Rockwave Festival 01/07/12 - Ozzy & Friends, Machine Head, Paradise Lost

@Elric83: ναι είχα πάει το 05.
@toxicos: για μένα γεγονός της χρονιάς είναι ότι φέτος στην πόλη που γουστάρω να ζω άνθρωποι δεν μπορούν να πληρώσουν βασικά αγαθά, ψάχνουν φαί στα σκουπίδια και απομεινάρια λαϊκών αγορών και οι άστεγοι είναι κοντά στις 20.000. By the way, όχι δεν έχουν οι sabbath κανένα αλάθητο.

ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Εχω φυγει ηδη! Είμαι ηδη εκει! Δεν το χανω με ΤΙΠΟΤΑ! Πανελληνιες θα εχω τελείωσει και ολα τα αλλα στα @@ μου! Αυτη η ειδηση με εχει φτιαξει την μερα απο το πρωι! Κατι ήξερα και κρατουσα λεφτα απο αρχες Σεπτεμβρη!

To μόνο που θα διόρθωνα στο Post σου είναι ένα ΔΕΝ ανάμεσα στο που και στο γουστάρω. Αντικαθιστώ το γουστάρω με το υποχρεωτικά και το προς το παρών.

Όταν λέω γεγονός της χρονιάς εννοώ, μουσικά και εσύ το παραβαραίνεις. Μιλαμε για τη συναυλία των Sabs και όχι για την κρίση που μας καταπίνει. Και είπα κάτι. ΑΝ υπάρχει AKΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ για κάποιους, δικαιωματικά το παίρνουν οι Sabs. Δεν συμφωνώ, τους το αναγνωρίζω…

Και για να κάνουμε το thread πουτάνα… ΑΝ υπάρει ακαταλόγιστο δικαιωματικά το παίρνουν οι… Maiden!!!

πρώτον θεωρεί ότι είναι το μουσικό γεγονός της χρονιάς, και συγκεκριμένα για τη ροκ/μεταλ μουσική.
και δεύτερον, αφού τους είχες δει τότε, σαν απόδοση μπάντας και σαν συναυλία γενικά, σε είχε αφήσει τόσο παραπονεμένο ώστε να μιλάς για slowly fade away κτλ???
άλλο το να μη συμφωνείς με τη νοοτροπία euro-union tour γενικά, κι άλλο ότι πχ δεν είναι καλή η απόδοσή τους λόγω δεινοσαυρικής ηλικίας κτλ.

Tην ώρα πες μου να πάω να το δω…

Πφφφφφ…

Ωχ τωρα μωρε. Κακο ειναι να εισαι ¨fan¨ ενος μουσικου συγκροτηματος; κατι που σημαινει οτι μεγαλωσες με καποιους καλλιτεχνες, περασες διαφορα με τους δισκους τους, συνδεθηκες μεσω της μουσικης μαζι τους και αλλα τετοια δακρυβρχτα; Ξερεις (φιλε sots) νομιζω, ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ πολυ συχνα με τους ανθρωπους αυτο. Εχουμε αδυναμιες(:wink: τι να κανουμε. Ε οι sabbath το πετυχαν αυτο, να τους σεβεται ο κοσμος πολυ περισσοτερο απο αλλες μπαντες, για τους παραπανω λογους. Οκ εκει πονταρουν και αυτοι, αλλα εγω προσωπικα εχεσθειν,θα παω να ακουσω (οκ και να τα σκασω) σε αυτους με εκαναν (μαζι με τους πεπρλ) να να συνεχισω ειμαι ακροατης της μουσικης γενικως, οπως και συ λες, αλλα να την εχω δει καπως αλλιως ακουγοντας το nib για πρωτη φορα.

Ώχου! Συναυλία είναι όχι καταναγκαστική εργασία. Όποιος έχει λόγους να μην πάει ας μην πάει. Και τουλάχιστον ας βγει να κράξει κάποιος που τους καραγούσταρε/καραγουστάρει και [B][U]ΔΕΝ[/U][/B] τους έχει δει [B][U]ΠΟΤΕ[/U][/B] λαιβ! Τότε που τρέχατε να τους δείτε για πρώτη φορά δεν νομίζω να σας προβλημάτιζαν τέτοια θέματα, αλλιώς δεν θα πηγαίνατε. Οπότε τώρα μην το παίζετε βαριά πεπόνια και αφήστε εμάς που δεν τους έχουμε απολαύσει ποτέ ζωντανά να το κάνουμε έστω και υπό συνθήκες απολίθωσης.

