Rockwave Festival 2009 - 30/6: Slipknot, Mastodon, Down, Saxon, L. Ford

Mόνο 7.000 είχε ρε; Εγώ πιστεύω ότι είχε πάνω από 10.000…

με καμία δύναμη. ήμασταν στην ρίζα του πλαστικού καλύμματος κοντά στη σκηνή κ ήταν υπεράνετα

ο κόσμος ήταν σαν απλωμένη μαρμελάδα : παντού, αλλά κατ’ουσίαν λίγος

δηλαδη θεωρεις παραλογο με τις φετινες ειδικα συνθηκες οτι ειχε τοσο κοσμο? αν θελετε να στηριξετε κατι διαφορετικο ολο και κατι θα υπαρχει. ειδικα Αθηνα.και τα 7 πολλα μου φαινονται.

Επίσης πιστεύω πως όσοι γκρίνιαζαν για Down κτλ ήταν στάνταρ από κάτω. Απλά αυτό είναι το κοινό της Ελλάδας.

όχι παράλογο. κρίμα. τα ίδια λέγαμε κ με muse κ όταν γέμιζαν το γουέμπλεη ήρθαν εδώ με μικρό εισιτήριο κ από κάτω, συγγενείς κ φίλοι

αλλο αυτο. αλλα γι αυτο δεν μπορεις να κανεις και πολλα. αν επαιζαν μιουζ στο ροκγουειβ ας πουμε μπορει και να μην πηγαινα. καλυτερα εξω (αντε να δουμε)

όχι αυτό λέω.

κ για να αντιστρέψω την ερώτηση : θα έφερνες εσύ με την vangelis productions τους down στο gagarin ? να σου μαζευτούν από κάτω 800 άτομα κ να μπεις μέσα? αυτό εννοώ

Eντάξει παιδιά πάλι καλά να λέτε που είχε και κοντά στους 10,000. Θεωρώ ότι αυτό το Rockwave είχε τα λιγότερο εντυπωσιακά ονόματα που έχουμε δει σε ανάλογα φεστιβαλ στην χώρα μας. Και τέλος μην ξεχνάτε την οικονομική κρίση αλλά και το γεγονός ότι μπορεί πολλοί να φοβήθηκαν και απο τις προηγούμενες ακυρώσεις…

επισης, δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως 9 στους 10 γνωστούς μου μπήκαν τζάμπα.
από γνωστό.
από χορηγό
από διαγωνσιμό.
από περιοδικό.
από πρόσκληση.

Γενικά, στην Ελλάδα ισχύει ο νόμος του ότι οι μισοί πληρώνουν κάτι παραπάνω για τους άλλους μισούς που δεν πληρώνουν. Δεν είναι προνόμιο των συναυλιών αλλά και αυτές δεν αποτελούν εξαίρεση.

έχεις κονεδιάρηδες γνωστούς τότε :stuck_out_tongue:

ε όχι κ 9 στους 10 ρε. κόψε κάτι ! :lol:

κοιτα εγω δεν ειμαι μεσα στα πραγματα. δεν ειμαι διοργανωτης να ξερω τι θα κανα απλα οταν εχω στηριξει ενα φεστιβαλ 1,2,3 φορες και βλεπω οτι δεν γιενται καλυτερο οχι απο πλευρας ονοματων αλλα γενικα, φεστιβαλ που δεν ειναι καινουριο αλλα υπαρχει πανω απο 10 χρονια ξερω γω ε πλεον οτι και να φερει δεν εχω καμια διαθεση να το στηριξω. προτιμω να μαζευω λεφτα ενα χρονο και να παω εξω να δω οτι γουσταρω και να το ευχαριστηθω.

ναι ρε φίλος, αλλά από αλλού άρχισε η κουβέντα

over n out

δεν καταλαβαίνω τη λογική με την οποία το ροκγουέηβ έπρεπε να έχει πάνω από 7.000 κόσμο. όλα τα ονόματα είχαν ξαναέρθει Ν φορές στη χώρα μας και μόνο οι ντάουν πήρανε παρθενιά. αλλά και πάλι πόσοι να ήταν αυτοί που θα έσκαγαν το 50άρι μόνο γιά ντάουν? 500? 600?

οπότε από που και ως που θεωρείται λίγο το εφταχίλιαρο όταν σε ένα τεράστιο ποσοστό σου σερβίρουν ξαναζεσταμένο φαγητό? δηλαδή το κίνητρο της ντίντι γιά να φέρει φρέσκα ονόματα εξαρτάται από το πόσοι θα πληρώσουν για να δούνε τα ίδια?

