Τιμές Rockwave - Backstage Pass

Τι λες τωρα, οτι θες λες? οι μεταλικα ειναι ξεπουλημενοι, ανοιχτηκαν σε διαφορετικο κοινο για να βγαλουν λεφτα. Οι μειντεν τα βγαζουν μονο απο τους μεταλλαδες ειναι τρου.

Τι λες τωρα, οτι θες λες? οι μεταλικα ειναι ξεπουλημενοι, ανοιχτηκαν σε διαφορετικο κοινο για να βγαλουν λεφτα. Οι μειντεν τα βγαζουν μονο απο τους μεταλλαδες ειναι τρου.[/QUOTE]

Και θεωρεις εσυ σωστο μια μπαντα επι 30 χρονια να παιζει συνεχεια τα ιδια και τα ιδια?

Καλα οταν ακουω και διαβαζω ατακες περι true πεθαινω απ τα γελια…

βρε κοροϊδεύει ο Βαγγέλης…

Στους Maiden πιθανώς κάποιος να μπορεί να καταλογήσει άλλα, αυτά που τους καταλογίζει στο κείμενο όμως είναι αστεία.

ChrisP , oι Metallica το 2003 έπαιζαν 2 τραγούδια από το St.Anger (Frantic και ωμόνυμο), αραιά και που αν έπαιζαν 3ο.

Τέλος πάντων ίσως βγήκα πιο επιθετικά στο κείμενο από ότι έπρεπε.

Ρε Τολκι είσαι οπαδός των Stratovarius και μιλάς για ίδια τραγούδια που τα μισά τραγούδια στα cd των Stratovarius είναι copy/paste από παλιότερα. Και στο λέω εγώ που γουστάρω Strats τέζα.

Τι θέλω να πω. Εξυπνάδες λέμε όλοι αλλά εν τέλει είμαστε ανακόλουθοι των λόγων μας γιατί κατηγορούμε μπάντες που δεν γουστάρουμε για πράγματα τα οποία οι αγαπημένες μας μπάντες κάνουν σε μεγαλύτερο βαθμό και πιθανότατα εθελοτυφλούμε.

Το να διαβάσω ένα επιπλέον κείμενο που να μου λέει πόσο μαλάκα με πιάνουν που μου βάζουν εισιτήριο ακριβό δε μου λέει κάτι. Τα ακούω χρόνια τώρα αυτά. Καλό είναι να λέγονται, αλλά δεν προσφέρουν κάτι.

Και εν τέλει μιλάτε οι περισσότεροι από το “βόλεμα” που σας προσφέρει η Αθήνα. Που είστε ένα τέταρτο από τους συναυλιακούς χώρους και ξοδεύετε και 1 ευρώ για να πάτε και να γυρίσετε άμεσα σπίτι σας.

Για εμένα και άλλα παιδιά που πηγαινοέρχονται από την περιφέρεια που η συναυλία μας κοστίζει +30 ευρώ από το εισιτήριο στην καλύτερη, νομίζετε ότι πραγματικά τα 5-10 ευρώ της διαφοράς του εισιτηρίου θα μας έσωζαν?

Ξέρω ποιά είναι η πραγματικότητα. Ξέρω ποιά είναι η δύναμη του μονοπωλίου. Όσο η Didi παίζει μόνη της αυτά θα κάνει. Επίσης, είναι ΑΣΤΕΙΟ να περιμένουμε από περιοδικά να καταφερθούν κατά της κάθε Didi. Από αυτή έχουν έσοδα και δε νομίζω να θέλουν να τα διακινδυνεύσουν.

Τοτε να κατσουμε στ αυγα μας και να μην κανουμε τιποτα… Η να φτιαξουμε πολλες εταιρειες για υπαρξει ανταγωνισμος. Σορυ, αλλα δεν το βλεπω ετσι… Το προβλημα της επαρχιας ειναι γνωστο αλλα με αυτο ας ασχοληθουν πρωτα οσοι ειναι επαρχια και εγω να στηριξω πρωτος. Επισης εγω δεν μιλαω για 5-10 ευρω μιλαω για τιμες ιδιες με το εξωτερικο (πχ. Tool 30 ευρω οπως στη Ρωμη). Αν για σενα 22 ευρω δεν ειναι τιποτα μαγκια σου αλλα για μενα και πολλους αλλους ειναι σημαντικη η διαφορα…

