Rockwave Day 1: Robert Plant, Chris Cornell, Europe

Αν είχα μια πιθανότητα να πάω να τους δε εξανεμίστηκε με την έλευση του βλάκα από το Seattle…
Βουλγαρία το κόβω λοιπόν με free entrance εκεί να δω μόνο τοιυς Θεούς…αν είναι να ανέχομαι να βλέπω Cornell και να ακούω κουλοgrunge αστειότητες καλύτερα στη Σόφια…

Re ti hmimetra einai AUTA, olh h eurwph blepei AEROSMITH - ki emeis blepoume europe(pali kala), kai plant kai ton theo men, alla ntaks de cornellio ? ferte CULT re - ferte AEROSMITH re :stuck_out_tongue: ferte tpt na blepete kalokairiatika RE !!! girls of the summer :stuck_out_tongue:
ftanoun ta lefta gia LATVIA ?!! kai oxi edw ? Tsifoutia thelete kai 80e gia plant :stuck_out_tongue: xaxaxa !

mlk ntaks 1000 theloun na exoun ?!

auta.

De Cornellio :lol: μην σου πω Cornetto της Αlgida ελεος δλδ ποσο πισω ειμαστε ολη τη μιζέρια της εποχής 91-96 τι να πω πια…Badmotofinger οτι να ναι αστειότητες και τραγουδάκια για τον James Bond αμα λάχει να ουμ…

Ρε γαμώ τη τύχη μου δε πα να ξεκωλιαστεί το σύμπαν?

Είπα να μπω φαντάρος και φαίρνουν Metallica, Sabbath με Dio, Dream Theater, Plant…και Cornell.

Νταξ τα πράγματα σοβαρεύουν για να βρω βύσμα!

This is too good to be true… Welcome Kitaen!!!

κάθομαι και χαζεύω πόση ώρα το setlist.
Δεν μπορώ.
Θα βάλω τα κλάμματα.

Hρεμησε παιδι μου… Η τρομοκρατικη ομαδα θα χασει το εξεχον μελος της :frowning:

Eγώ με τέτοιο απαράδεκτα ονόματα σκέτη κοροιδία πάλι φέτος έμπαινα άνετα ΕΠΟΠ.

Θα παίξει και ο Cornell?8O Τι λέτε ρε παιδιά?#-o Δεν το γλυτώνω το εισητήριο 3ημέρου μου φαίνεται…:-k

Επίσης υποθέτω πώς θα παίξει ως headliner o Cornell ε?
Από εμπορικότητα μιλάω…

Κριμα ρε γαμωτο,ελεγα θα χασω μονο τους τιρινινιδες,και δεν με πολυενοιαξε,αλλα τωρα θα χασω και cornell μια και η didi ειναι η πρωτη εταιρεια διαγαλαξιακα και υπερσυμπαντικα που καταφερε να κανει το first ever 3-ημερο festival που κραταει 5 μερες.Κοινως για οσους δεν εχουμε την πολυτελεια να διακτινιζομαστε μερα παρα μερα Αθηνα,los poulos.Σιχτιρ…

Έχει βγει κανένα σχεδιάγραμμα για το ποια είναι η περιβόητη “διακεκριμένη θέση”; Το λεγόμενο FOS δηλαδή, μπροστά απ’ τη σκηνή ή κάτι άλλο;

Όσο σκέφτομαι ότι θα δώσω τόσα φράγκα στη Didi και θα τρέχω και στα λαγκάδια της Μαλακάσας, μου ‘ρχεται να κάτσω στ’ αυγά μου και να ξαναπεριμένω να έρθει ο Plant… #-o Μιλάμε για απελπισία. Δεν είναι τα λεφτά, είναι το ιδεολογικό της υπόθεσης :lol: Δε γουστάρω να στηρίξω Didi… ουφ…

