Rockwave 7,10,11/7/2010

παιδες μην βρισει κανεις αλλα γιατι δεν ειδα πουθενα black eyed piss???

http://www.rockwavefestival.gr/

Το ότι δεν θα είχε μέταλ μέρα ήταν λογικό και αναμενόμενο λόγω Σονισφερ αλλα απουσιάζει κατα κύριο λόγο και το ροκ απο αυτό το Ροκουέηβ. Μονο White Lies θα ήθελα να δω αλλα σιγά μην τρέχω στο Τεραβαιμπ για μισή ωρίτσα συναυλία. Πάντως φαντάζομαι ότι θα ανακοινωθούν κι άλλα ονόματα. Τι να το κάνεις όμως? Ειναι ήδη τo πιο αδιαφοο φεστιβαλ ever…

γιατί δεν τους γράφει γι αυτό :D:p:D
ωραίο το ιντρο πάντως :stuck_out_tongue:

εχεις δικιο…

παντως γενικοτερα ευτυχως που ειναι ετσι το "rock"wave φετος για να γλιτωσουμε και λεφτα και την ταλαιπωρια της Μαλακασας…μετα απο την ανακοινωση της Didi αποφασισα οριστικα οτι θα παω Scorpions…

που είναι η fergie :cry: και το βιντεάκι ειναι προφητικό…αγώνας δρόμου θα είναι η πορεία για τη Μαλακάσα

τελείως αδιάφορα ονόματα για μένα πλην του Garcia που ντάλα μεσημέρι καλοκαιριού δεν μπορεί να είναι τόσο ελκυστικός.

έχουμε τόσα να δούμε, που σιγά μην παραπονεθούμε.

μα για αυτό θα αξίζει ο garcia, επειδή θα είναι ντάλα μεσημέρι και αν δεν έχουν και πλαστικά μπροστά θα είναι η πλήρης προσομοίωση της ερήμου

εγω θα εφαρμοσω τη πληρη προσομοιωση της αποχης παντως,“ΜΙΕΧ” και ταυτοχρονα “ουφ”.

LOL!

reading here we come8)

ska-p gogol σε μια μερα , ειμαι ηδη εκει !!

‘‘Παίζει’’ να ανακοινωθεί και Manu Chao?

Χλωμο…

τι ξεφτίλα είναι αυτή ρεεεε???

έλεος!!! τα ίδια και τα ίδια!!! όπως έιπε και κάποιος παραπάνω, ΚΑΛΥΤΕΡΑ που είναι τόσο μάπα, να μην τρέχουμε πάλι στο χωράφι!!

ουστ!!!

Ρε γιατί φωνάζετε για τα “αδιάφορ” ονόματα στο Rockwave; Φαντάζεστε να ήταν κ εκεί κανα 2 ονόματα ακόμα κ να τρέχαμε κ να μην φτάναμε…;;

Πιστεύω πώς φέτος είναι η χρονιά που πρέπει να πούμε κ ένα ευχαριστώ…

Είναι γεγονός πως το φετινό καλοκαίρι θα γίνουν πολλές και καλές συναυλίες στη χώρα μας. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω όμως είναι το γιατί χαίρεστε που ανακοινώθηκαν ονόματα που δεν σας ενδιαφέρουν, με τη λογική ότι δε θα χρειαστεί να πάτε μαλακάσα. Δηλαδή αν ανακοινωθεί όνομα που σας ενδιαφέρει θα πάτε τυφλά στη μαλακάσα; Καταναλωτική συνείδηση δεν έχετε; Έστω ότι δεν έχετε, μη παραπονιέστε μετά ότι δεν σας φτάνουν τα λεφτά ή ότι τα εισιτήρια είναι πολύ ακριβά ή χίλια δυο ακόμα.

Εγώ τη βλέπω τη δουλειά πάντως, κανείς σας δεν παρατήρησε ότι στις ημερομηνίες που ανακοινώθηκαν υπάρχει κενό 2 ημερών; Θα ανακοινώσει κάποια στιγμή ο Λώρης άλλες 2 μέρες κολλητές με άλλου ύφους ονόματα (όχι ηλεκτρονικές, ποπ και σαχλαμάρες) και θα σας εξηγήσει το όνειρο.

Το Rockwave πρέπρει να μετονομαστεί σε hip-hop/dance-wave. Δεν του αρμόζει πια το όνομα. Κρίμα, παει κι αυτό το φεστιβάλ. Το ισοπέδωσαν εντελώς.

Παντως αν εχει fatboy slim, massive attack, faithless την ιδια μερα θα ειναι τεζα! 8)
Τουλαχιστον ειναι καλο που θα εχει αυτα τα ονοματα στο ροκγουειβ μηπως στο ejekt φερουν μονο ροκ συγκροτηματα. (φρεσκα εννοω :stuck_out_tongue: )

πωπω τι αθλιο γτπ lineup ειναι αυτο 8O

κραταμε τα λεφτα για καμια σοβαρη συναυλια

μπραβο didi παλι μαλακιες φερνεις !!![-X

next please 8)

Επειδή είναι αδίαφορα ονόματα για εμάς, δε σημαίνει ότι είνια και για τους άλλους. Υπάρχει πολύ κόσμος που ακούει όλα αυτά, και δεν ξέρω αν έχουμε κάνει συμβόλαιο με τον Λώρη να φαίρνει μόνο metal/rock συγκροτήματα.
Θα μου πεις, έχει ένα festival που έχει στο όνομα του τη λέξη rock, αλλά οκ ότι θέλει κάνει.

Με ψήνουν πάντως, faithless, ska-p, gogol(που δεν έχω δει ακόμα) και massive attack. Αν βρω παρέα(και καλό ticket:roll::roll:) ίσως το τιμήσω.

Eυτυχως να λεμε που δεν εχει κατι καλο για να μπορεσουμε να παμε Aerosmith, Metallica, και ενδεχεται GN’R.
Μονο ο Slash το σωζει αν εμφανιστει ως co-headliner με την Fergie!!!:wink: