Rockwave 7,10,11/7/2010

Κ.Λωρη πουλατα ολα αγορι μου… μεχρι και ο εγκρινει

Νταξει και ειχα ελπιδες για κανα καλο ονομα … Θα ειμαι και Αθηνα λογω φροντιστιριων αλλα αυτο το πραμα… Μαλλον θα λινω ασκησεις Φυσικης εκεινη την ωρα καλιτερα [-X #-o

Μονο αν ανακοινωθει Manu Chao που ειχα ακουσει εχω φιγει αλλιος καλιτερα να φαει χ το παλιο popwave … Αναμενω Schoolwave τωρα 8) :smiley:

αδιάφορο το line up για μένα…

Και τωρα που διαβασα το αρθρο στην αρχικη του ροκιν ανακαλυψα πως οι massive attack θα ειναι 11/7, fatboy slim 10/7, faitless 7/7, κριμα…
Ποσο ομορφα θα ηταν να εχωναν για headliners 7/7 “Prodigy” που εχουν και ενα ωραιο κενακι 4-10/7 :naughty:
κανω ονειρα…

Kαι οτι να’ναι ονοματα και οτι να’ναι lineup σε καθε μερα…

αυτο θα κανει αρκετους να το ξανασκεφτουμε…
δεν με χαλαει παντως…
θελω να τους δωωωω ετσι και αλλιως…

ευτιχώς δεν έχει τίποτα που να με ενδιαφέρει γιατί ήδη έχω σε πολλά να πάω.
το περίμενα ότι δεν θα ήταν καλό το rock wave φέτος γιατί έχει και το sonishere , αλλά σίγουρα θα μαζέψει κόσμο

Τελικά δεν θα έρθει η Ferggie??? Λέτε να φέρουν Lady Gaga???

Βλεποντας παντως αυτο το “«Φρέσκα υλικά στο μίξερ» για το εκρηκτικότερο μουσικό κοκτέιλ του 2010!” στην ανακοινωση δεν μπορεις να μην γελασεις :lol:

Δε θα ξαναπήγαινα ούτως ή άλλως σ’αυτήν την αηδία το χωράφι… Τουλάχιστον ανακοινώνουν ονόματα που δε με κάνουν (λίγο έστω) να έχω ανάμεικτα συναισθήματα :slight_smile:

Massive Attack και γενικώς trip hop καταστάσεις ή το big beat του Fatboy Slim γουστάρω να δω κάποια στιγμή αλλά φυσικά όχι στη Μαλακάσα… Άσε που πιστεύω πως θα “θαφτούν” λίγο εκεί… :wink:

την γκαγκα ακούγεται ότι θα την φέρει ο νικολαίδης…

Θα την αφήσει το Mtv μετά το φιάσκο με την Beyonce που ο Νικολαϊδης πήγε και έδωσε τα δικαιώματα της συναυλίας στο Mad?

γτπκ το φετινο lineup

το “ροκ” σε παντελη ελλειψη! :lol:

Οι μόνες μπάντες από όσες ανακοινώθηκαν που είναι rock είναι οι Ska-P, οι White Lies, οι Gogol Bordello και ο Garcia που θα παίζει Kyuss. Επιεικώς χάλια για Rockwave. Kαι έλεγα ότι μετά το 2006 δεν παίζει να γίνει χειρότερο Rockwave αλλά ναι κυρίες και κύριοι:υπάρχουν και χειρότερα! Αν και η Didi music θα βγάλει και από Sonisphere τα κέρατα της οπότε σκασίλα τους. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ κάντε το Popwave, Beatwave, GTPwave κάτι τελοσπάντων που να αρμόζει:lol:Μη ξεφτιλίζετε το φεστιβάλ που μας χάρισε τόσες συγκινίσεις. Αφιερωμένος ο στίχος από Slipknot στους υπεύθυνους:“Fuck it all, fuck this world, fuck everything that you stand for!”

Τα πα και ξεθύμανα!

Μαύρα χάλια…μακριά:):!:

Αντι του Rockwave : metal day, γίνεται το SONICSPHERE, απλό είναι.
Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός ? Οι μετάλλικα πέρνουν ένα σκασμό
λεφτά, όποτε, που να φέρουν τπτ άλλο ? Ούτε καν Sabbath, διότι δεν θα μαζέψουν
περισσότερο. 5000 είχε πέρυσι, στους Sabbath.
Αδίαφορα όμως όλα αύτα, τα “μεταλ” που φέρνουν. Έχουν ξαναέρθει.
Και τελευταία φόρα πχ, megadeth, δεν μάζεψαν και κόσμο. Μόνο metallica
να φέρνανε και slayer, τα ίδια άτομα θα πήγεναν.

Κατα τα άλλα ξαναφέρνουν αυτά που πάει ο λάος σχεδόν κάθε χρονιά.
Manu Chao, Placebo κτλ κτλ.

FATBOY SLIM , MASSIVE ATTACK, FAITHLESS ? καλα τα ελεγα εγω στις φημες για τους δυο τελευταιους… Ευχομαι η διοργανωση να ειναι ΠΟΛΥ καλυτερη απο τις προηγουμενες γιατι αλλιως . . .

Μην το ξεχνάμε και αυτό.

+1000 εμενα δεν με χαλανε massive attack, faithless fatboy slim και dj shadow, οποτε ψηνομαι να παω.

ψιλοαδιάφορα τα ονόματα μέχρι τώρα αν και μέχρι τα 11 άκουγα πολύ μαυρομάτικα φασόλια…:stuck_out_tongue:

Νομίζω το φετινό φεστιβάλ δεν μας ενδιαφέρει καθόλου, από τη στιγμή που θα δούμε όλους αυτούς τους θεούς στο Sonisphere.

“Rockwave”…Ήθελα να ξερα το Rock που είναι, ίσως από μερικές μεμονωμένες εξαιρέσεις.