Μπασκετοφατσες του rocking

Μαντεύω ότι ο μαλλιάς είναι ή ο μπλακ λιγκ, ή ο κρισπ ίσως; Ποντάρω στον 1ο.

1 Like

3 Likes

Δυο στους δεκα μαλλιαδες. Ντροπη. Μπραβο @martian και @Ktn, κρατατε την τιμη ψηλα.

5 Likes

Το κλικ έγινε ξεκάθαρα τη στιγμή που κάποιος σατανάς είπε «πείτε πάουερ μέταλ» και το δεξί μου χέρι είναι κλάσματα δευτερολέπτου από το να σηκωθεί για facepalm

7 Likes

@Moonchild92 Πες τρία τραγούδια.

4 Likes

Λοιπόν, καθήμενοι: Τραβώντας κάτω το φεγγάρι, εχθρός τυρίλας, Γεννημένος σε Νεκροταφείο, Κομισάριος

Όρθιοι: Προμηθευτής οίνου και θεαμάτων, Θεριό, Αρειανός (και ας χάρηκε την τριάρα), Ηγέτης μεικτής Παγκρατίου, Κατέρπιλαρ, γω.

9 Likes

Ε ναι, τώρα μάλιστα!

1 Like

Πριν ξεκινήσουμε την ανάλυση των χθεσινών, ας δούμε αναλυτικά την πρωινή κωμωδία.

Βρε @Silent_Winter, σε πιάνω αδιάβαστη. Σε παρακαλώ πολύ, ανάτρεξε σε όλα τα post από το Μάιο του 2022 έως και σήμερα, όπου θα βρεις πλείστες όσες φωτογραφίες των (σκατό)φατσών μας, όπου έχουμε δώσει πληροφορίες σχετικά με το ποιος είναι ποιος. Επίσης, ο ίδιος, σε παλαιότερες ανταποκρίσεις από τις μάχες, έχω εκφράσει με στόμφο την απογοήτευσή μου για το γεγονός ότι αποτελώ το μόνο «αεροδρόμιο» της παρέας, ενώ η θρυλική γυαλιστερή μου επιφάνεια έχει αναφερθεί και στο ποίημα που έγραψα για την ιστορική βραδιά στα τέλη του Νοεμβρίου (με τις πίτσες και τις ρακές), όταν και βοήθησα την παρέα να βλέπει καλύτερα μέσα στα σκοτάδια, λόγω του γνωστού υπευθύνου-Σκρουτζ, ο οποίος φοβούμενος μήπως κάψει μισή κιλοβατώρα παραπάνω και πέσει έξω το μαγαζί, μας άφησε να παίζουμε σε φωτεινότητα εφάμιλλη του να είχαμε αναμμένα δύο σπερματσέτα (copyright κ. Πάνος Φλωράς από «Το ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο»/τίμιος και λαϊκός Δημητράρας Παπαμιχαήλ, aka μετενσάρκωση RtU Λάτσου).

Γέλασα πολύ πάντως, να’ σαι καλά! Όπως λέει και μια ψυχή, η φάση είναι: «Ο Δημοσθένης μου, ο σγουρομάλλης μου» από Διαμαντόπουλο και σκάει μύτη στις αφίξεις του αεροδρομίου ο τρισμέγιστος Κωστάρας Τσάκωνας, ο οποίος ακόμα ψάχνει τη χαμένη εξαετία (όποιος δεν έχει δει το «Μάθε παιδί μου γράμματα» πέφτει και παίρνει άμεσα 30 κάμψεις, για αυτο-τιμωρία).

