Rockwave Festival 2009 - 28/6: The Killers, Duffy, Dinosaur jr etc

το διαβασα στο green day authority αλα ας ελπισοθμε να ερθουν αθγουστο-σεπτεμβριο…
http://www.greendayauthority.com/index.php?subaction=showcomments&id=1234607395&archive=

Μακάρι όσο δεν πάει, αλλά χλωμό μου φαίνεται :frowning:

Kings of Leon που είπε κάποιος είναι αδύνατο?

Πολύ ενδιαφέροντα και τα δύο ονόματα και μάλιστα: Στην ώρα τους. Δεν τρελαίνομαι μεν, αλλά θέλω αρκετά να τους δω και τους δύο!!

αναψε εσυ καμια λαμπαδα στον αγιο στεφανο ( λογω σεντ ετιεν ) και βλεπουμε :wink:

Μακράν η πιο ενδιαφέρουσα μέρα του, κατά τα άλλα ορισμού της ξενέρας, φετινού Rockwave. Ανάλογα με τις διαθέσεις μου εκείνη την περίοδο, θα δω αν θα την τιμήσω ή όχι. :slight_smile:

H πιο ενδιαφερουσα μερα του festival οπως λεει ο αποπανω.Η Duffy μου ειναι αρκετα συμπαθης ενω οι Killers ενα απο τ’αγαπημενα μου συγχρονα ονοματα.Δε λες παλι καλα που ερχονται κι αυτοι.Ας ελπισουμε να εχει κι αλλα καλα μεσα.

Δύσκολο γιατι θα είναι Αγγλία 23 και 30/6, Σκοτία 10 - 11/7 και μετά Ισπανία στις 17/7 . Από κει και πέρα έχει κενό μεχρι τέλη Αυγούστου που πάνε Αμερική . Γιατί όχι δηλαδή?

Ακριβώς αυτά! Χαλαρά η πιο ενδιαφέρουσα μέρα. Τέτοια ονόματα πρέπει να έρχονται. Σύγχρονα, με καλή μουσική. Αν βολέψει και λίγο η κατάσταση με την εξεταστική θα είμαι στάνταρ εκεί :slight_smile:

Οι άλλες δύο μέρες… Ας μην τις σχολιάσουμε καλύτερα.

Τώρα είδα αυτά που λέτε για Greenday και LP. ΜΑΚΑΡΙ:!:

Λίγο οφτοπικ: Ρε γμτ μου κάνει εντύπωση η γκρίνια για τη συγκεκριμένη μέρα. Οκ, κι εγώ θα προτιμούσα να δω Rush ξέρω γω ή ξανά Muse ή επιτέλους Slipknot, αλλά δε :stuck_out_tongue: Τεσπα απλά πιστεύω ότι η συγκεκριμένη μέρα είναι η πιο ιντερεστινγκ. Βέβαια είναι υποκειμενικό οπότε απλά παραληρώ :Ρ

Ναι,αστο.Εχε χαρη που δεν εχω δει Moby(μονο το 2000 κι αυτο για 2 κομματια)αλλιως ουτε καν.

Βρε παίδες, μην λέμε από τώρα «αυτή θα είναι η καλύτερη μέρα», αφού ξέρουμε μόνο δύο ονόματα. Πάντως, οι Killers είναι πολύ καλοί στα live τους και πιστεύω ότι αξίζει να τους δει κανείς, έστω κι αν δεν είναι φαν.

Τώρα, οι Foals, που ανέφερε κάποιος, θα ήταν ευχής έργον να έρθουν, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα αντιμετωπίσουν ό,τι και οι Courteeners πέρσι (λίγο και αδιάφορο κόσμο).

ποιοι ειναι οι Foals ? :smiley:

Foals. Μυστηριο ιντι συγκροτηματακι. Ελληνας φροντμαν, Yannis Phillipakis.

Τσεκαρε το επος Hummer

α και το Cassius

Ειναι κατι παραπανω απο ενδεικτικα. Για ροκγουεηβ μιλαμε, το πολυ 5 ονοματα να χει.

Η μόνη μέρα για την οποία είμαι σίγουρος από τώρα πως θα είμαι μέσα μόνο και μόνο για τους Killers. Eπιτέλους ένα μεγάλο συγκρότημα στην ώρα του αν και ελπίζω να μην καταντήσουν και αυτοί για την Ελλάδα ότι και οι Placebo…

τη νταφι δεν την αντεχω με τιποτα θα παω ομως για κιλερς:D

Μι του, μι του!

Άσχετο αλλά μακάρι να δούμε σε μία πο τις 2 “εναλλακτικές” μέρες τους modrec απο την εγχώρια σκηνή…Γκρουπάρα με τα όλα της και αξίζει να ανέβει σε μία μεγάλη σκηνή όπως έγινε πέρυσι με τους επίσης πάρα πολύ αξιόλογους abbie gale…:slight_smile:

Δηλαδή; :-k

+1

και τους Flakes!

Βέβαια!κ αυτοί φέτος με το ντεμπούτο τους κάνανε αίσθηση…κ sugah galore τότες!!:lol::lol:

Δηλαδή να μην δει η Didi πως θα γουστάρει ο κόσμος και τους φέρνει κάθε χρόνο…