Rockwave Festival 2009 - 30/6: Slipknot, Mastodon, Down, Saxon, L. Ford

Τελικα απ’οτι φαινεται,τοση μουρμουρα που επεσε για τις 3 μερες του Rockwave,πηγε στραφι. Μακαρι ολα αυτα που ακουγονται να ισχυουν και να υπαρχει και 4η METAL μερα. Παιζει και το αλλο φεστοβαλ με H&H,Blind Guardian,Testament και ετσι μαλλον αρχιζουμε και ειμαστε ευχαριστημενοι σχεδον ολοι. Ενα πραγμα μονο θα ηθελα εγω να ξαναπω. ΝΤΙΝΤΙΔΕΣ…ΒΑΛΤΕ ΤΑΠΗΤΑ ΚΑΤΩ,ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΣΚΟΝΗ και καλα να περασουμε μαγκες.

Πολύ ενδιαφέρουσα αυτή η εξέλιξη, ΑΛΛΑ έχω δει τους Mastodon το 2007 και δεν με ενθουσίασαν. Ίσως να έφταιγε η αναμονή για Metallica, ίσως απλά η μουσική τους δεν ταιριάζει σε ανοιχτούς χώρους(πιο πιθανό). Για Slipknot δεν τρελαίνομαι ειδικά αν τους έχουν headliners. Επίσης αυτό που ακούγεται για Nevermore κάνει την υπόθεση ακόμα πιο ενδιαφέρουσα…για να δούμε!

Μπορεί να φτιάξουν γαμάτο billing για 4η μέρα (αν πρόκειται να συμβεί αυτό, γιατί μου ακούγεται “κάπως”)… αλλά αν δεν βάλουν κάτι κάτω για να γλιτώσουμε απ’τη σκόνη, τότε λυπάμαι, αλλά δεν θα το σκεφτώ καν να πάω…

μαστοδοντες ρε!!αυτα ειναι,τα πραγματα φτιαχνουν σιγα σιγα!!

Βασικά νομίζω ότι θα φέρουν ονόματα ώστε να σηκώσουν ακόμη περισσότερη σκόνη από τους Cavaleres πέρσυ.:lol:

Η μπλούζα που φορούσα πέρσυ στην metal day, άλλαξε μια για πάντα χρώμα, δεν είναι μαύρη πλέον.:lol:

“Μείνετε συντονισμένοι στο www.rockwavefestival.com. Η σκόνη που θα φάτε φέτος δεν θα ξαναεπαναληφθεί ποτέ.”

Zέστη και σκόνη, θυμίζει true καταστάσεις.

Μόνο εμένα δεν μ’ έχει πειράξει ποτέ η σκόνη? ;p

Μετά από αυτό παίρνω πίσω ό,τι έχω πει. Rockwave σου 'ρχόμαι :stuck_out_tongue:
Τρίτη και φαρμακερή! Φέρτε και τίποτα high on fire μαζί τους να πεθάνουμε!

E ναι (@ Vedder)

Παιδια επειδη εγω βλεπω παρα πολυ ενθουσιασμο(και δεν κρυβω πως και εγω ενθουσιαστηκα με αυτα που ακουγονται)εγω λεω χαλαρωστε γιατι μετα θα ξενερωσετε πολυ και ειναι βλακεια.Για αυτο μην πιστευετε και πολλα πριν ανακοινωθουν.

μηπως γιαυτο βγαλανε εισητηριο 2μερου μονο για τις πρωτες 2 μερες???

Αφου υπαρχει και 3μερο ρε…Οτι ναναι ο καθενας:lol::lol:

ε ναι λογικά πάντα…

να πω την αμαρτία μου όμως θα ήθελα σε αυτό το line-up και τους machine head…

μήπως όμως ζατάω πολλά;;;;

:?

και δηλαδη για τις 2 metal μερες δεν θα εχει εισιτηριο?

Εγινε μαγκας ο καθενας:lol::lol:

Μεσα στην εξεταστικη ρε πουστη μου…τραγικο…Αν ανακοινωθει κατι καλο ακομη θα ειμαι εκει !!!

καλα ειδα τον τιτλο του thread και με επιασε ζαλη :stuck_out_tongue:
τι παιζει με την ημερομηνια ομως? αν οντως βαλουν και 4η μερα δεν πρεπει να το ανακοινωσουν πριν τις 17 του μηνα που αν δεν κανω λαθος ξεκιναει η προπωληση?:-k

Όπως είπε κάποιος και πιο πάνω,λογικά πριν τις 17 που αρχίζει η προπώλησει θα πρέπει να το ανακοινώσουν,οπότε λογικά πάντα(αν και τίποτα μέχρι τώρα δεν είναι λογικό)σε λιγότερο από 5 μέρες θα μάθουμε.


Now playing: Red Hot Chili Peppers - Otherside
via FoxyTunes

Tοσο πολυ θαψιμο που εφαγε το ροκγουειβ εδω μεσα… Δεν ειναι παραλογο οτι βαλανε κ 4η μερα για να το σωσουν… Αλλα αυτο ειναι κατι παραπανω απο σωσιμο!!!:D:D:D:D

Δεν ξέρω αν γράφτηκε πιο πριν, δεν προλαβάινω να κοιτάξω… Αλλά ο Χάκοντας είχε πει για Μάστοντον και Μετάλικα μαζί. Και απ’ όσο είδα έχουν κενό εκείνες τις ημέρες από άλλες εμφανίσεις…

Δεν ειπώθηκε! Αλλά όχι 2η φορά μάστοντον, που να τους γούσταρα κι όλας:p

Μακάρι να ισχύει!

ασχετο…αλλα νομιζω πως ειναι στανταρακι τελικα μεταλλικα και τα συναφη…αν ηταν να ανακοινωσουν την 4η μερα θα το ειχαν κανει…οποτε μαλλον η 4η μερα θα ειναι λογικα μερος του φεστιβαλ των μεταλλικα…οποτε ισως και να χωρουν και οι σλιπνοτ και οι μαστοντον κτλ κτλ…