Κι επειδή ο Αποστόλης τα είπε κάπως «περίεργα», έχουμε και λέμε, επί της φωτογραφίας:

Καθήμενοι (εξ αριστερών): @ChrisP (ομορφάντρας, κουβαλητής και νοικοκύρης), @Ktn (έτοιμος να πετύχει ταχύτητες τσιτάχ, σαν ακούσει το «Πείτε Power Metal»), @eviL (ντούκι Παγκρατιώτικο, το οποίο ο νόστος οδήγησε εκ νέου στην πατρίδα), The_Black_League (Κομισαριακή φαλάκρα)

Όρθιοι (εξ αριστερών): @MegadethaS (Πάτερ Μπίστης, έτοιμος να κεράσει νάμα), @RiderToUtopia (Τίμιος Μητσάρας Παπαμιχαήλ, με την κοιλίτσα να φαίνεται, έτσι για τη μαστούρα), @martian (άρτι αφιχθείς εκ Miami Beach, όπου πουλάει χαϊμαλιά στον κόσμο και φοιτά σε σχολή κινηματογράφου), @Lupin (προσέξτε τη βερμούδα η οποία έχει γυρίσει 43 μοίρες προς το αριστερό του μέρος/δυστυχώς, δεν αποτυπώνεται στη φωτογραφία το κορυφαίο μαλλί με το οποίο έσκασε στο χώρο, κάτι μεταξύ φοιτητή σε hangover και αλλοπρόσαλλου ερευνητή), @Moonchild92 (τρελή αντίθεση του προσώπου ορισμού της φωτεινότητας και της καλοσύνης και της μπλούζας από τις καταβόθρες της Κολάσεως), @apostolisza8 (high-ranking μέλος των Vatos Locos, έτοιμος να πετάξει έξω την «πεταλούδα»)

Επιστροφή μετά από ένα δίμηνο για εμένα και κατά την επιστροφή μου στο σπίτι γελούσαν και τα μουστάκια μου. Κι αυτό διότι αυτές οι Κυριακές είναι το βάλσαμο της ψυχής (πάντα) και του σώματος (όχι πάντα). Διόλου τυχαίο που ξεκινήσαμε με 9-10 ενδιαφερόμενους από εδώ μέσα κι έχουμε καταλήξει το πρόβλημά μας να είναι αν θα έχουμε αλλαγές ξέρω ‘γω. Αν δεν το ζήσετε, δεν ξέρετε τι χάνετε και δεν φημίζομαι για το υπερβολικό των λεγομένων μου.

Έχοντας προ πολλού εγκαταλείψει τις συνθέσεις της προαιώνιας μάχης Κόκκινων-Μαύρων (θα επιστρέψει κάποια στιγμή και κρατήστε την κουβέντα μου), χθες συνεχίστηκε ένας άτυπος γεωγραφικός διαχωρισμός των ομάδων, βασιζόμενος στη συγκέντρωση ορισμένων φίλων στο Παγκράτι και στους λοιπούς, προερχομένων εξ ετέρων δήμων/συνοικιών. Έτσι, λοιπόν, οι ταλαίπωροι του Παγκρατίου από τους νυν και αεί Παγκρατιώτες evil, Αποστόλη και Lupin, τον… Καλλιθεώτη Moonchild κι εμένα που μπήκα στην ομάδα λόγω του ότι άμεσος συγγενής μου γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Παγκράτι (ίσως και Ιλίσια, αλλά ας το κάνουμε γαργάρα), αφού απήντησα με παρρησία «Ναι» στην ερώτηση του Αποστόλη αν αισθάνομαι Παγκρατιώτης (η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως ετέθη δεν είμαι σίγουρος αν υπήρχε η δυνατότητα άλλης απάντησης). Από την άλλη πλευρά, οι «αλλόθρησκοι», ήτοι οι Ktn, ChrisP, RtU, martian και MegadethaS.

Κι εδώ να πω για τον Megadetha ότι χάρηκα πολύ που τον γνώρισα. Κύριος με τα όλα του, έχει φέρει έναν αέρα εμπειρίας και στωικότητας στο project. Μου θυμίζει έντονα τα τεράστια forward της δεκαετίας του ΄90, τότε που το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν μέσα στο top-3 -αν όχι το καλύτερο- των πρωταθλημάτων της Ευρώπης, από άποψη ανταγωνιστικότητας, παικταράδων και ύπαρξης φοβερών ομάδων. Μου θύμισε λίγο τον Γιάννη Μυλωνά, στις τρομερές χρονιές του με το Περιστέρι.

Στα του παιχνιδιού, οι Λοιπές Συνοικίες (ΛΣ) έκαναν δυναμική αρχή και ήλεγξαν όλο το πρώτο ημίχρονο, διατηρώντας μία ασφαλή διαφορά καθ’ όλη τη διάρκειά του, η οποία κυμαινόταν γύρω στους 10 πόντους. Έβγαλαν περισσότερο πλουραλισμό στην επίθεση, ενώ εκμεταλλεύτηκαν άριστα το υψομετρικό πλεονέκτημά τους, ακουμπώντας την μπάλα στο ζωγραφιστό και παίρνοντας εύκολους πόντους και πολλά φάουλ (δεν θυμάμαι άλλο ματς στο οποίο έχω συμμετάσχει να είχε τόσες βολές, όσο το χθεσινό). Επίσης, είχαν και το μαγικό χέρι αλφάδι από τα 7+ μέτρα (Ktn), το οποίο μας πλήγωσε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο. Από την άλλη πλευρά, το Παγκράτι εμφανίστηκε νευρικό και ιδιαίτερα άστοχο, προσπαθώντας να διασπάσει την άμυνα των ΛΣ είτε με pick and roll παιχνίδι, είτε με ατομικές ενέργειες και πάσα στον ελεύθερο παίκτη. Μεγάλη ζημιά για την ομάδα μας και οι πολλές δεύτερες επιθέσεις των ΛΣ, από επιθετικά ριμπάουντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε αρκετά. Η άμυνα του Παγκρατίου «σκλήρυνε», αρχίσαμε να βρίσκουμε καλύτερα ο ένας τον άλλον κι εκμεταλλευτήκαμε περισσότερο κάποιες καταστάσεις που μας ωφελούσαν, όπως το γρήγορο παιχνίδι (λόγω παραπάνω κούρασης των αντιπάλων) και ορισμένα mismatch εντός της ρακέτας. Οι ΛΣ, ωστόσο, κατάφερναν να διατηρούν ένα προβάδισμα γύρω από τους 5 πόντους, καθότι έβρισκαν λύσεις στο set παιχνίδι. Στο πεντάλεπτο πριν τη λήξη εξαπολύσαμε την ύστατη επίθεση οι Παγκρατιώτες και με τα πολλά φέραμε το παιχνίδι στην ισοπαλία, στο 66-66, αν δεν με απατά η μνήμη μου. Οι ΛΣ, όμως, εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι κι εκμεταλλευόμενοι και μία Monty Python κατάσταση που δημιουργήθηκε σε μία φάση όπου ουσιαστικά τους χαρίσαμε μία κατοχή στο κέντρο (ενώ οι συνθήκες ήταν τέλειες για δικό μας αιφνιδιασμό και διατήρηση της ισοπαλίας) έφτασαν στη δίκαιη νίκη, παρά κάποια ηρωικά γκολ-φάουλ μας, με τελικό σκορ 78-72. Τέλος, να σημειώσω ότι τα ματς έχουν γίνει πολύ δυνατά και απαιτούν αδιάκοπη συγκέντρωση και προσπάθεια. Για αρχόντους…

Επί των ατομικών επιδόσεων:

Παγκράτι

Αποστόλης: Τράβηξε το σκοράρισμα της ομάδας, με εμφατική εμφάνιση (κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο), ωστόσο, φθάρηκε αρκετά από την δυνατή άμυνα των απέναντι. Ηγέτης στο αφύπνισμά μας στο δεύτερο ημίχρονο, με πολλές δυναμικές μπούκες που οδήγησαν σε έμμεσα τρίποντα, έδωσε καίριες εντολές, επισήμανε εγκαίρως το πρόβλημα της νωθρότητάς μας στο αμυντικό ριμπάουντ, ενώ στην Monty Python φάση μας του βγήκαν νεύρα, τα οποία ξεχάστηκαν άμεσα στο σουαρέ που ακολούθησε, εκτός του court. Το ματσάρισμά του, εν τω μεταξύ, με τον ChrisP, τείνει να πάρει διαστάσεις Γκάλη-Πρέλιεβιτς.

