Μπασκετοφατσες του rocking

Where are you @pantelis79 :question:

Ρε ο αντιχειρας ποναει ακομα κι οταν παταω το μπουκαλι του σαμπουαν :expressionless:

ΖΗΤΕΊΤΑΙ ΜΠΙΣΤΗΣ για τις 14.00

(Ρώτησα κι εγώ παργαλατσοξαδερφο αλλά είναι εκτός Αθήνας)

every sunday dikaiologia αυτό το νήμα

Μάγκες αν δεν βρούμε μπορώ να μην έρθω εγώ πάντως όλα γκουντ

Φέρε αντιθέτως και ναι να έρθεις.

Αποστολαρε δεν κατάλαβα τι εννοείς

Πάντως αν δεν βρούμε 8 , δεν έρχομαι εγώ.

Μάγκες εγώ άουτ τότε , Χαβ φαν και για μένα

Ε κι εσύ μην πατάς το μπουκάλι του σαμπουάν!

Σήμερα παίχτηκε τευκτονικό, πρωτόλειο, αρχέγονο και γαμώχριστο μέταλ με μεγάλες φάσεις, πολύ θέαμα και σπουδαίες προσωπικές μονομαχίες, θα έγραφα κ άλλα αλλά πονάω μόνο κ μόνο που πληκτρολογώ!

Το δεύτερο αγαπημένο μου ματς μονών so far - πίσω από εκείνο το επικό του καλοκαιριού που φύγαμε οι μισοί με αίματα κ οι άλλοι με μώλωπες και κράμπες…

Αντίπαλο match-up με Παργαλάτσο > Rocky vs Creed

5 Likes

Συνεχίζω γενικά να στηρίζω διπλό (εφόσον μαζευόμαστε), αλλά τα σημερινά μονάκια ήταν totally back-to-the-roots, από τα καλύτερα που έχουμε παίξει.

Επικό ματς-απ Παργαλάτσου-Λουπέν και hats off σε @Ktn γιατί τα 'βαλε με το θηρίο Αποστόλη και τα έβγαλε πέρα σε εξαιρετικό βαθμό.

Τα βάλαμε κάτω και είδαμε ότι υπάρχει διάθεση για ματσάκι στις 27 Δεκέμβρη, για κάντε τα κουμάντα σας :exclamation:

5 Likes

Επίσης να πω ότι αν εξαιρέσουμε την τοποθεσία του, ως γήπεδο Sala Sport >>> Eurohoops.

7 Likes

Οι ομάδες ήταν:

  1. @chrisp , @ktn και εγώ

Vs

  1. @apostolisza8 , @Lupin και @Kastroman

Κερδίσαμε 2-1 σε 3 επικά μόνα. Στο πρώτο πήραμε μια σχετικά μεγάλη διαφορά στην αρχή, η αντίπαλη ομάδα προσπάθησε να τη ροκανίσει, αλλά δεν πρόλαβε. Στο δεύτερο αντιστράφηκαν οι ρόλοι, και στο τρίτο πήραμε και κρατήσαμε -με νύχια και με δόντια - μια μικρή διαφορά ως το τέλος.

Πολύ δυνατές άμυνες, πολύ ενδιαφέροντα και τα τρία ματσαπ (3T-ktn, kastro-chrisp, και air luben με εμένα) , πολυ έντονα παιχνίδια, πολύς ιδρώτας, μεγάλες φάσεις.

Στα πιο επιμέρους, ο Χρήστος έκανε ματσαρα με αλλεπάλληλα καλάθια σε κρίσιμα και μη σημεία , ο ktn τα πήγε αρκετά καλά στο μαρκάρισμα του Αποστόλη με δεδομένο το ντεσαβανταζ σε όγκο, και έβγαλε και αρκετές ωραίες συνεργασίες στην επίθεση, o Αποστολής ξεκίνησε λίγο χαλαρά αλλά στα τελευταία 2 μόνα είχε πάρει φωτιά, ο Lupin ήταν βδέλλα πάνω μου σε όλο το ματς και με τη γνωστή του αλτικοτητα σε φάσεις έκρυβε το στεφάνι, κυριολεκτικά ελάχιστα ήταν τα εύκολα καλάθια, όλα με τσίτα τα γκάζια στην άμυνα, επιθετικά ο ήταν ο κλασικός φαρμακερος γύρω από το ζωγραφιστο λουπεν, ο kastro πήρε λίγο περισσότερες προσπάθειες απ’ ότι συνήθως (και καλά έκανε γιατί έχει χέρι αλφαδι).

Δηλώνω κι εγώ το παρόν για τις 27 του μήνα με τη La Μπιστeria για το τελευταίο του '22.

8 Likes

Προσωπικό χαϊλάιτ η φάση που έχουμε στήσει κουκλίστικο τριγωνάκι, έχω βγει λόουποστ, έχω κάνει προσποίηση για να γλιτώσω (τρίτη) τάπα από ΑΖ, σηκώνομαι κύριος και απλά νιώθω @Kastroman να κατεβάζει γενικό. :')

Πολύ ωραίο το ξύλο μονό σήμερα αγόρια, πάντα τέτοια. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα 27 να είμαι εκτός πρωτεύουσας, αλλά αν όχι εννοείται μέσα.

5 Likes

27 Δεκέμβρη λέω ναι με πάθος.

3 Likes

27 Δεκέμβρη ημέρα Τρίτη, τρώμε μελομακάρονα κ κουραμπιέδες στα παρκέ!
(και επ’ ευκαιρίας πασάρω smoothly και accurate -όπως χτες σε Αποστόλη κ Κάστρο- γονείς και πεθερικά στην κερά Λούπενα εκείνο το απόγευμα/βράδυ, double win δηλαδή :hugs: )

4 Likes

Μέσα άνευ όρων και αποδοχών για Τρίτη 27/12, τρώμε μελομακάρονα εκτός παρκέ και τους κουραμπιέδες εντός, για δηλώστε συμμετοχή να πάμε για επικότερο κλείσιμο ακόμα και από το μίζερο all star game της Α1 που έγινε χθες.

1 Like

Αν κάποιος αμφιταλαντεύεται, να πω πως σκοπεύω όντως να φέρω μελομακάρονα/κουραμπιέδες.

Κανονιστείτε.

5 Likes

Προλαβαινω να βγαλω εισιτηριο, ουσιαστικα αυριο τελειωνω με το εξαμηνο…

4 Likes