Αυτά έχουν τα μονοπώλια…γιατί ουσιαστικά περί μονοπωλίου μιλάμε :-k

Το ξέρω, γι’ αυτό μου την έχει δώσει. Κάνουν ότι γουστάρουν, φέρονται στον κόσμο - που αγοράζοντας τα εισιτήρια, τους κρατάει ζωντανούς - αισχρά, μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και έχουν αναγάγει την αισχροκέρδεια σε επιστήμη… Και δεν πρόκειται για μιζέρια ή γκρίνια, γιατί μια ματιά σε φεστιβάλ της υπόλοιπης Ευρώπης είναι αρκετή, αφού οι διαφορές είναι κραυγαλέες, τόσο σε ποιότητα όσο και σε τιμές… [-X Και κάποτε πρέπει να ξεφύγουμε απ’ το κόμπλεξ του τύπου “παλιά δεν ερχόταν κανείς, ας λέμε κι ευχαριστώ γι’ αυτά που έχουμε” γιατί αυτή ακριβώς η αντίληψη είναι που μας κρατάει πίσω.

Και με τόσο πολύ νωπό το φιάσκο με τους Stones, το μόνο που δεν θέλω είναι να συμβάλλω κι άλλο στα κέρδη τους…

Σε πολλά από τα υπόλοιπα συμφωνούμε, αλλά εδώ πιστεύω ότι είσαι λάθος. Αφενός την πρώτη φορά ήταν ευθύνη των Stones που δεν ήρθαν, ενώ τη δεύτερη δε νομίζω να υπήρξε κάποιο φιάσκο. Δεν ήταν και υποχρεωμένοι να τους φέρουν, αυτό έλειπε…

PS: Σαν φιάσκο θα μπορούσε πιστεύω να χαρακτηριστεί το “τρικ” με τις αποδείξεις των εισιτηρίων.

Επίσης, σχετικά με τον Cornell, το βραδάκι θα δημοσιευτεί ανταπόκριση (με photos) από συναυλία του πριν 5 μέρες στην Αμερική. Για μια πρώτη γεύση 8)

kali fasi o cornell alla oxi kai na einai meta tous europe…e oxi…

Από πολλούς το έχω ακούσει αυτό και με βρίσκει τελείως αντίθετο… Οι Europe είναι πάρα πολύ καλοί και έχουν τρομακτικά νούμερα πωλήσεων στην καρίερα τους… Προβλέπω κιόλας ότι στο τέλος της βραδιάς, πολλοί που δε τους ξέρουν (ξέρουν μόνο το τιρινίνι) θα έχουν εκπλαγεί με αυτό που θα δουν και θα ακούσουν…

Άσε που στη Μαλακάσα έρχεται ο Cornell μόνο και όχι οι Soundgarden ή οι Audioslave, άρα και εμπορικά αν το δεις, οι Europe πρέπει να είναι από πάνω…

H ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΩΝ ΝΤΙΝΤΙΔΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΦΟΥΓΓΟΚΩΛΑΡΙΩΝ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ROCKING…

ΛΟΙΠΟΝ ΝΤΡΟΠΗ… ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΡΠΑΧΤΗ ΤΟΥ PLANT (ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙ ΑΡΠΑΧΤΗΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ), ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΡΠΑΧΤΗ ΤΟΥ CORNELL (ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΦΩΝΗ) ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ…

ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ…

ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ…

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ…

ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ “ΤΣΑΜΠΑ”…

ΓΕΙΑ ΣΑΣ…

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΝ ΝΑ ΜΠΩ ΞΑΝΑ…

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕUROPE… ΞΕΦΤΙΛΛΑ

πρέπει να βρεθεί οπωσδήποτε ένας τρόπος να πάω…δεν ξέρω ποιος θα είναι αυτός αλλά του δίνω διωρία το πολύ πέντε μέρες να εμφανιστεί…(το πρόβλημα είναι μεταφορικό…)καλέ θεούλη σε παρακαλώ…η πλάκα είναι ότι είχα δει στον ύπνο μου ότι θα’ρθει ο καλός μου…που να το φανταστώ όμως…