Rockwave 2004

Βρε καλα κανω εγω που κλεινω εισητηρια για SWEDEN ROCK. Η ανωργανωσια σε ολο της το μεγαλειο!!!

… Ήμαρτον :frowning:

Βασικά , μας βολεύει αφού δε θα παίζει εξεταστική τότε, αλλά εφόσον γίνει…
Ίδωμεν…

Εμένα πάντως θα με βόλευε πολύ περισσότερο τον Ιούνιο. Τώρα μες τον Αύγουστο, καταλακόκαιρο, ποιος τρέχει στην Αθήνα; Άσε που θα έχει και τους Ολυμπιακούς και θα γίνεται της μουρλής… Ιούνιο κατεβαίνεις, τελειώνεις, και έχεις όλο το καλοκαίρι μπροστά σου.

Φτού! Πάνε οι διακοπές…

Έλα ρε…
Τι καλύτερο από ένα τετραήμερο σε σκηνούλα, και μουσική όλη την ώρα…;
Μην το συγκρίνεις με τις κοινές διακοπές

Λοιπόοοον, αρχίζει και μου φαίνεται εντελώς φήμη το ότι θα γίνει τελικά το rockwave τον Αύγουστο γιατί στις αφίσες των μελλοντικών συναυλιών που διοργανώνει η Didi, αναφέρει σε όλες “Rockwave Festival, June 19-20-21-22”. Πιστεύω πως άμα δεν είχε κατασταλάξει ακόμα στην ημερομηνία θα έβαζε σκέτο “rockwave festival”. Θα δείξει.

επειδη πολυ ησυχεια εχει πεσει τελευταια εχω αρκετα νεα

1.στο site της didi η ημερομηνια ξανα αλλαξε(μαλλον θα φταιει πως εχουν επαναφερει το φοντο με τους primal scream αρα θα μεταφερθηκε μαζι και η ημερομηνια που ειχαν ορισει τοτε.) συγνωμη αν σας μπερδεψα

2.Παμε τωρα στο ζουμι.Ο κυριος παναγιωτοπουλος τελικα πηρε πισω την (τρομακτικη) δυλωση του, πως θα γινοταν τον αυγουστο.και επισης ειπε και παρα πολλες πληροφοριες.1)το rockwave festival θα πραγματοποιηθει τις μερες 19-20-21-22 ιουνιου.2)θα γινει στην περιοχη της μαλακασας στα βορεια του νομου της αττικης(σε οσους μενουν εκει κοντα,τι γνωριζεται για αυτη τη τοποθεσια?εχει απλα?)3)θα εχει δυο μερες metal και στην μια θα παιξουν οι priest που εχουν ανακοινωθει και επισημα (για queensryche δεν ειπε τιποτα.αρα λογικα αν πιστεψουμε τις φημες που θελουν τους ac/dc να παιζουν την τελευταια μερα του festival αυτο σημαινει πως δεν θα ειναι σε metal μερα γιατι οι priest παιζουν 20 και προφανως οι metal μερες θα ειναι διαδοχικες.
4)λεωφορεια θα φευγουν απο το παιδιο του αρεος

παιδια πολες λεπτομερειες δινει ο τυπος πραγμα που σημαινει πως δεν τα λεει απ’το κεφαλι του ουτε απο ανεπισημες πηγες.ενα εχω να δηλωσω ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

Έβαλαν το logo των Primal Scream μιας και ακυρώθηκαν :stuck_out_tongue:
Δε νομίζω πάντως να βάζουν και να βγάζουν έτσι εύκολα τις μέρες, λογικά θα είναι 4 και όχι 3 όπως γράφει αυτή τη στιγμή. Θα έγινε αυτό που αναφέρεις με το logo των Primal.

Για Μαλακάσα ( έτσι γράφεται; ) είχα ακούσει κι εγώ και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνει εκεί. Απλώς αποφεύγω να δημοσιεύω όσες φήμες ακούγονται κατά καιρούς (ακόμα και για συγκροτήματα) γιατί στο τέλος θα μείνουμε όλοι παραπονεμένοι. Ωραίος ο Παναγιωτόπουλος, αλλά και πάλι θα πρέπει να περιμένουμε κάποια πρώτη ενημέρωση από τη Didi. Μην ξεχνάτε πως και όσα είχε πει ο Παναγ. για τον Αύγουστο τα διέψευσε, πράγμα που σημαίνει ότι και άτομα “του είδους” δεν είναι ποτέ σίγουρα για όσα λένε.

Στο επισημο site των PLACEBO εχει ανακοινωθει για την Ελλαδα οτι θα παιξουν στις 22 στο ROCKWAVE!!!

Δεν κόβω και φλέβες… 8)

sto metaleagle.com leei pws tha emfanistoun kai oi nightwish.proswpika sta tetoia mou.
epishs twra teleutaia olo kai pio entwna akougontai oi fhmes gia malakasa.re paidia ti gnwrizetai gi’auth th perioxh,prosferetai gia festival san to rockwave?

