Rockwave Festival 01/07/12 - Ozzy & Friends, Machine Head, Paradise Lost

Το ερώτημα είναι ένα:

Θα έχει φέτος πίτσες ??? :lol::lol::lol:
(το καγκελάκι για όσους δεν το πιάνουν :lol:)

Πάλι το ξενυχτήσαμε κ τώρα δεν μπορώ να δουλέψω, ε ρε κάτι πράγματα. Ωραίο βράδυ πάντως, δεν έχω να πω!

Εκεινο το βραδυ θα ειναι και ο τελικος του Εuro. Οχι οτι υπαρχει συγκριση αλλα ειναι λιγο γκαντεμια να ειναι το ιδιο βραδυ. Εκτος αν παιζει καμια Αγγλια και τα γεροντια εχουν ανησυχιες η και κεφια! Θα δειξει…

Θα βάλει η Didi γιγαντοοθόνες και τα μπαρμπάδια θα βγούν στις 11 και :wink:

(ΜΑΚΑΡΙ)

μαρεσει που χθες το απόγευμα το κοίταξα, και δεν έλεγε ελλαδα…
πάμε μωρέ όνειρο…

Ναι, έσκασε ενετλώς ξαφνικά. Από τη στιγμή μάλιστα που άρχισαν το βράδυ και ανακοινώνονταν νέες ημερομηνίες, και ειδικά Βελιγράδι, ε τότε άρχισε και ο πυρετός.

Όσοι δεν τους είχατε δει το 2005, έχετε τεράστια ευκαιρία να βιώσετε μία πραγματική εμπειρία… Οι σειρήνες του War Pigs και οι καμπάνες του Black Sabbath και μόνο, θα σας κάνουν να ανατριχιάσετε… Εμείς… εκεί θα είμαστε και πάλι.

[SIZE=“6”]NAI ΡΕ :yahoo::yahoo::yahoo:[/SIZE]

Αυτή τη φορά δεν χάνεται. Ειναι μοναδική ευκαιρεία. Μου έφτιαξε τη μέρα. Ξεκινάω από τώρα να μαζεύω λεφτά για αυτό το live :dance::dance::dance:

σιγουρα θα παω
ξερουμε ποιοι αλλοι θα ειναι?

Να δούμε που θα είμαι για να δω που θα τους δω. Πέφτει Κυριακή, οπότε ένα γρήγορο ΣΚΔ μπορεί να γίνει, αλλιώς θα πρέπει να ψαχτώ για κάπου αλλού. Πάντως είναι εμπειρία δεν χωράει αμφιβολία.

Αυτό που λέει ο Moon_Madness.

Όσοι κάνατε το λάθος να τους χάσετε το 2005 μη το κάνετε και τώρα…

Περα απο την ανακοινωση για Sabbath,εχουμε και τις πιθανες ημερομηνιες του Rockwave,ΠΣΚ 29 Ιουνιου με 1 Ιουλιου λογικα.Εντωμεταξυ θα μπορουσαν να κανουν αυτο που καναν τα περισσοτερα φεστιβαλ,να ανακοινωσουν τωρα οτι εκλεισαν οι Sabbath και 13 Δεκεμβριου τα υπολοιπα ονοματα,ειναι λιγο χαζο να μας πουν μετα απο 2 βδομαδες ΠΑΙΔΙΑ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΑΜΠΑΘ.

Δεν τους έχεις ικανούς;; :slight_smile:

τις ημ/νίες που τις έχει;

Ωραια,καλα φαση, τελεια! Το 2005 δεν ειχα καταφερει να τους δω και σε οποιον το εχω πει με εχει κραξει αγρια,οποτε το καλοκαιρι δεν εχω σκοπο για κανεναν λογο να τους χασω. Θα ειμαι εκει,τρελαμενος οπως παντα και φυσικα απο το πρωι.
Μπραβο παντως στους Ντιντιδες. Απο τον Ψαραντωνη και την Ψαροκωσταινα που ειχαν βαλει περσυ σε ενα φεστιβαλ το οποιο λεγεται ROCKWAVE,φετος αποφασισαν να φερουν τους Sabbath. Μαλλον τα εσοδα δεν ηταν αρκετα και μπηκαν μεσα περσυ.
Οσο γι’αυτο που λετε οτι ανακοινωνουν τωρα τους Sabbath,ε ειναι λογικο. Το πιο πιθανο ειναι να εχετε πολλα ασχετα συγκροτηματα,τα οποια και θα ανακοινωσουν τελευταιες μερες οταν και θα εχει παρει τα εισιτηρια του ο κοσμος, μπας και πουλησουν τιποτα φετος.
Τεσπα! Καλα να περασουμε και ελπιζουμε σε ενα καλο φεστιβαλ.

Γιατί, τι μπορείς να βάλεις στο Sonisphere που να μην κινδυνεύσει από ή να διακινδυνεύσει το Sabbath?

Ίσως System of a Dawn, που έχουν πολλούς οπαδούς στην Ελλάδα και έχει ακουστεί αρκετά και σαν φήμη (δεν ξέρω βέβαια αν έχουν συμβόλαιο με την εταιρεία που διοργανώνει τα Sonisphere στην Ευρώπη, απλά μια υπόθεση κάνω).

Τη Sabbath μέρα δυσκολεύομαι να τη δω ως αμιγώς Metal Μέρα και κάτι μου λέει ότι η Didi θα προσπαθήσει να την κάνει πιο rock παρά metal. Το Sonisphere θα είναι αμιγώς metal festival και αν ξαναρίξει κάνα Metallica δεν νομίζω να ζοριστεί να γεμίσει τη Μαλακάσα και στους Sabbath και στους MEtallica.

Γιατι να αποκλεισουμε τους System μαζι με Sabbath?

^^^
Και αυτό πιθανό. Μπορεί να τους χώσουν και άλλη μέρα του φεστιβάλ.

καλα επειδή είπε ο γιωργακης, λεφτά υπάρχουν, εσυ τον πίστεψες?

*αν λες για ιδια μερα

την ίδια μέρα 30.000 εισητήρια. Διαφορετικές μέρες 40.000+ εισητήρια. Για αυτό!