Μπασκετοφατσες του rocking

Χαχαχαχα λοιπον πριν 1 χρονο που ημουν 40 θα συμφωνουσα 100%.

Εχοντας χασει 10 κιλα μεσα σε 4 μηνες και παιζοντας 2 φορες την εβδομαδα μπαλιτσα, μπορω να πω οτι δεν ποναω το επομενο πρωι πλεον.

Παρολα αυτα ειμαι σιγουρος οτι αν μιλουσαμε για μπασκετ, θα υπεφερα ακομα και στην καπως καλυτερη φυσικη κατασταση που ειμαι τωρα.

Παιζει και να εχω πεθανει και να μην το ξερω βεβαια, και να ειμαι στο καθαρτηριο.

3 Likes

Κατά τη διάρκεια του αγώνα εννοείς, ή μετά; Σε κάθε περίπτωση μόνο ένας τρόπος υπάρχει να το μάθουμε.

2 Likes

Ξεκαθαρα και τα δυο, το εχω δηλωσει αναισχυντα πολλακις, ειμαι ασχετος με το αθλημα, καμια ντροπη.

Με αυτα που διαβαζω βασικα, θεωρω πολυ πιθανον αν ερθω να τρωω αστρονομικο ταπιδι απο Παργαλατσο σε καθε φαση που επιχειρω σουτ και να μου λεει “αντε γαμησου παιδακι” οσο πεφτω στο εδαφος.

3 Likes

Δεν έχεις τίποτα να χάσεις λοιπόν :stuck_out_tongue:

Εκτός αν πάτε συμπαίκτες :stuck_out_tongue: Αλλά το ταπίδι πάει σύννεφο γενικά, οπότε σιγά, ξανασούταρε, αυτό είναι το mentality.

Μπααα, πολύ σοφτ για τέτοια ο μεσιέ.

3 Likes

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι εριστικος μέσα στο παιχνίδι, και αφού δεν έχει καταφέρει να με κάνει τριγκερ ο αγαπούλης ο 3Τ δύσκολα θα με κάνει κάποιος

Μέγα ψέμα, κάθε φορά που σου την λέω πας για coast to coast και καταλήγεις σε turnover, ψηλός αφού.

Και όχι από τα καλά.

Ή κάνεις airball βολή.

Τα λέμε την Κυριακή :smiling_face_with_tear:

2 Likes

like για το λινκ και όχι το τραστωλκιν στον paragapouli

3 Likes

3 Likes

Και επίσημα λοιπόν το επόμενο Μπιστ wars αυτή την Κυριακή στις 16:00-17.30 αυτή τη φορά.

ΝΑΙ @Lupin , RiderToUtopia , @Ktn , @Kastroman
@apostolisza8 , @martian

Ίσως @ChrisP

Σε αναμονή @JoHNNyB , @MrBeast , @Moonchild92 , @The_Black_League , @Outshined , @kbil , @morgoth , @potofgold , εξωσχολικοι μπιστες

Εκτός @Pantelis79 , @dude (από 1/2023)

Αν κάποιος είναι μέσα, ας το δηλώσει, the more the merrier, και αν είμαστε 10 ή παραπάνω πάμε και για διπλό για την ώρα είναι διαθέσιμο

5 Likes

Είχα το ίδιο θέμα πριν από δύο μήνες. Μεγάλο ζόρι, και το περπάτημα ακόμη ήταν δύσκολο, για αθλητικές δραστηριότητες ούτε λόγος βέβαια. Κι επειδή ήταν νευρολογικής φύσεως φούντωνε σε φάση σωματικής χαλάρωσης, άρα και ο βραδινός ύπνος ακυρωνόταν.
Περαστικά, εγώ πλακώθηκα στα αντιφλεγμονώδη, έκανα φυσικοθεραπείες και άλλαξα και στρώμα στο κρεβάτι, κάτι που έπρεπε να έχω κάνει προ πολλού!

Copyright Μπόκολης; (αν και η ατάκα του ανδρός έκανε λόγο για μάτιασμα, όχι για γλωσσοφαγιά - εντάξει το ίδιο είναι!)

Νομίζω πως η κινέζικη παροιμία λέει ότι: αν είσαι πάνω από 50 και δεν πονάς κάπου το πρωι όταν ξυπνάς, τότε μάλλον έχεις πεθάνει και δεν σου το έχουν πει!