Lupin: Μεγάλο φορτίο σκοραρίσματος κι extra credit το γεγονός ότι ρίχθηκε απέναντι στο Θηρίο (RtU), γεγονός το οποίο αναμενόμενα τον κούρασε πολύ από τις επικές μάχες μέσα στη ρακέτα. Δεν μασάει, όμως, και με Duracell αντοχές οδήγησε κι αυτός την ομάδα στο δεύτερο μέρος, βγάζοντας πληθώρα φάσεων και περιορίζοντας αρκετά θα έλεγα και τον RtU επιθετικά. Πρωταγωνιστής στην ασυνεννοησία της Μοnty Python φάση μας, κρίμα που δεν πήρε χαμπάρι τι έγινε, ώστε να γράψει ένα ωραίο κείμενο. Αν κερδίζαμε, θα έλεγα ότι «καθάρισε την μπουγάδα» χθες, αλλά μάλλον είχε ξεμείνει από δυνάμεις για αυτό…

Moonchild: Ωραίο, αντρικό και δυνατό ματσάριμα με τον HHF/ΜΠΤ που οδήγησε σε όμορφο ανταγωνισμό. Επιθετικά έκανε ωραία ξεμαρκαρίσματα και τον βρήκαμε αρκετές φορές ελεύθερο, ώστε να εκτελέσει. Ίσως να τον «έφτυσε» λίγο παραπάνω του αναμενομένου η μπάλα χθες. Βοήθησε πολύ σε όλους τους τομείς, ενώ διακρίνεται και για τη δύναμή του, την ισχύ της οποίας δεν θα προέτρεπα κανέναν θαρραλέο να επιχειρήσει να δοκιμάσει από κοντά.

Evil: Μπετόν-αρμέ, τα πήγε περίφημα αμυντικά απέναντι στο Megadetha, παρά την υψομετρική διαφορά. Επιθετικά είναι πολύ γρήγορος και με σαφή αντίληψη του παιχνιδιού και του χώρου και θαρρώ πως θα έπρεπε να πάρει περισσότερες πρωτοβουλίες, κυρίως σε μπασίματα και ατομικές ενέργειες, εκμεταλλευόμενος έτσι την ταχύτητά του και την έκρηξή του. Όπως και να ‘χει, μια χαρά σε όλα του ο παίκτης, βοήθησε κι αυτός με τη σειρά του πολύ την ομάδα.

ΛΣ

RtU: Κέρβερος και Θεριό, όπως πάντα. Όταν παίρνει φόρα για ατομική ενέργεια, μου θυμίζει πατόζα/θεριζοαλωνιστική μηχανή, η οποία μπαίνει στο χωράφι και γ@μ@ει ό,τι βρει μπροστά της. Τράβηξε αρκετά σε σκοράρισμα, τόσο δίνοντας πολλές μάχες εντός της ρακέτας (όπου κέρδισε αμέτρητα φάουλ), όσο και από μέση/μακρινή απόσταση (ένα τρίποντό του στη φάση που είχαμε ισοφαρίσει, ήταν μαχαιριά στην καρδιά μας). Στα δικά μου μάτια, ίσως λιιιιιιιιιιιιιιιίγο παραπάνω κουρασμένος χθες, αλλά η αλήθεια είναι ότι οι μάχες με τον Lupin είναι εξουθενωτικές.

ChrisP: Λοιπόν αυτός συνεχίζει να είναι λίρα εκατό κι αυτό φάνηκε (και) χθες. Άλλη μία μεστή εμφάνιση και στα δύο μέρη του γηπέδου, όπου έπαιξε από τη μία σκυλίσια άμυνα πάνω στον Αποστόλη και από την άλλη σκόραρε αρκετά (πολλές φορές με γκολ-φάουλ), πήρε αρκετά σφυρίγματα κι έφθειρε εν γένει την ομάδα μας πολύ. Επίσης, να του αναγνωρίσουμε ότι είναι από τους λίγους που βλέπουν τόσο καλά στο χώρο την κίνηση των υπολοίπων και βγάζει πολύ όμορφες πάσες/ασίστ (χθες του «χάλασαν» μία υπέροχη προσπάθειά του, αλλά ΟΚ). Ηγέτης (καθότι και ακόλουθος του Ηγέτη).

