Rockwave Day 1: Robert Plant, Chris Cornell, Europe

Τωρα το προσεξα.Ρε αγορι μου γλυκο #-o εχω #-o μαυρισει#-o το κουτελο μου#-o .
ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ δεν μπορουν μονο αυτα τα δυο ονοματα (ΧΩΡΙΣ ΠΑΚΕΤΟ) δεν μπορουν να μαζεψουν 20 χιλιαδες ψυχες;

Thanks master…8)
Tou kerata ta kerata, oi Europe paizane ton Fevrouario Londino se xwro me 2000 eishrhria kai timh 27 euro. Oxi 10.000 kosmo(toulaxiston) pou theloun oi Didi-des kai to pio ftino 50. Entaksei einai kai o Plant alla pali den eprepe me TIPOTA na ftasei se tetoia timh! 40-45 genikh eisodo tha itan entaksei. Kai ayta giati kai ta alla onomat tha einai sigoura katwtera.

I rest my case. AKOYΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΕΙΠΕ; Kατεβασε κι αλλο Metal Laws…

Να, αυτον θα μας φερουν.

egw tha paw me xilia padws!!!

Αυτος μαζευει 20.000 μονος του. Τας κεμπαπ, κεμπαπ γιαουυυρτι…:lol:

Αφου συζηταμε Plant , Zeppelin και την επιρροη τους ακουστε λιγακι το convert into (και οχι μονο) μιας νεας Σουηδικης μπαντας Bokor που το εχω βαλει στα αγαπημενα μου τραγουδια μεχρι τωρα στο 2007. Για να καταλαβουν μερικοι οτι η επιρροη των Ζeppelin θα υπαρχει αιωνια…Γενικα το Αnomia1 αξιζει τρελα την προσοχη σας.

Ρε παιδια τα εισιτηρια γιατι δεν εχουν βγει ακομη?Υποτιθεται πως η προπωληση ξεκινα 14 Απριλιου:-k

ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΗΓΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΥΟ ΣΕΝΑΡΙΑ

Α.ΤΟ 80 ΝΑ ΓΙΝΕΙ 100

ΚΑΙ

Β.ΚΑΠΟΙΑ 80ΑΡΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 30% ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 100ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 70% ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΩΣ ΕΧΟΥΝ

ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ

εγω χτες πηρα το Νο.13 παντως…

Έλα ρε περίμενα να έχουν φύγει τουλάχιστον 500-700 εισιτήρια…

O πρώην frontman των Soundgarden και Audioslave Κρις Κορνέλ, ζωντανά στις 29/6 στο Rockwave μαζί με τον Ρόμπερτ Πλαντ και τους Europe! Οι fan των Soundgarden μάλιστα, καλύτερα να προετοιμαστούν γιατί όπως φαίνεται, το setlist θα επικεντρωθεί στην ένδοξη εποχή των Soundgarden!

19/4/2007 UPDATE

Kρις Κορνέλ live!
Ιδού και τα κομμάτια που έπαιξε στις 8 Απριλίου σε συναυλία του στην Μινεάπολη:

  1. Spoonman
  2. Outshined
  3. Hunger Strike
  4. Like A Stone
  5. No Such Thing
  6. Seasons
  7. Doesn’t Remind Me
  8. Zero Chance
  9. Burden In My Hand
  10. Pretty Noose
  11. Call Me A Dog
  12. What Are You
  13. Poison Eye
  14. Billie Jean
  15. Rusty Cage
  16. Wide Awake
  17. Black Hole Sun
  18. Arms Around Your Love
  19. Jesus Christ Pose

3/4/2007 UPDATE

Rockwave with… class!
Robert Plant And The Strange Sensation- Europe- + more acts
29 Ιουνίου 2007- Terra Vibe
Ο Robert Plant με το συγκρότημα του τους The Strange Sensation και οι Europe επιβεβαιώνουν την εμφάνισή τους στο Rockwave …
Λίγοι είναι οι καλλιτέχνες που καταφέρνουν να κρατήσουν διαχρονικά υψηλή δημοτικότητα, ικανότητα για καλλιτεχνική δημιουργία αλλά και διείσδυση σε σύγχρονα ακροατήρια όπως ο Robert Plant.
O μύθος των Led Zeppelin έχει μόνιμη πρόσβαση στη σκάλα για τον παράδεισο της παγκόσμιας μουσικής σκηνής, τον απόλυτο σεβασμό των κριτικών, την λατρεία ιδιαίτερα φανατικού κοινού και μόνιμη θέση στο πάνθεον των μουσικών μας ηρώων.
All My Love, Stairway To Heaven, Whole Lotta Love, Big Log, 29 Palms ?..και άλλα classics θα τραβήξουν σαν μαγνήτης το κοινό στο Terra Vibe.
Ο Γκάλης, Ο Γιαννάκης, ο Φασούλας και τα …άλλα παιδιά έζησαν το δικό τους θρίαμβο πριν από 20 χρόνια σηκώνοντας το «τιμημένο» του Eurobasket κάνοντας την καλαθοσφαίρηση Εθνικό μας sport και το Final Countdown Εθνικό ύμνο του μπάσκετ. Το τραγούδι αυτό των Europe σημαδεψε την νίκη της Εθνικής και έγινε το πιο δημοφιλές τους, όχι όμως απαραίτητα και το πιο αγαπημένο για τους music lovers, καθώς κάθε Rock Club που σέβεται τον εαυτό του μέχρι και σήμερα στο set list μιας hard rock βραδιάς οφείλει να περιλαμβάνει τα Rock The Night, Carrie και Open Your Heart.
Let the final countdown begin …για το Σάββατο 14 Απριλίου ημέρα έναρξης της προπώλησης

PL1 - Διακεκριμένη περιοχή 80 euro
PL2 ? Pitch A 70 euro
PL3 ? Γενική Είσοδος Όρθιων 50 euro

Από: http://www.pop-rock.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=55&NEWS_DATA_ID=57837

8O 8O 8O

ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΩ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!:bow2: :bow2: :bow2:

Tωρα αραζει μεχρι και ο Dazmaniak και η γερογκρινιαρικη διαθεση παει λιγο στην ακρη…

Να πα να γαμηθειτε ολοι, το καλυτερο φεστιβαλ. Θα δουμε σε μια μερα τον θεο και τον υιο του.
Να δουμε πως θα το σκασουμε απο την εξεταστικη βεβαια…

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΛΑ ΡΕ ΔΙΚΕ ΜΟΥ ΑΣΕ ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ

[SIZE=“6”]ΡΟΜΠΕΡΤ ΠΛΑΝΤ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ…[/SIZE]

ΑVE ΓΕΡΟΝΤΑ…

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ… ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ

Υ.Γ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΙΣΟΖΥΓΙΟ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ…

Υ.Γ2 ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΩ

Τελικα οι πανελληνιες αρχιζουν στο καλυτερο σημειο,περυσι εχασα τον Waters επειδη την αλλη μερα εγραφα,αυτο εδω δεν το χανω με τιποτα!8)

AVE και σε σενα ωρε!

Χμ, το “να πα να γαμηθειτε” ειναι εκφραση χαρας, no offence. Το προβλημα δεν ειναι τοσο το διαβασμα, αλλα το οτι θα χασω πολλες ωρες και δυναμεις για να κατεβω απο Θεσσαλονικη που μενω… Θα εβλεπα τον Πλαντ εδω, αλλα ο Κορνελ ειναι πολυ αγαπημενος τραγουδιστης. Δεν θελω με τιποτα να τον χασω.