Συνέντευξη Πουλικάκου στο Rocking

Παιδιά η συνέντευξη είναι πολύ καλή!

Πρέπει να τον πετύχατε σε φόρμα, αλλά είσασταν και εσείς διαβασμένοι και κάνατε πολύ καλές ερωτήσεις. Ειδικά η ερώτηση για το αν η χούντα ή το πολιτικό τραγούδι ήταν ο μεγαλύτερος εχθρός του ροκ στην Ελλάδα ήταν όλα τα λεφτά!

Όσοι δεν την έχετε διαβάσει να το κάνετε. Ο Πουλικάκος λέει ό,τι πιστεύει χωρίς αναστολές ή διάθεση για δημόσιες σχέσεις.
Ειδικά αυτά που λέει για Σαββόπουλο και Παπακωνσταντίνου είμαι σίγουρος πως θα φανούν “κάπως” σε αρκετούς εδώ μέσα. :wink:

Ο άνθρωπος είναι ΘΕΟΣ! Παιδευτήκαμε αρκετά για να την κλείσουμε αλλά άξιζε τον κόπο. Και που να πιάνατε και το ύφος και τη χροιά του! Χαίρομαι πάρα πολύ που έκανα αυτή τη συνέντευξη και νομίζω ότι θα είναι από τις αναμνήσεις που θα έχω μια ζωή. :slight_smile:

Και χαίρομαι που κάποιος άνοιξε και θρεντ για αυτή γιατί είχα αρχίσει να απογοητεύομαι ότι δεν εκτιμήθηκε όσο έπρεπε. Δε χρειάζεται καν να σου αρέσει ως μουσικός (ή ως ηθοποιος) για να την απολαύσεις.

super η συνεντευξη και απολαυστική (τόσο που δίνει και εικόνες κιόλας… πολύ καλό αυτό) και γεμάτη. Τι αλλό να πω … Μπράβο παιδιά και ευχαριστούμε :smiley:

Και μενα μου αρεσε παρα πολυ η συνεντευξη και ο Πουλικακος μας διηγηται κατι σαν την Ιστορια του Ελληνικου ροκ.

Μόλις την διάβασα. Απλά respect. :rockon:

Eίναι τρου ο τύπος ρε. :smiley:
Πολύ καλή η συνέντευξη, ξεφεύγει από το μέσο όρο τν συνεντεύξεων που έχει το site. Είναι πιο αληθινή, πως να το πω.

Επίσης ο Πουλικάκος είναι μορφή κι από κοντα, ανταλλάξαμε καναδυο κουβέντες το προηγούμενο σαββατοκύριακο. Τον πάω!

Παρα πολυ καλη συνεντευξη.Ο Πουλικακος τα λεει πολυ ωραια!Μ’αρεσει που μεταφερατε και τα να πουμε που
λεει.Μπραβο στα παιδια γιατι το αξιζουν.

Με καθυστέρηση λόγω του τριημέρου, πολλά ευχαριστώ και εκ μέρους του Μανώλη (που συνεχίζει τις διακοπές :x)

Οντως παρα πολυ καλη η συνεντευξη παιδια.Συμφωνω 1000% με οσα λεει ειδικα για Σαββοπουλο.

Μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια!
για να μαθαινουμε λιγη "ιστορια¨:wink:

θα σταθω σε αυτην την ατακα!

Ο καλλιτέχνης είναι κάποιος, που όλοι τον θέλουμε στο τραπέζι μας, αλλά όταν είναι να παντρευτεί την κόρη ή το γιο μας κανένας δεν τον θέλει.

Απίθανος ο άνθρωπος, άψογη η συνέντευξη. Από τις λίγες!

Μας λείπει λίγη αλήθεια στις μέρες μας και ο τύπος ότι έχει να πεί στο πετάει στα μούτρα. Στο τέλος μου άφησε μια γλυκόπικρη γέυση και μπόλικη τροφή για σκέψη.

Α και κάτι ακόμα που δε βρίσκεις στις μέρες μας:
"Κ.Σ.: Και οι δραστηριότητες της παρέας;
Αμπελοφιλοσοφία βασικά, πλάκες, ενδιαφέροντα από ιστορία μέχρι υπερρεαλισμό, λογοτεχνία, ποίηση, σινεμά, μουσική. "

Μπράβο στα παιδιά για την ιδέα και την πραγματοποίηση της συνέντευξης.

Mια απολαυστικη συνεντευξη! :respect:

συμφωνώ 100% με τον θείο. Με Τον Σαββόπουλο έτυχε να κάνουμε μια συνέντευξη κάποια χρόνια πριν κ ξενέρωσα εντελώς και ο Παπακωνσταντίνου είναι τόσο ροκ, όσο goth είναι οι HIM. φωνάρα, αλλά έχει πάρει την ροκοσύνη αντιπαροχή. πραγματικά χάρηκα που ο Νώντας έχει μια τέτοια θέση…

Eδώ στο rocking ήταν η συνέντευξη; Δεν την είχα δεί :-k

όχι, ήταν πολύ παλιά για σχολικό έντυπο…

όλα ωραία και καλά, δεκτό το hype των “ροκάδων” κατά του παπακωνσταντίνου, άσχετα αν οι μισοί τον βρίζουν πιθηκίζοντας τη συμπεριφορά των άλλων μισών, αλλά ρε πούστη μου, κάναν από τους πρώιμους δίσκους έχετε ακούσει; εκείνοι οι δίσκοι δεν είναι ροκ από ποια άποψη; ο τότε παπακωνσταντίνου δεν ήταν ροκ από ποια άποψη;

για μένα (κ για τον Νώντα απ’ότι βλέπω) ο Παπακωνσταντίνου μπορεί να είναι ροκ μουσικός, αλλά δεν είναι ροκ άνθρωπος… θεωρώ πως όλο αυτό το ροκσταριλίκι του έχει κάπως επιβληθεί. σε όλα τα φεστιβάλ κτλ κτλ είναι πρώτος, αλλά δεν τον βλέπω ποτέ να κάνει καμία δήλωση για οτιδήποτε. τα στηρίζει τυπικά, αλλά όχι ουσιαστικά…

γνώμες

βασικα ειναι και λιγο του ιματζ… βαφει μαλλι και ολα…στα ματια μου δεν ειναι και πολυ “ροκ γερολυκος” αυτο

μάλιστα, ισχύει και για το '70 αυτό ή για την τελευταία 20ετία ξέρω 'γω; γιατί βλέπω τους πάντες να διαγράφουν ευκολότατα ό,τι έχει κάνει. άγνοια ή ηλιθιότητα; όλους τους ροκ μουσικούς -έλληνες/ξένους- τους κράζετε ως μη ροκ ανθρώπους με την πρώτη ευκαιρία ή έχετε δυο μέτρα και δυο σταθμά;

από που προκύπτουν τα παραπανω βρε σομνα ? άλλο λέμε εδώ… ο Βασίλης είναι σε όλα τα φεστ, αλλά όταν προκύπτει θέμα, μόνο ο Θοδωράκης μιλάει…