Rockwave Festival 2009 - 27/6: Placebo, Moby, Gogol Bordello, A. Geffen, Foals

Ενδιαφέρουσα μέρα, αλλά για μένα δεν αξίζει τα λεφτά και τον κόπο να πας μέχρι το αμπελοχώραφο.
Ίσως το σκεφτώ τελευταία στιγμή για τζαμπέ φάσεις =)

Placebo έχω δει ήδη δύο φορές και από την δεύτερη κι΄όλας μετάνιωσα που πήγα, δεν παίζει να τους δω και τρίτη. Τον Moby τον θεωρώ θεούλη και το 2005 είχαμε περάσει πολύ καλά μαζί του αλλά ρε γαμώτο δεν ξέρω αν έχει κάτι να μου πει για δεύτερη φορά. Για τους Gogol Bordelo έχω τεράστια περιέργεια μετά τα περσινά σχόλια αλλά θα προτιμούσα να τους δω σε κάνα Gagarin παρά μέρα-μεσημέρι με την σκόνη να μπαίνει στο στόμα μου… Επειδή είμαι κλασσικός μαλάκας το κόβω να πηγαίνω έστω και την τελευταία στιγμή αλλά η αλήθεια είναι πως πρόκειται για άκυρη μέρα…

μέσα κι εδώ!!

gogol !!! :smiley:

moby θέλω πολύ να δω μιας και δεν τον έχω δεί ποτέ…

placebo…ευκαιρία να τους δω και αυτούς!!!εεεε είναι κρίμα να έχουν έρθει τόσες φορές στα μέρη μας και να μην τους έχω δει!!!αμαρτία!!! :stuck_out_tongue:

άντε να σκάσουνε και dropkick murphys να αποκτήσει κι άλλο ενδιαφέρον η μέρα!!! :smiley: :smiley: 8)

@angel_death… να ελπίζουμε να τους φέρουν μαζί με dropkick!!! :stuck_out_tongue:

βασικά τώρα που το σκέφτομαι…πόσο τέλεια θα ήταν μια μέρα με…gogol bordello - flogging molly - dropkick murphys??? :-k

Streetlight Manifesto - Ska-p.Αυτή ναι,θα ήταν γαμάτη μέρα!:roll::roll:
Αν τους φέρουν με Flogging τον Αύγουστο που θα είναι αν θυμάμαι καλά και οι 2 στην Ευρώπη,νταξ…
Αλλά ας επιστρέψουμε στην πραγματικότητα.Μπορεί να είμαι σε αυτή την μέρα,ανάλογα και τα υπόλοιπα ονόματα που θα φέρουν.


Now playing: Paramore - Pressure
via FoxyTunes

Αν οι Gogol έπαιζαν headliners δεν θα το συζητούσα καν, θα πήγαινα οπωσδήποτε.
Πάντως αν πάω κάποια μέρα, θα είναι αυτή γιατί θέλω να δω και Placebo.

To πρόβλημα δεν είναι τόσο το τι ώρα θα βγουν όσο το πόση ώρα θα παίξουν. Πέρσι είδαμε κουτσουρεμένο setlist και φέτος ως 3ο όνομα, πάλι τα ίδια. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου…

Φαντάσου μέρα με Gogol, Floggin Molly, Kultur Shock, Serj Tankian για να μην πω και τιποτα Modena City Ramblers!

Ναι, ΟΚ, βασικά η πιο γαμάτη μπάντα των 00’ς (μαζί με SOAD) πρέπει νάρχεται και 2 φορές τον χρόνο άμα γίνεται. Αλλά με full set γαμώ τους διοργανωτές μου μέσα!

γι αυτή την μέρα:

Placebo δεν μάρεσαν ποτέ.
Moby άκουγα πολύ στο γυμνάσιο, τον έχω χάσει.
Gogol Bordello έχω αρχίσει τελευταία να ακούω, θα λεγα ότι είναι θεοί.

Εμ αυτό είναι το θέμα, αφού παίζουν 3ο όνομα φαντάζεσαι τι πετσοκομμένο set list θα έχουνε… χειρότερο κι απ’ το fly beyond τολμώ να πω.

