Rolling Stones Live?

nai malakia mou la8ws to e8easa…lew gia tis synexeis periodies pou kanoun gia ta lefta…(nomizw…) kanoun tosa polla kai megala shows pou anarwtiemai pws antexoun…

Συμφωνώ με τον Cozy πως αν δεν έχεις δει τους Stones live δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς χάνεις. Και δεν αναφέρομαι στα εφέ και στο θέαμα. Οι Rolling Stones πάντα ήταν live μπάντα κι εκεί φαινόταν περισσότερο η αξία της. Εγώ πάντως την πρώτη φορά που πήγα να τους δω ζωντανά πήγα με το ζόρι και ως ορκισμένη εχθρός τους (τα κλασικά, που πάνε τα γερόντια, να μας φάνε τα λεφτά θέλουνε κλπ) και δυο ώρες μετά είχα αλλαξοπιστήσει :lol:

Προσωπικά, δεν έχω καταφέρει ακόμη να βρω μια μπάντα - νέα ή απ’ τις παλιότερες - που να πω ότι μου δημιουργεί το ίδιο συναίσθημα σε συναυλία της. Οι τύποι είναι απλά αναντικατάστατοι κι έχω ήδη αρχίσει να τρελαίνομαι με την προοπτική του καλοκαιριού… Ας ελπίσουμε οι Έλληνες promoters να μην τα κάνουν ΠΑΛΙ θάλασσα…

Ακούγεται έντονα πως οι Stones θ’ ανακοινώσουν την περιοδεία μέσα στη βδομάδα (μάλλον Πέμπτη, μάλλον από Λονδίνο).

Καλά νέα! :stuck_out_tongue: Η συνέντευξη τύπου θα γίνει την Πέμπτη απ’ το ξενοδοχείο Grosvenor στο Λονδίνο και θα μεταδοθεί live από το Virgin Radio (στην Αγγλία - αλλά ο Virgin μεταδίδει και μέσω internet).

Ωχ…πάμε για καρδιακά πρωινιάτικα… :lol:

Nαι αλλα και να ερθουν θα εχουν ιδιες περιπου τιμες με περισυ? Η μπορουμε να ελπιζουμε για κατι πιο φθηνο?

κ μετα ηρθε ο ερωτας…:lol:

με καλυψε ο Bluezlick!!!:lol:

Σήμερα ακούγεται ότι ο Keith Richards δεν μπορεί να πάει στο Λονδίνο για τη συνέντευξη τύπου #-o κι έτσι η ανακοίνωση θα γίνει αύριο απ’ τον Mick Jagger με webcast απ’ το επίσημο site των Stones.

Δε μπορεί? Πως κι έτσι? Ξύδια, πρέζα ή δέντρο? :lol: :lol: :lol:

ελπίζω να μην σκαρφαλώνει πάλι σε κάνα δέντρο…:stuck_out_tongue:

//edit: με πρόλαβες Zed_Ryder…

Τις προάλλες ήταν στο Rock ‘n’ Roll Hall of Fame για τις Ronettes, δεν πιστεύω να πρόλαβε σε μια βδομάδα να σκαρφαλώσει πάλι δέντρα :lol:

Θυμάστε πέρυσι τη εποχή είχαν ανακοινώσει τη συναυλία των Stones;
Έχω την εντύπωση πως ήταν νωρίτερα.

ΠΟΛΥΥΥ νωρίτερα… παίζει και ναταν Δεκέμβρης. αφού θυμάμαι τέλη Γενάρη ήταν όταν για κάποιες βδομάδες είχαν βγάλει την Αθήνα από τη λίστα και μετά μας ξαναβάλανε (με μια μικρή αλλαγή στην ημερομηνία)… και Μάρτιο είχαν ήδη βγει τα εισητήρια…

Λοιπόν, σήμερα είναι η μεγάλη ανακοίνωση! :stuck_out_tongue:

Το e-mail που έστειλε το RollingStones.com:

Και το link για το webcast (προς το παρόν βγάζει “άγνωστη σελίδα” και τα σχετικά, αλλά στις 18.00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας θα είναι ενεργό):

για να παρακολουθήσει κάποιος τη συνέντευξη πρέπει ναναι μέλος ή τίποτα τέτοιο? ή θα μεταδωθεί ελεύθερα?

Ελπίζω να είναι ελεύθερο.
Τικ τοκ, τικ τοκ, τικ τοκ…

Είναι ελεύθερα για όλους…

Σήμερα επιβεβαιώθηκε απ’ το TicketOne ότι θα παίξουν Ιταλία στις 6 Ιουλίου. Αυτή ήταν η φημολογούμενη δική μας ημερομηνία, οπότε προφανώς η δική μας θ’ αλλάξει.

4 ωρίτσες και θα μάθουμε!! 8)

Tzoufos??

Ναι…
Με το πτηνό στο χέρι πάλι…
Βελιγράδι και Ρώμη όποιος θέλει…

Με πρόλαβες cozy. Εδώ οι ημερομηνίες : https://tickets.rollingstones.com/index.php?location=eu

Άμα δεν τους κάνουν 60.000 άτομα από 90 ευρώ, δε μας κάνουν ούτε αυτοί… [-X [-X [-X
Saxon και πάλι Saxon!!!