Έχοντας κάνει λοιπόν όλα τα παραπάνω θεραπευτικά, ξυπνάω πριν από κάποιες μέρες με μια παράξενη αίσθηση και μετά από λίγο συνειδητοποιώ ότι για πρώτη φορά μετά από χρόνια δεν πονούσα!
Μου ήρθε στο μυαλό η εν λόγω παροιμία και αγχώθηκα λίγο μήπως απεδήμησα εις Κύριον και δεν βρέθηκε κανείς να με ειδοποιήσει, αλλά μετά θυμήθηκα ότι δεν είμαι ακόμη πάνω από 50!!!

Alive and well and living in, λοιπον!
Καλή συνέχεια στις μπασκετομαχίες, εννοείται ότι σας διαβάζουμε και οι μη συμμετέχοντες!

10 Likes

Φιλος ορθοπαιδικος οταν του ειχα πει για κατι τετοια που παθαινα (κλειδωνε η μεση και με ταλαιπωρουσε για καμια εβδομαδα, πολλα περιττα κιλα) μου ειχε πει, μην βαζεις αλοιφες δεν κανουν τιποτα, κοκτεηλ αντιφλεγμονωδες-μυοχαλαρωτικο (χρειαζονται και τα δυο, συνεργαζονται) και οντως μετα απο 1-2 μερες ημουν κομπλε. Αυτα που μου ειχε προτεινει ηταν arcoxia-norgesic αλλα το arcoxia, παρ’ολο που ειναι πολυ καλο μου εβγαλε καποια στιγμη αλλεργικες αντιδρασεις οποτε μου ειπε να παρω ibuprofen με norgesic.

Και τωρα γιναμε και επισημα μπαρμπαδες που συζητανε στο καφενειο για πολιτικα, μπαλα και τα χαπια που παιρνει ο καθενας.

8 Likes

Τα πίνω όλα, τα πίνω όλα, χάπια, ουίσκι και κόκα κόλα, αλλά δεν ανταποκρίνομαι.
Το κοψα κι εγώ τώρα το arcoxia γιατί μου γάμησε το στομάχι, και νταξ, δεν ειναι και για χόρταση.
Θεραπείες κάνω εδώ κι έναν μήνα, σταμάτησε να με ενοχλεί πολυ πριν 5-6 μέρες η μέση (πριν ήμουν σε θλιβερή φάση, παπούτσι μόνος μου δε μπορούσα να βάλω) αλλά μου γύρισε ολη η ενόχληση στο πόδι.
Ντάξει, έχω και 3-4 κήλες σε ο2-ο3-ο4-ο5-ι1 εδω και 20τόσα χρόνια, οι 2 αρκετά σοβαρές, και γενικά στο εργοστάσιο παραγωγής τα υλικά που μου έβαλαν σε χόνδρους, τένοντες, δίσκους κτλ αποδείχτηκαν εντελώς μάπα.
Τα τριπλά σπασίματα μέσης που έχετε απολαύσει, ξεχάστε τα :P.

4 Likes

Δεν θα μπορέσω.

Καλές (μ)πίστες!

3 Likes

Βλέπω οικογενειακό μονάκι με συνοδεία απογευματινού καφέ την Κυριακή.

1 Like

Posous theloume gia diplo magkes ?

1 Like

Με σένα είμαστε 7, άρα άλλους 3.

1 Like

Πραγματικα, οταν με πονουσε η μεση εντονα το μονο που κανει τρελη διαφορα το συγκεκριμενο.

Εκλαψα απλα.

2 Likes

Μέσα κι εγώ, με σιγουριά πλέον.

3 Likes

8 σίγουροι μπιστες λοιπόν. To κακό είναι βέβαια πως στην ώρα που επιλέξαμε δεν είναι πια διαθέσιμο το διπλο, οπότε αν μαζευτούμε 10 πρέπει να δούμε αν μας βολεύει νωρίτερα, αλλιώς να μείνουμε στο 16.00-17.30 και μισό γήπεδο που έχουμε κλείσει

ΝΑΙ @Lupin , RiderToUtopia , @Ktn , @Kastroman
@apostolisza8 , @martian , @JoHNNyB , @Moonchild92

Ίσως @ChrisP

Σε αναμονή @MrBeast , @Outshined , @kbil , @morgoth , @potofgold , εξωσχολικοι μπιστες

Εκτός @Pantelis79 , @dude (από 1/2023) , @The_Black_League

2 Likes

Πάμε διπλό μωρέεε (εννιά με Έκτορα)

1 Like