Φίλε rocking monster κατανοώ ακριβώς το feeling που έχεις για το live. no prob. Απλά αυτή είναι μία γενικότερη στάση που έχω ή βλέπω τα πράγματα. Της τιμιότητας. Και πάνω στο χαβαλέ που έκανε και ο aggelos σχετικά με maiden…τουλάχιστον αυτοί από τη στιγμή που γύρισε ο bruce, βγάζουν άλμπουμ κάθε 2 χρόνια (προσωπικα δεν μου λένε αλλά περι ορέξεος) περιοδεύουν και σου δίνουν μία αίσθηση πιο ok ρε παιδί μου…Ξαναλέω, σαν παράδειγμα τους φέρνω.
Όσο για αυτό που ρώτησες elric83, όταν πήγα το 05 δεν πέρασα άσχημα. Ούτε είναι και το live της ζωής μου. Σούπερ παραγωγή-ήχος, μάλιστα είχαν βγάλει και τους velvet revolver πριν που πρέπει να μην κάνανε ούτε soundcheck και τους είχαν στο -2 volume…και μετά σκάνε οι sabbath, λειτουργούν άλλα 20 ηχεία, ο ozzy κάνει τα δικά του και όλα κομπλε. Αν δεν τους έχεις δει, πήγαινε δες τους.

πεθαίνω…

do it man

:lol::lol::lol:

εμ τι θα κανω…

απο την μια λες για fans που δεν τους νοιάζει ενα σορό πράγματα που αράδιασες…τα οποία δεν βλέπω που είναι το κακό σε κάποιο απο ολα αυτά…τι και αν τους έχεις ξαναδεί, τι και αν εχει κάνει τηλεόραση ο οζζυ??

και από την άλλη βάζεις μπροστά τους ανθρώπους που δεν έχουν να φάνε και λες αυτό εχει σχέση με αυτό που ειπε ο άλλος.εκτός αν είσαι 15χρονος και το παρεξήγησες.παω πάσο εκεί

Όσο μπαίνει χρήμα σε λογαριασμούς, η ματαιοδοξία βρίσκει επιβεβαίωση (του στυλ μπορούμε ακόμα) και εκατομμύρια κόσμου παίρνουν χαρά από αυτό, τότε μου έχουμε μία σχέση υγιείς! Απλά δεν θα πάρω.

σορρυ κιόλας…σε live θα παμε…δεν θα κάνουμε και τα παιδιά μας για να έχουμε άλλη σχέση…

επίσης…

Της τιμιότητας:!:

:-k

εκεί ήμουν κι εγώ ,γιαυτό σε ρωτάω. γιατί αν κάποιος ήταν εκεί δε νομίζω ότι έφυγε με το feeling " ε,καλοί ήταν μωρέ" αλλά “πω πω ,γαμήσανε! μακάρι να τους ξαναδώ”.
κι αυτό για τιμιότητα και maiden,λολ. τίμιο είναι να βγάζεις κάθε 2 χρόνια αλμπουμ που το ένα είναι χειρότερο απ΄το άλλο,μόνο και μόνο και να κάνεις κυκλοφορίες?? δε νομίζω[-X

ΑΑΑΑΑ θα τσακωθούμε. Το ένα καλύτερο από το άλλο είναι το σωστό!

οκ…με νίκησες…εγω προσπαθώ να τραβήξω κατι απο τα μαλλιά, και εσυ το ξερίζωσες :stuck_out_tongue:

:smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

καλά τα λέμε εδώ μέσα αλλά πρέπει να βγάλω τα φασολάκια από την φωτιά γιατι θα καούν. :lol::lol::lol:
Ο κόκκινος νίτζα είναι πιο δυνατός ρε πάρτε το χαμπάρι…
p.s
Black Sabbath-Rockwave 2005, check: