Rockwave 2023 Deep Purple - Saxon

Νομιζω οτι η Μερκουρη με το Rock In Athens το εκανε…εκτος και εαν το εκανε ο Εβερτ

image

5 Likes

Πω ρε φιλε, τι lineup για το 1985.

2 Likes

Η τελευταια ever συναυλια των Clash.

1 Like

Αυτό είναι true fact; Γιατί με θυμάμαι να το ψάχνω μία περίοδο στο google και δεν είχα βρει καμία τέτοια αναφορά.

Σύμφωνα με το setlist.fm ήταν το προτελευταίο πάντως

Καλα ρε…τοσο ευκολα ακυρωνουν το τουρ; ηταν τοσο δυσκολο να βρουν εναν ντραμερ για να φιλλαρει τη θεση; Παει για καψιμο η ημερα απο πλευρας μου! Προσπαθω να στηριζω οσο μπορω αλλα μονο για AILD δε πεταγομαι τοσο μακρια!

1 Like

Η πλακα ειναι οτι και σto site του rockwave υπάρχουν ακόμα στο line up. Αθάνατος Λώρης !

2 Likes

Τα εισιτήρια ROCKWAVE FESTIVAL 2020 | DEEP PURPLE έχουν ξεθωριάσει μετα απο τόσα χρόνια παιρνω τηλεφωνα και στελνω email και δεν απαντάνε. Θα έχουμε άλλα αμα δεν τα δεχονται στην εισοδο

Αποδεκατισμενες μπαντες,DP χωρις Morse,Saxon χωρις Paul Quinn,τι να πληρωσει να δει καποιος.

1 Like

Το μόνο κίνητρο ειναι οτι μου εχουν περισσέψει πολλες μαρκες απο το τελευταίο rockwave!

3 Likes

Η συνολική ηλικία των μελών των Deep Purple πρέπει να ξεπερνάει τα 400 χρόνια…

3 Likes

Όχι ακριβώς. Αν σκεφτείς δηλαδή ότι κάποια original μέλη δεν υπάρχουν πλέον στη μπάντα και έχουν αντικατασταθεί από άτομα νεώτερης ηλικίας.

δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό :wink:

Βασικά, είναι λίγο κάτω από 400 χρόνια γιατί ο νέος κιθαρίστας είναι μόλις 44 ετών :joy:

Hold my beer… περιοδεία Priest, Saxon, Heep. Αν προσθέσεις ηλικίες έχεις περίπου την ηληκία του σύμπαντος.

1 Like

Το ξέρω οτι έχω κολλήσει και γίνομαι μονότονος αλλά μόλις μου βγήκε διαφήμιση στο fb που εξακολουθεί και έχει asking alexandria ! Δηλαδή αν κάποιος δεν είναι αρρωστάκι σαν εμας να τρώει την μέρα του σε μουσικά site , δεν είναι παραπλανητική διαφήμιση ; Λυπάμαι αν βρεθεί έστω και ένας που δεν το ξέρει και το διαπιστώσει στη Μαλακασα.

Έλα μωρέ όλο διαμαρτύρεστε και διαμαρτύρεστε. Χωρίς το λώρη μόνο deep purple και saxon θα βλέπαμε. Ουπς…

10 Likes

1 Like

Μετά τη φωτιά που καίει στην Εύβοια λέτε να ξεσπάσει καμιά φωτιά στη Μαλακάσα και να καούμε σαν τα ποντίκια σήμερα;

image

2 Likes