Nightwish? Αψγηβκσθδνηγο
Θέλω μεγαλύτερα ονόματα… Next Please… :roll:

Εγώ δε τους θεωρώ και τόσο μικρό όνομα. Είναι μια καλή ευκαιρία να έρθουν στη χώρα μας. Και 1000 φορές προτιμώ να δω συγκροτήματα που δεν έχουν ξαναπαίξει στην Ελλάδα και είναι κάποιου Α επιπέδου παρά κάποια άλλα, τα οποία μπορεί να είναι groupάρες κλπ κλπ αλλά έχουν έρθει πριν 1 ή 2 χρόνια (βλέπε Queensryche). Για Priest δε μιλάω γιατί έρχονται με τον Halford αλλά και σε αυτούς ισχύει εν μέρει το παραπάνω, γιατί είχαν έρθει πριν 2-3 χρόνια…
Είπαμε να κάνουμε ένα rockwave ξεχωριστό απ’ όλες τις απόψεις, ας πρωτοτυπίσουμε και στα ονόματα λοιπόν. Και πιστεύω πως οι Nightwish είναι κατά πολύ καλύτεροι από άλλους υποψήφιους (βλ. Evanescence).
Αυτά 8).

Epeidh diabasa kai tis 10 sel. molis twra (epatha deka egefalika me tous AC/DC, giati den hksera tipota), exw kapoies apories.
Pou einai h Malakasa kai pws pas ekei? (Gamwto den mporousan na to kanoun ligo pio konta)
Kseroume tipota allo sxetika me tis duo alles meres tou festival? Tha exei mhpws mia mera me dance mousikh kai mia alternative (Afth prepei na einai tote pou paizoun oi Placebo)?
TI THA GINEI ME TOUS AC/DC TELIKA? Paidia an kserete kati peite mou giati eimai se hlikia epikundunh gia emfragma. (Kala, an parw sta xeria mou eisht gia Ac/Dc tha lupothumhsw, den uparxei periptwsh). 8O

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου που θα έρθουν οι Nightwish!Ίσα-ίσα μπορώ να πω ότι το βρίσκω κορυφαίο και πείτε ό,τι θέλετε…
Σε αντίθεση με τους Placebo, που δεν πρόκειται να τους κάνω τη χάρη!

Εχω σπαστει για θανατο.Τι μας λενε,ρε?Θα ερθουν οι AC/DC μετα απο 400 χρονια καριερας και εμεις κανουμε σαν λιγουρια :evil: Οσοι τους ακουνε εδω και τοσα χρονια,σκανε φραγκα παιρνουν δισκους και αυτοι δεν ειχαν πατησει ποτε οταν ηταν στα ντουζενια τους.Τι δηλαδη,μας φερνουν τους γεροξουρες,υστερα απο τοσα χρονια και χαιρομαστε.Αντε να φερουν καμια μπαντα της προκοπης να ανοιξει λιγο το ματι του ελληνα γιατι ετσι οπως το κοβω ολοι εχουν μεινει στο παρελθον.Ας αρχισουμε να απαιτουμε κατι παραπανω και να μην συμβιβαζομαστε.Φερε τους priest δεν εχω προβλημα,ετσι να υπαρχει κατι κλασσικο,αλλα αν εισαι μαγκας φερε και τους SLIPKNOT-Red Hot Chili Peppers-Limp Bizkit-Korn-queens of the stone age-system of a down-machine head-linkin park,και γενικα φερε και τιποτα απο αυτα που ακουγονται ΤΩΡΑ.Δεν ειναι κακο να συμβαδιζουμε και με τις αλλες χωρες την ευρωπης,που τα ονοματα που εγραψα πανε τακτικα.ROCKWAVE 2004 ειναι,οχι 1984…
(Mε τους AC/DC δεν εχω προβλημα ειναι μια ιστορικη μπαντα και τους σεβομαι,το προβλημα μου ειναι με τους διοργανωτες και οτι μας θεωρουν ΖΩΑ)

Ο Machine666 έχει απόλυτο δίκιο και συμφωνώ μαζί του. Μεγάλοι και τρανοί οι AC/DC αλλά θα έπρεπε να μας τους φέρουν πριν από μερικά χρόνια, όχι τώρα. Τι να το κάνεις ένα συγκρότημα (όσο μεγάλο και αν είναι αυτό) αν έχει γνωρίσει επιτυχία πριν 20 χρόνια και τώρα είναι απλά μύθος. Και τουλάχιστον πιστεύω ότι πρέπει να πηγαίνουμε σε μια συναυλία για να το ευχαριστηθούμε και όχι για να λέμε ότι πήγαμε και να δείχνουμε μετά από λίγα χρόνια το εισιτήριο.

Δεν είμαι αντίθετος με το να έρθουν αλλά νομίζω πως έχουμε υπερεκτιμήσει κάπως τα πράγματα.

Η μαλακασα ειναι 40 χλμ απο αθηνα επι τησ εθνικης οδου αθηνων λαμιας… πολυ ευκολα φθανεις απο αθηνα μεσα σε 30-40 λεπτα… ο χωρος ειναι απειρος!!! πολυ μεγαλες εκτασεις και για παρκινγκ…

ΥΓ: ο machine 666 εχει απολυτο δικιο…

Σωστότατος!!

ΥΓ: Όπως κι ο machine666!!!