Rockwave 2004

Πόσο μεγαλύτερο όνομα πια; :stuck_out_tongue:

Μονο οι Sabbath θα μπορουσαν να θεωρηθούν “μεγαλύτερο συγκροτημα” μα τον τουτατή, αλλα αφου ο γέρος πασχει απο το χέσιμο… :? ε… πέσιμο, δεν το βλέπω πιθανο… Πάντως εγω θέλω Tool!!! :evil: Τίποτα Deep Purple ίσως μιναρόπουλε? :stuck_out_tongue:

Judas Priest και Queenrsryche οκ παίζουν την ίδια μέρα. Δε πιστεύω όμως να χώσουν και τους AC/DC μαζί με τους παραπάνω 2 γιατί τότε όλος ο κόσμος θα πάει τη συγκεκριμένη μέρα και τις άλλες 2 δε θα πολυμαζέψει κόσμο (αν το σκεφτούμε λογικά…). Πιο φυσικό έχω να είναι 2 οι metal μέρες και μία για τα υπόλοιπα (alternative κλπ).

Αν γίνει όμως έτσι φαντάσου τι θα λέμε μετά από λίγα χρόνια: “Πριν κάποια χρόνια πήγα σε ένα festival στην Αθήνα και είδα Priest με Halford και να φανταστείς δεν ήταν headliners!”

Περιμένω να τα ανακοινώσουν ολα επίσημα σύντομα…
Το Rockwave είναι σε 5 μήνες, και όπως και να χει, υποτίθεται ότι θα πουληθούν πολλά εισητήρια, άρα δε θα αργήσουν να τα ανακοινώσουν…

Εν αναμονή το λοιπόν… :lol:

allagh hmeromhnias
19-20-21-22 iouniou
kala ola auta alla auto pou me fobizei einai auth h astatheia kai h mikroalages kathe ligo kai ligaki.eidwmen

Εμένα πάλι μ’ άρεσε πολύ που πρόσθεσαν άλλη μια μέρα. Πρώτον δείχνει ότι όντως ασχολούνται με το rockwave και δεν το έχουν παρατήσει. Επιπλέον για να προσθέσουν κι άλλη μέρα σημαίνει ότι θα είναι πολλά τα συγκροτήματα. Και αρχίζουν να επιβεβαιώνονται οι αρχικές μου υποψίες ότι οι metal μέρες θα είναι 2 και όχι 1. Γουστάρωωω.

:smiley: :smiley: :smiley: Γιουπι Για Για Γιουπι Γιουπι Για Για :smiley: :smiley:

ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΕ ΠΑΓΚΑΚΙ :cry:

Έχεις δίκιο, έκανα λάθος. 20 Ιουνίου headliners οι Priest και στις 22 είναι οι AC/DC.O Rock FM είπε “οι AC/DC την τελευταία μέρα του Rockwave” αλλά δεν ήξερα τις νέες ημερομηνίες

4ήμερο λοιπόν… Θα μας φύγουν πολλά λεφτά γιατι θα μοιραστούν οι μπάντες σε διάφορες μέρες

UnHoLyMaRtYr … Σιγά μη βρεις παγκάκι… :smiley: :smiley:
Ας δω τον Angus μπροστά μου κι ας πεθάνω οπου να ναι … :evil:

Γιατι εμένα μου φαίνεται too good to be true??

Γιατί δε θα βγεί true…
Τελευταία στιγμή θα χτυπήσει κομήτης/τρομοκρατική επίθεση/παλλοιριακό κύμα τη σκηνή του Rockwave, και θα θανατώσει όλες τις μπάντες, εκτός από τους Queensryche οι οποίοι μετά για να καλύψουν το κενό, θα παίξουν ένα 24ωρο set… :roll:

Αφου οι πάντες είναι για Κλωτσές?
Σιγά μην καταφέρουμε να δουμε Rockwave και φέτος…
Πάλι θα στειθούμε σαν ηλίθιοι στην ουρα του Ticket House για κανα
15ωρο για να αγοράσουμε το πολυπόθητο εισητήριο και έπειτα θα
περιμένουμε κανα 3ήμερο στην ουρα για την εξαργύρωση…
Όπως και την τελευταία φορά…

Οσο για τους AC/DC ήμαρτον… Όνειρο είναι!!!
Πάρτε το χαμπάρι, στην Ελλάδα μονο απο φωτογραφίες και βίντεο θα τους δούμε…

Σε πληροφορώ ότι οι AC/DC έχουν συμφωνήσει από το 2002 για την εμφάνιση τους στο Rockwave. Το έχουν ανακοινώσει μέσω Rock FM από το καλοκαίρι του 2002!

Eπίσης επειδή σε βρήκα λίγο απαισιόδοξο, δεν νομίζω να μην γίνει το rockwave. Πως γίνεται να ανακοινώνουν και τέταρτη μέρα (ενώ αρχικά ήταν μόνο 3) χωρίς να είναι σίγουροι για το αν θα γίνει τελικά η συναυλία?

Ρε σεις, πάλι τα ίδια…;
Δεν παίζει να μην γίνει φέτος το Rockwave…
Αφού όπως ακούγεται, και χώρο έχουν βρει πλέον, και μπάντες…

Δε σηκώνει να μη γίνει (και) φέτος. Το ότι πρόσθεσαν και 4η μέρα πάει να πει ότι κάτι γίνεται, ακόμα και αν εμείς δεν έχουμε ιδέα. Και χωρίς AC/DC πάντως εμένα δε με χαλάει. Αν βέβαια κάτσει και έρθουν τότε είναι που δε θα συμαζευτούμε. :twisted:

Οκ γαλήνη και ηρεμία…

Και αναμένουμε!!!

Good boy

Εγω ειμαι φυσει αισιοδοξος. Πιστευω οτι θα δουμε το καλυτερο ROCKWAVE ever

o stathis panagiwtopoulos prin 45 lepta mesow ths radiofwnikhs ekpomphs tou eipe pws h didi music to rockwave tha ro knei mesa ston augousto kai oso gia tous priest tha tous ferei thn hmeromhnia pou exei anakoinwthei.makari na mhn einai alhtheia alla o en logw kurios einai mplegmenos me auta ta themata.opoioi eixan paei sthn synaulia twn deep purple(remember the rain?)tha ton thimountsi na bgainei me ena thleboa gia na plhroforei to koino pragma pou shmainei pws exei sxeseis me thn etaireia.eidwmen

Αύγουστο;;;; Ωχ μη μας λες τέτοια πάνω που αρχίζαμε να σχεδιάζουμε (ναι, από τώρα!) της καλοκαιρινές διακοπες… Θα ήταν ότι πιο φρικτό μπορούσαν να κάνουν, συμπίπτει με τους Ολυμπιακούς και θα γίνεται χαμός. Βέβαια μάλλον γι’ αυτό θα θέλουν να το αλλάξουν αλλά παραπάει μετά. Μας χαλάει τα σχέδια τώρα, πφφφ. Πως γίνεται όμως να πρόσθεσαν επιπλέον μέρα στον Ιούνιο και να σκέφτονται να το αλλάξουν για Μάιο; Επίσης, δεν είναι μόνο οι Priest αλλά και οι Queensryche που έχουν κλείσει για Ιούνιο, με αυτούς τι θα γίνει; Θα προσπαθήσω να μάθω, εαν έχω κάτι νεότερο θα ειδοποιήσω.