Ktn: Και πάλι μου έβγαλε τη γλώσσα, με τις απεριόριστες αντοχές του και τα αδιάκοπα τρεξίματά του. Μας σκότωσε 3 φορές από τα 7+ μέτρα στο πρώτο ημίχρονο, με χέρι-αλφάδι. Πολύ καλός και στο οργανωτικό παιχνίδι και στο μοίρασμα της μπάλας. Στο δεύτερο μέρος έπεσε λίγο επιθετικά, δίνοντας περισσότερο βάρος κι ένταση στην άμυνά του, γεγονός που συνέβαλε τελικώς και στην επικράτηση της ομάδας του.

Martian: Λοιπόν το ακούω αυτό που είχε γράψει ο Lupin θαρρώ, περί του MIP. Σε παροξυσμό σε ορισμένες φάσεις, μας έβγαλε τη γλώσσα και μας έσπασε τα νεύρα με τα καλάθια του που δεν μας επέτρεπαν να πλησιάσουμε στο σκορ. Απαράμιλλο και μοναδικό στυλ, όπως πάντα (HHF γαρ), που μόνο ένας Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών μπορεί να συλλάβει. Να πούμε, βέβαια, πως εσχάτως έχει εξελιχθεί σε David Caraddine του project εντάσσοντας στο πλούσιο παλμαρέ των κινήσεών του και αεροπλανικές καρατιές.

MegadethaS: Λίαν πολύτιμος σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού. Ψύχραιμος, ήρεμος και μεστός στο παιχνίδι του, χωρίς λάθη και ιδιαίτερα μυαλωμένος. Η εμπειρία μιλάει και παραπέμπω επιπροσθέτως σε όσα αναλυτικότερα ανέφερα παραπάνω για τον εν λόγω. Όσο θα παίρνει παιχνίδια, θα αποτελεί ακόμα μεγαλύτερη πολυτέλεια για όποια ομάδα τον έχει στη σύνθεσή της.

Highlights: Το εμπνεύσεως HHF/ΜΠΤ/GtG καλάθι του Lupin (και φάουλ, παρακαλώ), το οποίο ανάθεμα αν κανείς κατάλαβε από πού πέρασε η μπάλα και πώς κατέληξε στο διχτάκι.

Επίσης, το προσωπικό, απίθανο coast-to-coast του ChrisP και η υπέροχη πάσα του που δεν κατέληξε σε ασίστ.

Τέλος, το ταψί του Lupin στον RtU και η ανταπόδοση αυτού, με τους ρόλους τούμπαλιν, 2-3 φάσεις μετά.

Αυτά τα ολίγα.

13 Likes

Top 30 Kung Fu David Carradine GIFs | Find the best GIF on Gfycat
ή αλλιώς Moonchild vs Μartian, οι Chuck Norris και David Caraddine των Μπασκετομάχων!

η αλήθεια είναι ότι έπαιξε misunderstanding μεγάλο σε εκείνη τη φάση -όπως μου εξηγήσατε μετά τι παίχτηκε- καθώς κοκκάλωσα όχι γιατί παράτησα τη φάση εσκεμμένα, αλλά γιατί το πνευμόνι μου είχε ανέβει στον ουρανίσκο και πραγματικά έπρεπε να σταματήσω για μερικά δευτερόλεπτα -όπως σχεδόν σε κάθε φάση του τελευταίου 5-10λέπτου, που όποτε έπαιρνα ενέργεια, σταματούσα μετά λίγο για να πάρω ανάσα -και να εξαφανιστούν οι κόκκινες κουκίδες που έβλεπα.
Δυστυχώς και να είχα πάρει χαμπάρι όμως ότι μπορούσα να διεκδικήσω την εν λόγω μπάλα εκείνη τη στιγμή σε δεύτερο χρόνο, αποκλείεται να προσπαθούσα, ήμουν πραγματικά πολύ κουρασμένος και θολωμένος από την προσπάθεια να σπριντάρω αρχικά μπας και βγω αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις καλαθιού…