Για δειξε μου ενα ποστ που εχω κανει και να λεει το ποσο θεοι ειναι οι Strats η το ποσο μοναδικοι ειναι…Πιστεψε με δεν θα βρεις.Δεν αρνηθηκα ποτε οτι κοπιαρουν τον εαυτο τους απο ενα σημειο και μετα αλλα θα μου πεις εσυ αν το Fright night σου ακουγεται ιδιο το Visions ή το Twilight Time με το Episode.
Oι maiden για εμενα επειδη κουβαλανε μια τεραστια ιστορια στη πλατη τους θα επρεπε να τα ειχαν παρατησει πριν βγαλουν δισκο με τον φραπε με Beilys.Ειλικρινα δεν εχουν να μου πουν τιποτα.Μπλα μπλα μπλα μπλα τα ιδια και τα ιδια φαμφαρες.
Οι metallica δε εκαναν αυτη την αλλαγη αλλα δε τους βγηκε.
Οταν λοιπον θα αναφερθουν σε καποιο post οι Stratovarius θα μπορεις να μαθεις τη γνωμη που εχω πλεον γιαυτους :wink:
Και για τον αν ειμαι οπαδος τους και ποσο τους γουσταρω οπως επισης και για ποιους λογους ασε να το ξερω εγω :wink:

Πάλι καταλαβαίνετε ό,τι θέλετε.

Ρε Τόλκι δε σου είπα να μην είσαι οπαδός των Strats. Γαμώ το κέρατό μου και εγώ είμαι οπαδός τους, μην καταλαβαίνεις ό,τι θες.

Κοίταξε, αν δεν καταλαβαίνεις διαφορά μεταξύ A Matter Of Life And Death και προηγούμενων δίσκων μάλλον δεν έχεις ακούσει και πολλές φορές το cd. Και για κάποιες μπάντες τα όρια διαφοροποίησης είναι πολύ πιο συγκεκριμένα. Κανείς σοβαρός των Iron Maiden δεν περιμένει ότι να’ναι περιαματισμούς. Τέσπα, είναι άλλη κουβέντα.

Ρε ChrisP, δεν αντιλαμβάνεσαι κάτι. Οτι απλά αναμασάμε τα ίδια πράγματα και δεν αλλάζει κάτι. Όταν σε ένα άθλιο χώρο πληρώσαμε 52 ευρώ ΜΟΝΟ για TOOL και είχε πολύ κόσμο, γιατί να βάλουν εισιτήριο κάτω από 50 για Sabbath, Theater και Iced Earth και Anathema?

Το θέμα είναι πως αφού τα σκάμε που τα σκάμε, να μπορούμε να απολαύσουμε τις συνθήκες που αρμόζουν σε αυτό που πληρώνουμε. Και το Terra Vibe ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. Μια, δύο, πέντε, δέκα, πήγαμε και πάντα χάλια ήταν…

Επίσης, είναι πολλοί οι λόγοι για τους οποίους το εισιτήριο δεν μπορεί να είναι το ίδιο με μια χώρα σαν την Ιταλία. Η διαφορά, ναι, είναι εξωφρενική, αλλά ίδιο εισιτήριο δύσκολα θα έχουμε γιατί υστερούμε σε πολλούς παράγοντες.

Μετα το Brave new world δεν εχω ασχοληθει καθολου με maiden.Δεν ξερω τι εχουν κυκλοφορισει και ουτε με ενδιαφερει.Δισκο σαν τον εβδομο γιο δε προκειται να ξαναβγαλουν ακομα και ο Παναθηναικος να παρει το πρωταθλημα

Αυτο.δεν ειναι τα λεφτα το θεμα, το θεμα ειναι τι παιρνεις για αυτα τα λεφτα. Ενταξει εγω θα το σκεφτομουν
για φετος αλλα μετα απο αυτα για τον διαχωρισμο και τα λοιπα το θεωρω ντροπη για οποιονδηποτε να παει. Μαζεψτε λεφτα και πατε να δειτε τους Η&Η εξωτερικο. Γιατι γι αυτους ειναι το θεμα, για τους υπολοιπους ουτε για πλακα. Οχι γιατι δεν ειναι καλοι αλλα γιατι τους βλεπεις με λιγοτερα λεφτα σε καλυτερο χωρο και περισσοτερη ωρα.

δεν είναι τόσο απλό.

ας μην μιλήσω προσωπικά που λόγω στρατού είναι αμφίβολο το τι θα μπορώ να δω εν τέλει, αλλά υπάρχει και ο παράγοντας δουλειά.

Όταν δουλεύεις full time συνήθως έχεις μια 20ήμερη άδεια την οποία έχεις περιορισμένο χρόνο πότε μπορείς να την πάρεις. Δεν είναι εύκολο να προγραμματίσεις ταξίδι στο εξωτερικό, πέραν των άλλων δυσκολιών.

Δυσκολεύομαι πολύ να πάω σε εγχώριες συναυλίες, πόσο δε στου εξωτερικού.

Ρε ChrisP, δεν αντιλαμβάνεσαι κάτι. Οτι απλά αναμασάμε τα ίδια πράγματα και δεν αλλάζει κάτι. Όταν σε ένα άθλιο χώρο πληρώσαμε 52 ευρώ ΜΟΝΟ για TOOL και είχε πολύ κόσμο, γιατί να βάλουν εισιτήριο κάτω από 50 για Sabbath, Theater και Iced Earth και Anathema?

Το θέμα είναι πως αφού τα σκάμε που τα σκάμε, να μπορούμε να απολαύσουμε τις συνθήκες που αρμόζουν σε αυτό που πληρώνουμε. Και το Terra Vibe ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. Μια, δύο, πέντε, δέκα, πήγαμε και πάντα χάλια ήταν…

Επίσης, είναι πολλοί οι λόγοι για τους οποίους το εισιτήριο δεν μπορεί να είναι το ίδιο με μια χώρα σαν την Ιταλία. Η διαφορά, ναι, είναι εξωφρενική, αλλά ίδιο εισιτήριο δύσκολα θα έχουμε γιατί υστερούμε σε πολλούς παράγοντες.

Μα συμφωνω απολυτως με αυτο που λες οτι τουλαχιστον θα πρεπει να παιρνουμε αυτο που πληρωνουμε. Αλλα φετος το σιγουρο ειναι οτι το Rockwave θα γινει στο terra vibe οποτε παλι θα φαμε στη μαπα ολα του τα στραβα. Οποτε σε πρωτη φαση εγω προτεινω και στους Metallica και στους H&H να μποϋκοταρουμε τα ακριβα. Τι θα κανουν, θα κλεισουν ολοκληρο χωρο με καγκελα και θα ναι αδειος?

Οσον αφορα τη διαφορα της τιμης απ το εξωτερικο, αυτα περι υστερησης, σορυ, αλλα μου ηχουν καπως μιζερα. Ειναι βουτυρο στο ψωμι της didi να δικαιολογουμε εμεις οι ιδιοι αυτο που γινεται. Κι αν θες ασε την Ιταλια και πιασε τα φεστιβαλ που γινονται στα υπολοιπα βαλκανια (5ημερα με 80 ευρω).

Βασικά ναι, έτσι θα κάνουν. Έτσι έκαναν και στους Duran Duran στο Ελληνικό το φθινόπωρο, με αποτέλεσμα να είναι καμιά 15αριά μέτρα άδειος χώρος μπροστά από τη σκηνή και εμείς οι με τα φτηνά ήμασταν στου διαόλου τη μάνα…

Αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται ή μαλλον μονο με την Didi γινονται…

Δεν το ηξερα αυτο. Τι να πω οι ανθρωποι ειναι απραδεκτοι…

ΑΝΤΕ…

As ginei se KATHE synaylia tis to idio sto eksis kai tha sou pw an tha tolmisoun na to ksanakanoun oi kleftarades.

Εγω παλι επιμενω να παρουμε ολοι φτηνα και να μπουμε μπροστα…

Kai ayto kalo mou akougetai…:naughty:

Eτσι! Ολοι ετσι καντε ρε!:lightsabre:

Bια…Τστστστστστστστστστστστσ[-X [-X [-X [-X [-X