηση 19.30 ή 21.00
@The_Black_League ΟΧΙ
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth if μπρεβε not then μπιστ
@potofgold

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Pargalatsos Mini

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6

plex27 , samis , evil , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί που λιγουρεύονται επική μπασκετομάχη - 3

@nnnkkk
@bostonflesh
@St_Anger

7 Likes

Μέσα.

2 Likes

S

(Ναι σε όλα)

4 Likes

Έχει Κατάρ-Εκουαδόρ και προβληματίζομαι αν θα έρθω. :joy: :joy:

2 Likes