Αν και μεταλλας ισως αυτη να ειναι η μοναδικη μερα που παω… Μονο λογω Moby που ακουγα οταν πηγαινα δημοτικο κ γυμνασιο…8)
Κατα τα αλλα ουτε ζωγραφιστο δεν θα με δουνε…

Μημπως εχει κανεις κανα playlist απο προσφατες συναυλιες του Moby?Αν ειναι ετσι ας το πει γιατι με τρωει η περιεργεια.:-k

Δύσκολα βρίσκεις πιο πρόσφατο από περσινό (31/07)

[spoiler]Malibu, CA

FONT=Arial[/FONT]
[FONT=Arial]Lift Me Up[/FONT]
[FONT=Arial]Go [/FONT]
[FONT=Arial]Bodyrock[/FONT]
[FONT=Arial]Disco Lies[/FONT]
[FONT=Arial]The Stars[/FONT]

[FONT=Arial](band set)[/FONT]
[FONT=Arial]Great Escape[/FONT]
[FONT=Arial]Porcelain[/FONT]
[FONT=Arial]Extreme Ways[/FONT]
[FONT=Arial]I Like It[/FONT]
[FONT=Arial]We Are All Made Of Stars[/FONT]
[FONT=Arial]Run[/FONT]
[FONT=Arial]When It?s Cold[/FONT]
[FONT=Arial]Natural Blues[/FONT]
[FONT=Arial]New Dawn Fades (Joy Division cover)[/FONT]

FONT=Arial[/FONT]
[FONT=Arial]Next Is The E[/FONT]
[FONT=Arial]Honey[/FONT]

[FONT=Arial](encore 2)[/FONT]
[FONT=Arial]Revolver[/FONT]
[/spoiler]
Η γνωστή διασκευή που παίζει είναι όλα τα λεφτά, αν και προτιμώ το ορίτζιναλ.

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!8O

Παιζει τη διασκευη Joy Division?

Γαμω,και το playlist μετραει οποτε θα εχει ενδιαφερον η εμφανιση.Thanks φιλε Red Rum.:smiley:

Foals headliners της μικρής σκηνής…όμορφα πράγματα8)

μόνο μην παίζουν ίδια ώρα με gogol γιατί θα υπάρξει μέγα δίλημμα:roll:

WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Cassius its over, you’re second best :dance:

Ελπίζω γενικά να παίζουν τρόπον τινά εναλλάξ. Αν και ακόμη και αν δεν ισχύει αυτό, δεν θα χάσω Foals για κανένα λόγο (ούτε καν για Kings Of Leon, για να καταλάβεις ? λέμε τώρα). Για να δούμε την ανταπόκριση του κοινού, είμαι περίεργος, μιας και δεν πρόκειται για «δική τους» συναυλία, αλλά για φεστιβάλ. Ζήτω, πάντως. Είναι η πιο επίκαιρη και ενδιαφέρουσα παρουσία της μέρας ? κατά την υπερταπεινήν ημετέραν άποψην.

Ωραίο το εικονίδιον και ακόμη πιο καλή η υπογραφή. :smiley:

Μπορειτε να μου πειτε 1: ποτε αρχιζουν οι συναυλιες στο Vibe k ποτε sto Terra Stage
k 2: ποσο περιπου μενουν στη σκηνη οι καλλιτεχνες??? Γιατι μου φαινονται καπως πολλα ονοματα γενικα(Ειδικα στις αλλες μερες)

αυτό σίγουρα, γιατί το λέω και εγώ με τη διόλου ταπεινή και αντικειμενικότατα ορθή άποψή μου:p εμενα τίθεται και δίλημμα διότι foals είναι πολύ εύκολο να δω έξω και ως headliners oπότε μάλλον θα προτιμήσω τους γύφτους αν υπάρχει conflict στο schedule.

πάντως για το κοινό το έχω και εγώ απορία(μην πω ότι φοβαμαι μη δεν έχουν και κοινό:?)

@jjjoie: δεν έχουν βγει ακόμα(αν βγούν!!!) οι ώρες των συγκροτημάτων

Γιατι δεν τους εβαλαν με κιλλερζ? Και το ιντι κοινο θα’ταν ηδη μαζεμενο και ολα μια χαρα.

what the foals are you talking about??? :-k :-k

AVIV GEFFEN!!! :wink: :bounce: :yes: :yes:

παίζει να είναι απ’ τις πιο ωραίες μέρες από την αρχή ως το τέλος γενικά σε rockwave…

Α ευχαριστω! Καλα δεν πειραζει απλα επειδη δε θα παω απο το μεσημερι ηθελα να δω αν θα χασω καποιον.
Ο avin Geffen ειναι δλδ απο τους Blackfield! Tελεια :thumbup:

Μεσα και εγω για την τρελα μου για PLACEBO!!! Λιγο πριν το καινουργιο τους album τσεκαροντας και τον Forrest αν και απο οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης και απο τα κομματια των Evaline και τα καινουργια των Placebo ειναι μια χαρα drummer το δεσιμο με Molko και Olsdal στη σκηνη θελω να δω. Αντε, αντε γιατι πρωτα ειχαν ανακοινωσει συναυλια καπου στη Ρουμανια και ελεγα οχι ρε φουστη λιγο πιο κατω ειμαστε και τσουπ ανακοινωθηκαν και για δω! Πολυ χαρηκααα!!! Πολυ ηθελα να τους δω και τωρα το ονειρο γινεται πραγματικοτητα!!! :smiley: