Rockwave 08: Manu Chao, Patti Smith, Schooligans - 10/7/08

Εγώ το schoolwave το παρακολουθώ απ τη 2 χρονιά του και στην 3η ήμουν εκεί και τις 3 μέρες.Ένα συγκρότημα μάλιστα απ’ όσο ξέρω,ήδη έχει κάνει το μπαμ και έχει υπογράψει συμβόλαιο με εταιρία.Απλά δεν τεριάζουν πολύ με τη βραδιά.Κοίτα,εγώ δεν νομίζω να πάω στη μέρα του μανού,αλλά γιατί ας πούμε όσοι πάνε να χάσουν κάποιο άλλο συγκρότημα που θα μπορούσε να έπαιζε,επειδή την θέση του θα πάρουν τώρα συγκροτήματα απ’ το schoolwave ? Έτσι το βλέπω…απλά μου φαίνεται ότι δεν είχαν άλλον να βάλουν και είπαν άντε δε βαριέσαι,βάλε αυτούς.

Μα δεν ειναι κακο. Δινεται η ευκαιρια να ακουστουν κι αλλα συγκροτηματα. Περα απο το schoolwave.
Εχω δει πολυ καλες μπαντες προσωπικα και δεν νομιζω να καναν κατι τετοιο μονο επειδη τους την βαρεσε.

βασικα μαλακια μερικα συγκροτηματα αξιζουν ανετα και θα πληρωνα να α ακουσω καλα κανουν και δινουν ευκαιριες στα νεα παιδια και στα ελληνικα συγκροτηματα

εχει δικιο :!:

Μια στιγμή ρε παιδιά.Να τα προωθήσουμε τα συγκροτήματα δεν είπα ότι είναι κακό.Αλλά μην ξεχνάτε ότι τα περισσότερα παιδιά που παίζουν σ’ αυτά,είναι ακόμα ανήλικα,ή τουλάχιστον έτσι δηλώνουν.Και τσάμπα να παίξουν,μια χαρά είναι,θα προβληθούν,δεν θα χάσουν.Μη μου πείτε ότι πρέπει να πάρουν και λεφτά.Επίσης,σκεφτήκατε ΤΙ θα παίξουν εκεί στη Μαλακάσα ? Τι υλικό έχουν,πόσα τραγούδια ? Η θα παίξουν μόνο διασκευές ? Τέλος,ξέρω πως έχουν τα πράματα και μερικά παιδιά από κάποια συγκροτήματα είναι τρελά ψωνισμένα…μερικά,όχι η πλειοψηφία.Και ξαναλέω,γιατί να μην φέρουν στη θέση των συγκροτημάτων του schoolwave κάποιο ελληνικό συγκρότημα ή και ξένο,ή ακόμη καλύτερα περισσότερα από 1 ?

οχι καλα κανουν ειναι κοροιδια να παιζεις για την ψυχη της μανας σου οταν η ντι ντι τα παιρνει αγρια απο εμας και τα συγκροτηματα παιζουν και δικα τους κομματια

καλα κανουν και δινουν μια ωθηση στα παιδια
κατ εμε χαιρομαι για τα παιδια και θα τα ακουσω κι ολας

Ποιός είπε οτι θα πληρωθούνε ρε παιδιά?

Ναι οντως, ποιος σου δινει σημασια οταν εισαι ανηλικος; Αλλα και παλι, σωστος ο thats, πρεπει να δινονται ευκαιριες.
Οχι οτι δεν ψιλοποναει το οτι θα μπορουσαμε να δουμε κατι αλλο. Αλλα αυτα γινονται οταν δεν εισαι τρου μετσαλ :Ρ

Κανείς,απλά κάποιοι μπορεί να το σκεφτούν.

Τέλος πάντων,απλά έχουμε διαφορετικές απόψεις.Όσοι πάτε καλά θα περάσετε έτσι κι αλλιώς.

παιδια οσοι ειμαστε απο το φορουμ αμα θελετε να συναντηθουμε την 3 μερα του ροκγεηβ…πολλους απο σας δεν σας εχω γνωρισει και θα ηθελα καλεστε με στο 0 90:p

παντως σοβαρα αμα θελετε να τα πουμε :wink: : στο ροκγεηβ…

Θα παίξουν κ οι locomondo?

Ναι, θα παιξουν.
Παιδια, το κοβετε εφικτο να καταφερω να παρω κανα αυτογραφο; :-k

Αν ήσουν όμορφη σαν εμένα μπορεί (όμορφος εννοώ εξυπνούλα)

λογικα θα τα πουμε απο κοντα! :wink:

μ’εσενα ειδικα πρεπει να τα πουμε.σ’εψαχνα boc και δεν σε βρηκα.αμα εισαι να δωσουμε εκει

θα χαρω πολυ!:smiley:

Μετράω μέρες!Πραγματικά είναι η συναυλία που περιμένω οσο καμία άλλη φέτος!TA ονόματα είναι λιγα άλλα ντάξει δεν παραπονιεμαι!Ειναι η δεύτερη συναυλία που πηγαίνω και περιμένω πολλα!Η πρώτη ηταν χάλια(placebo)!

εχουμε να πουμε πολλα για blues.see you there

Επειδη αν παω θα παω τελευταια στιγμη, ξερουμε ποσο εχουν τα εισιτηρια στην εισοδο του terravibe?

Αυτό με τους schooligans είναι ανέκδοτο. Σας τους βάζουν, λέτε τι καλή η didi προωθεί τα παιδιά και δεν τους πληρώνει κιόλας.

Και το πιο αστείο στην υπόθεση ήταν ότι περιμένατε να ανακοινωθούν άλλα ονόματα

Ξερει κανείς τι ώρες θα εμφανιστεί ο καθένας?