Συμφωνούμε πάντως ότι οι τωρινοί Slipknot, οι νέοι Slipknot έχουν έναν θαυμάσιο δίσκο (Vol 3) και έναν πολύ καλό (All Hope).
Το αγαπημένο μου γενικά είναι το Subliminal, αλλά στο θέμα λάιβ δεν φτάνουν ούτε στο μισό των παλιών, του Disasterpieces.
Που πήγε το maggots ρε γαμώτο?
Είναι διαφορετικές μπάντες για μένα.

Ενπάσει περιπτώση, τους αγαπάω όπως και να ναι τώρα, δεν είναι φυσικά 25-28 χρονών, αλλά το όνομά τους θα το συνδέω πάντα με το Disasterpieces.
Αηδιαστικά λατρεμένα τα Before I Forget, Nameless, Duality, Dead Memories, Snuff, Till We die κλπ αλλά πάντα θα κλαίω με αυτό.


Τέλος.

Ισως πρεπει να καταλαβουμε οτι μαλλον το κοινο της Ελλαδας ειναι τοσο.Και ισως πρεπει να το καταλαβουν και οι διοργανωτες αυτο.
Συνυαλιες Metallica rolling stones black sabbath και λοιπα τετοια ονοματα που θα μαζεψουν 25000 απλα συσπειρωνουν κοσμο…

Ασχετο αλλα για εμας ως θεατες μια χαρα ηταν ο κοσμος…Ουτε στριμωξιδι παρα πολυ ουτε τπτ…Και οι παροχες του φεστιβαλ δεν ηταν ουτε για 1000(τουαλετες ας πουμε)

Σε ολα τα μεγαλα φεστιβαλ του εξωτερικου καθε 3-4 χρονια γινεται κυκλος(προφανως αφου βγαζουν καινουρια αλμπουμς) και παιζουν ξανα τα ιδια ονοματα χεντλαινερς…παντα γεματα ειναι ομως…δλδ εμας αυτο ειναι το προβλημα μας??μια αγαπημενη σου μπαντα μονο 1 φορα θες να την δεις εσυ δλδ?

Τι παπαριες ακουω συνεχεια εδω μεσα…αντε πηγαιντε ολοι στο εξωτερικο και δειτε οκ δεν σας ειπαμε τπτ…μπορει να εχει τα απειρα αρνητικα η οργανωση αλλα εσεις βρισκεται αλλα 1000 πιο γελοια για να δικαιολογησετε το μενος σας

Ποιο μενος μας μωρε χαζε?8O

Ξανα ιδιες συζητησεις…
Στα ξενα φεστιιβαλ οι μπαντες ειναι απειρως πειρσσοτερες,οι χωρες ειναι απειρως μεγαλυτερες(και πολυ πιο μεταλλικες),συνορευουν με αλλες αντιστοιχες χωρες και βρισκονται στο κεντρο της Ευρωπης και τα φεστιβαλ ειναι καλυτερα απο αποψη τιμης-αποδοσης οποτε τι λεμε…Διαφορετικα μεγεθη συγκρινουμε

Φιλε μου οποιος εχει τα επιπλεον φραγκα θα παει και εξω…Αφηστε εμας τις υπολοιπους με το μενος μας εδω:D

Αφου το ειπες μονος σου…ξερουν οτι δεν θαχει παραπανω ατομα…οποτε με τι βασεις θα ειναι τοσα ονοματα…μονο αν βαλει ξερω γε καμια 20αρια αγνωστες μπαντουλες απο βαλκανια και ετσι…αλλα μετα θα ερχονται ολοι εδω και θα λενε…πωωω οταν παιζανε εκεινοι οι ηλιθιοι σιγα μην πηγαινα εγω εσκασα λιγο πριν παιξουν οι γαματοι μετα κτλ…και θα τρωνε και μπουκαλια

χρόνια στο κουρμπέτι φίλος!
τι νόμιζες; 8)

άντε για σένα να το κάνω 7 στους 10! :lol:

il padrino θα σε παρακαλέσω να προσέξεις το ύφος σου γιατί φαίνεται πως έχεις ξεκάθαρο πρόβλημα επικοινωνίας με τα πρωτεύοντα θηλαστικά.

και πάμε τώρα σε μία (ακόμα) επεξήγηση των αυτονόητων.

τα φεστιβάλ του εξωτερικού δεν έχουν 5-6 μπάντες

την αγαπημένη μου μπάντα θα την δω 100 φορές. όχι όμως σε φεστιβάλ με κουτσουρεμένο σετ αλλά στη δική της headline εμφάνιση.

εγώ δεν παραπονέθηκα γιά την προσέλευση, άλλοι το έκαναν. άσε που εγώ το 7άρι το βρήκα υπεραρκετό. πόσοι είναι πιά οι μεταλλάδες στην ελλάδα που θα τρέξουν να δούν κάτι εκτός maiden, sabbath, metallica?

εντάξει τώρα?