Η αλήθεια είναι ότι το match-up με Παργαλάτσο, αμυντικά με εξουθενώνει και με την όλη υπερ-προσπάθεια χτες να κάνουμε την ανατροπή + να δέρνω όποιον μπορώ :stuck_out_tongue: εντός ρακέτας για να βγάλει η ομάδα ευκολότερες επιθέσεις με σουτ κάτω από το στεφάνι, με άφησε στο τέλος χωρίς δυνάμεις -παρά μόνο με κάποιες εκλάμψεις εδώ και εκεί…

Να δώσω και εγώ το credit στον @The_Black_League όμως, που παρά την παρατεταμένη απουσία, και κινήσεις έκανε και άμυνες καλές έπαιξε, σκόραρε αρκετά με πλάτη ή μπουκαρίσματα + έδωσε πολλά σκριν και εκμεταλλεύτηκε τις περισσότερες φάσεις που βγήκε miss-match ή πήρε καλά σκριν για να κάνει ατομική ενέργεια εντός ζωγραφιστού -δείγμα του μπασκετικού DNA του, που τον έκανε να προσαρμόσει λίγο το παιχνίδι του πιο κοντά στο στεφάνι από ότι μας έχει συνηθίσει!!

Spot on match recap από Κομισάριο, πάντα τέτοια μπήστες μου!!

9 Likes

:heart:

1 Like

Λοιπόν όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο ωραίές γίνονται οι μπασκετομαχίες, με επικά ματσαρίσματα (@Lupin vs @RiderToUtopia / @apostolisza8 vs εγώ -μου έβγαλε την ψυχή χτες), έχουμε γνωριστεί και βλέπουμε κινήσεις και κοψίματα στον χώρο (@MegadethaS νέα άφιξη αλλά πολύ μπασκετική, νομίζω ότι ήδη καταλαβαινόμαστε σε πολύ μεγάλο βαθμό μέσα στο παιχνίδι), έχουμε trademark στοιχεία (τρίποντο @Ktn , πιρουέτες και τελειώματα @martian , σιδερένιες άμυνες @Moonchild92 -και @eviL που ελπίζουμε σε καθιέρωση συμμετοχής).

Για τέλος άφησα τον αγαπημένο κομισάριο @The_Black_League , που επέστρεψε με φινέτσα και άψογα τελειώματα μετά τα πρώτα αναγνωριστικά σουτ.

Αναμένουμε επάνοδο από λοιπούς συμμετέχοντες περασμένων μαχών, ενώ προς όσους το σκέφτονται να έρθουν για πρώτη φορά, το ξανατονίζω “ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΣ” :exclamation:

13 Likes

Μου λειπετε μπιστηδες :heart:

9 Likes

Σήμερα έπαιξα ώμους για να μπορώ πιο εύκολα κάνω block out στα επιθετικά ριμπάουντ, νομίζω η θέση μου θα είναι τριαροτεσσαρι, με σκοπό να φέρω την έμφυτη μαγεία που έχω στην μπάλα για αδιανόητες ασσίστ και στα παρκέ

6 Likes

Αυτά παθαίνει κανείς αν επιλέγει το αιμοβόρο ποδόσφαιρο, αντί του ραφινάτου μπιστήγματος.

4 Likes

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου, Μπιστ Wars vol. 28 , το ψάχνουμε για Sport Sala στο Ίλιον ή ΟΑΚΑ στα βοηθητικά, για νωρίς το απόγευμα τύπου 5.30

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin ΝΑΙ
@RiderToUtopia ΟΧΙ
@Ktn
@Kastroman
@apostolisza8 ΝΑΙ
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP ΝΑΙ
@The_Black_League
@Outshined
@Martian
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 4
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face NAI

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 , samis , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
nnnkkk bostonflesh St_Anger

2 Likes

_

(Εκτός τρομερού απροόπτου ναι από μένα)

3 Likes

Messa

5 Likes

Η αληθεια ειναι πως χανω μπιστηγμα μονο για πολυ σοβαρο λογο. Το ΣΚ ταξιδευω, αλλιως καπως θα το μονταρα να ερθω :smiley:

3 Likes

4 Likes

Τώρα σίγουρα check your DMs

3 Likes