Rockwave Festival 2009 - 28/6: The Killers, Duffy, Dinosaur jr etc

Ας κανουμε και ενα τοπικ για αυτην την μερα του Rockwave. Πολυ καλο ονομα οι The Killers ερχονται στην ωρα τους και οχι στο 13ο album τους… + την συμπαθεστατη Duffy. Προβλεπεται καλη βραδια!

υπάρχουν ήδη 3!:lol::lol:


Now playing: Shinedown - In Memory
via FoxyTunes

Βάλτε και Γκριν Ντέυ να μη κλαίει το γιάσονας.

Πολυ μετρια μερα…Αν δεν σκασει η ‘‘Πρασινη Μερα’’ που θελω να τους δω δεν υπαρχει περιπτωση να παω…

Εχει προοπτικες, να δουμε και τις αλλες μπαντες ομως.

den paizei na skasei green day, eidika auth th mera. Poios 8anai panw apo poion? Logika den stekei…Opote gia rockwave mallon den. Oi elpides menoun loipon gia xafnikh anakoinwsh san tous LP pou den tous eixe xabariasei kaneis perusi… etsi ki alliws oi GD den exoun anakoinwsei kamia hmeromhnia akoma (an kai 8a ginei 100% to summer tour)…opote fingers crossed.

oso giauth th mera, den xerw ti lene sta alla thread, alla 8a’xei arketo kosmo. Einai allwste to megalutero onoma (apo apopsh dhmotikothtas kai target group) sto fetino rockwave, opote ekei pontarei kai o Lwrhs (pou nomizw pws 8elei na piasei kai gomena thn Harris).

tespa, anamenw kai alla “indie” onomata gia auth th mera…

FOALS RE FOUSTH LWRH!

sorry gia ta greeklish

Η μοναδική αξιολογη μέρα του ροκγουεηβ. Θέλω να δω Killers και θεωρω οτι και η Duffy είναι καλή φάση. Αν έρθει και ο Moz ή τίποτα Kings of Leon τότε θα είναι μια πραγματικά καλή μέρα. Καλα θα ήταν να΄είχαν εδώ και τους placebo support και όχι headliners την πρώτη μέρα που είναι ίσως η αθλιότερη που έχει εμφανιστεί ever σε rockwave. Πάντως δεν βλέπω να μαζεύει καμία μέρα ιδιαίτερα πολύ κόσμο…

και όχι μόνο ο γιάσονας!καλά ήδη έχω φάει ήττα από αυτά,οπότε ας ελπίζουμε για τίποτα καλύτερο!


Now playing: Shinedown - Fake
via FoxyTunes

well said και για μένα οι Killers ειναι το μόνο όνομα του festival που είναι απο τα πρώτοκλασατα ονόματα και έξω(γιατί καλοί χρυσοί υπεραγαπημένοι οι Motley αλλά έξω παίζουν 4-5οι κάτω από άλλους)…θα πάρουμε τριήμερο εισητήριο οπότε θα τους δούμε και αυτούς:)

Rasputin, μετρια μερα ισως ειναι για τα γουστα σου, αλλα οι Killers αυτην την στιγμη ειναι πολυ hot ονομα στο εξωτερικο στον mainstream/alternative χωρο. Ισως να διαφωνησεις υπερ των Motley Crue, αλλα για εμενα οι Killers ειναι το μεγαλο ονομα του φεστιβαλ. Αντιστοιχα αν ειμασταν στο 1988 οι Motley Crue θα ηταν το μεγαλο ονομα:wink:

Αν τυχον προστεθουν Green Day η μερα θα γινει πραγματικα φοβερη, αλλα το βλεπω δυσκολο. Μακαρι να διαψευσθω βεβαια

Πιστευω η πιο ενδιαφερουσα μερα μαλλον.Ειδικα αν προσθεσουν και κανενα αλλο καλο ονομα…Οσο για kings of leon που ειπε καποιος πιο πριν μακαρι αλλα δεν.Οπου παιζουν φετος ειναι χεντλαινερς,αφηστε που ειναι και ακριβη μπαντα(αποτι ξερω).Ελπιζω σε franz ferdinand…

καλά οι Green Day στο Rockwave δεν υπάρχει περίπτωση πλέον:!:

τίποτα Foals θα ήταν ποοοολύ καλή φάση8)

Πιστευω σε αυτην την μερα ταιριαζει τπτ σε Bloc Party,Editors και Interpol8)
…Δλδ κατι απο αυτα να βγαλουν εγω θα παω σιγουρα…πολυ ανωτερη μερα σε σχεση με την μεταλ …στο ειδος της παντα ετσι

το ονομα που θα κλείσει θα είναι 3ο.

φεστιβάλ με 3 ονόματα.
κάθε χρόνο και καλύτερα.

Καλύτερα 3 μπάντες για να προλάβουν οι Killers να πάιξουν όλα τα τραγούδια! :D. Λοιπόν εγώ απο Σαλονικα έχω κατέβει σίγουρα και ας πέφτει μέσα στην εξεταστική!Θα ψηνόμουν πολύ και για Moby&Placebo αλλά δύσκολο ρε παιδί μου. Οι γνώστες μπορούν να μου πουν πόσο έχει συνήθως το εισητήριο για μια μέρα του Φέστιβαλ? Πόσο είχε πέρσι ας πούμε.

ναι μωρέ θα πουν οι Κιλλερς “λίγες μπάντες είναι, ας παίξουμε κανα τραγούδι παραπάνω, από εκείνα που έχουμε ξεχάσει εδώ και καμια 20αριά χρόνια”…

:D:D:D:D

Εννοώ να προλάβουν να παίξουν όλα τα καλά απο τα προηγούμενα album και να μην ασχοληθούν με το καινούριο:p

To καινουριο παίζει να είναι και το καλύτερό τους συνολικά. Να πουν και τα 7-8 σινγκλάκια τους και είμαστε κομπλέ…

παιδια για green day δεν παιζει…θα αρχισοθν tour τον ιουλιο απο αμερικη κ μετα ευρωπη σε κλειστα γηπεδα…οπτε δυσκολο

Ουτε στο Idiot Club δεν εχει αναφερθει τιποτα τετοιο, οποτε μαλλον σφαλλεις φιλος