Τιμές Rockwave - Backstage Pass

Πανω απο 35Ε για συναυλια δεν δινω, δεν παει να ερθει και το μεγαλυτερο συγκροτημα στο κοσμο(οποιο κι αν ειναι αυτο), αμα τυχει καμια συναυλια τυπου scorpions-whitesnake τοτε ισιως…[-X :tomato:

Ενταξει ειναι εντελως αστεια η τιμη για τους metallica!Αυτο το εισητηριο δεν υπαρχει σε αυτην την τιμη για μια μπαντα η οποια εχει να βγαλει αξιοπρεπη δισκο πανω απο 15 χρονια!Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε στην Ελλαδα!:-k[-X

AC DC ? :wink:

Παραλειψη μου συγγνωμη, το κλειστο ΟΑΚΑ εκλεισαν για PJ. :oops:

Oxi re monte! Katarxas oi Stones exoun kana 10 xilaro perissotero! Kai edw oi Scorps meta apo toses fores ekanan 30.000 monoi tous to 2005(ok exoun pio mainstream hxo alla pali…). Kai oi AC/DC tha eixane eispraktikh epityxia sto OAKA!

ac/dc,red hot chili peppers

Ξεχνάτε τους U2…

50.000 στη Θεσσαλονίκη το 1997 (ίσως και περισσότεροι απ’ έξω…)

[SIZE=“1”][SIZE=“2”] Θεσσαλονίκη 1997[/SIZE][/SIZE]

Με 4000δρχ εισιτηριο ομως,μια και τα υπολοιπα τα βαζε η Α-Πολιτιστικη Πρωτευουσα και με διαφημισεις νυχθημερον…:wink:

με τις ίδιες συνθήκες,είναι πολλά group που θα είχαν τόσο κόσμο?

ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΝΗΝΤΑΡΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ STONES IΣΩΣ ΚΑΙ ΟΙ AC/DC ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ METALLICA NA ΠΑΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΟΡΡΥ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ 93 ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΕΝΘΕΝ ΜΗΔΕΝ ΕΙΣ ΤΟ ΠΗΛΙΚΟΝ

στο χωράφι που παίζουν και τώρα οι metallica,με ένα εισιτήριο για όλους στα 50 ευρά (ή και 40) και θα γινόταν πανικός…
παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.

Pesta, pesta.
Parepiptontws twra teleftaia h idea na dw Alice Cooper me trwei synexws, alla provlhmatizomai giati ektos apo ta 40 euro emeis oi eparxiwtovlaxoi exoyme kai ta metaforika kai prepei na 3anakatevainw meta a8hna gia Heaven And Hell poy den toys xanw oyte me sfaires toys atimoys.

Aρκετα,οχι πολλα ομως.Πραγματικα ομως η διαφημιστικη καμπανια ηταν τοσο εντονη που καταντουσε εκνευριστικη.(του στυλ οκ ρε φιλε θα παμε,μη μας πρηζεις αλλο την οικογενεια!).Τοτε τους σιχαινομουν τους U2 και ομως πηρα εισιτηριο για τη φαση και μονο…φανταστειτε Metallica με 20 ευρω και TEΡΑΣΤΙΑ προωθηση…χαλαρα 40000(και λιγο λεω),αν περιπου 30 χιλιαδες ειχαν οι Scorps…

Αυτο που τους χρειαζεται τελικα ειναι να κανουμε ολοι ενα ντου και να μπουμε τσαμπα

ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!! :lol:

Ελπιζω αυτα να τα λετε για πλακα και οχι σοβαρα ε?

:-k :-k :-k μωρε λές να τα εννούν?#-o

ΛΑΕ ΞΥΠΝΑ!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Χμμμ… Σχετικά με τις τιμές της υπόλοιπης περιοδείας

Πορτογαλία 40 ε (σε Φεστιβάλ)
Ισπανια 65ε (σε φεστιβάλ με Noise Conspiracy, Zicho Chain, Biok, Nebula, Incubus, Bullet for my Vallentine, Idi Bihotz και Laia)
Βέλγιο μάλλον 75ε (σε φεστιβάλ με Faithless, Incubus, Interpol, The Kooks, Mastodon kai !!! και σε δεύτερη σκηνή Tori Amos, Damien Rice κλπ.)
Αυστρία 59 ε (μαζί με Heaven and Hell, Bullet For My Valentine) ΠΩΣ???
Αγγλία 59 ε (άγνωστο αν έχει support)
Νορβηγία 71 ε (νομίζω)
Σουηδία 48-75 ε
Δανία 86-92 ε
Φινλανδία 54-69 ε
Ρωσία 14-114 ε αναλόγως θέσης

Τα συμπεράσματα δικά σας με την επισήμανση ότι στις σκανδιναβικές χώρες είναι τα πάντα πανάκριβα…

Όσον αφορά το Rockwave, μέχρι πέρισυ τουλάχιστον δεν νομίζω ότι υπήρχε θέμα εισητηρίου… Πχ το διήμερο με Dio - Twisted Sister και Slayer - Accept - Candlemass 75 ε ήταν πολύ καλό. Ακόμα και για το περσινό σετ δεν ήταν πολλά τα 39 ε… Φέτος βέβαια ξεφεύγουν οι μπάντες, αλλά παραξεφεύγουν και τα εισητήρια. Όσο για τα pitch, για μένα δε νοείται να μην είμαι μπροστά, οπότε υπολογίζω τα 70 και 80 ευρώ που είναι πάρα πολλά… ¶ντε και του χρόνου…

Ντου και ξύλο τώρα που μπορούμε γιατι αργότερα θα μας πάρουν και τα σόβρακα .