Rolling Stones Live?

Να είναι καλά που κάνουν περιοδεία για να επανορθώσουν για πέρυσι.

Μπα, δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα των Stones. Εδώ παίζουν 2 ημερομηνίες στη Γιουγκοσλαβία, μία στη Ρουμανία…
Το πρόβλημα είναι των εδώ promoter οι οποίοι-σωστά κατ’ εμέ-θα σκέφτηκαν ότι ο Ελληνάρας θα έλεγε: “Τι, τώρα μας θυμήθηκαν, σιγά μην πάω…κτλ”
Πέρυσι το έκανα το ταξίδι, φέτος δύσκολα.

Ε δε νομίζω, αφού υπήρχε σοβαρός λόγος αναβολής και ακυρώσανε κι άλλες ημερομηνίες… Δε πάνε να κάνουν ό,τι θέλουν, μαζί τους θα ασχολούμαστε?[-X

Κι εγώ τα έχω πάρει στο κρανίο, γιατί όλο αυτό είναι 99,9% ευθύνη του Έλληνα διοργανωτή - προβλέπω τρελή τηλεφωνική επίθεση αύριο στη DiDi… Πέρσι κρατήσαν τα χρήματα από τόσα εισιτήρια αδικαιολόγητα για μήνες και φέτος δεν οργανώνονται…

ΑΛΛΑ

Για να έχει βγει η Αθήνα στη φημολογούμενη λίστα του IORR πριν την ανακοίνωση, αυτό λέει πολλά.
Ακούγεται ότι θα προστεθούν ακόμη μερικές ημερομηνίες και ότι ίσως να μην έχουν “κλείσει” ακόμη 100% μαζί μας, γι’ αυτό να μην είμασταν στην αρχική ανακοίνωση.

Λέγεται για 11-12 Ιουλίου και ή θα μπούμε εμείς ή το Ζάγκρεμπ. Αλλά επειδή στην περιοχή της πρώην Γιουγκοσλαβίας έχουν ήδη δυο συναυλίες, το πιθανότερο είναι να είμαστε εμείς. Το IORR μας έβγαζε για 6 Ιουλίου. 6 Ιουλίου μπήκε η Ρώμη, στην οποία ήταν να παίξουν πρεμιέρα αλλά τελικά άλλαξε κι ίσως μας πήρε τη θέση τελευταία στιγμή για να βολέψει στο πρόγραμμα και δεν έχει κανονιστεί ακόμη νέα ημερομηνία για εμάς. Υπάρχει ισχυρότατη πιθανότητα να προστεθούμε.

Μην απελπίζεστε ακόμη.

Πιστεύω πως η Didi έχει ήδη επιλέξει τις “μεγάλες” της κινήσεις για το καλοκαίρι και σε αυτές δε συμπεριλαμβάνονται οι Rolling Stones. Μην ξεχνάμε ότι πέρυσι μερικά από τα δυνατά ονόματα έκλεισαν αφότου είχαν ακυρώσει οι Stones (Gn’R, Pearl Jam κλπ).

PS: Χωρίς να γνωρίζω τα διαδικαστικά καμίας εκ των δύο πλευρών, αν ήμουν στη θέση των Stones θα έκανα σαφώς χαμηλότερη “προσφορά” μετά τα περσινά. Πιστεύω ότι, έστω κι ένα μικρό ποσοστό, έχει ξενερώσει με την όλη φάση.

Σήμερα, κάποιες ώρες πριν την ανακοίνωση άρχισα να σκέφτομαι ότι δεν έχω ακούσει ποιά εταιρέια θα αναλάβει την συναυλία εδώ.Τουλάχιστον να ήξερα γιατί έχει τέτοια τύχη η Ελλάδα γενικά στις συναυλίες.

Πήρα τηλέφωνο την DiDi (ε δεν άντεχα) και μου είπανε ότι δεν έχουν ιδέα για τους Stones, δεν υπάρχει κάποια πρόθεση να τους φέρουν ούτε έχει γίνει κάποια συζήτηση “προς το παρόν”. Ήθελα να του πω, πότε δηλαδή θα υπάρχει η πρόθεση και οι συζητήσεις, στην επόμενη περιοδεία που ΙΣΩΣ κάνουν; #-o Αθάνατη ελληνική οργάνωση και ερασιτεχνισμός! Γι’ αυτό θα μείνουμε με ένα Rockwave της κακιάς ώρας και θα λέμε κι ευχαριστώ.

Αυτό που εξακολουθεί να μη μου κολλάει είναι πως είχε διαρρεύσει ημερομηνία. Γενικά κι αόριστα μπορεί να ακούγονται ονόματα πόλεων, αλλά ημερομηνία συγκεκριμένη; :-k Υπάρχει περίπτωση η DiDi να κάνει την πάπια; (Χλωμό, αλλά λέω). Αναμένεται και μια ανακοίνωσή της τη Δευτέρα γενικά για το καλοκαίρι… Ξέρω κι εγώ…

Πέρσι είχε τύχει και μίλησα με τη Νανά Τράντου στη DiDi και με είχε διαβεβαιώσει πως το θέλανε πάρα πολύ να κλείσουν με τους Stones, πως έκαναν ότι περνούσε απ’ το χέρι τους για να τους φέρουν έστω Σεπτέμβριο και πως 100% θα προσπαθούσαν να τους φέρνανε στην αμέσως επόμενη περιοδεία, λόγω όλου του πανηγυριού που έγινε. [-X

οι rolling stones ζητησανε υπερβολικα πραγματα και για αυτο δεν τους φερανε και κατα τη γνωμη μου καλα εκαναν…[-X μονο πιπα δεν ζητησαν να τους παρουνε…:stuck_out_tongue:

Γνωρίζεις κάτι παραπάνω και το λες; Γιατί δεν νομίζω οι Stones να ζητήσανε κάτι πολύ πιο υπερβολικό απ’ το 98 - που μια χαρά τους έφερε το Νέο Ρεύμα - ούτε φερ’ ειπείν η Σερβία να είναι σε καλύτερη οικονομική κατάσταση από εμάς και να μπόρεσε να καλύψει τις “υπερβολικές” απαιτήσεις… [-X

Γιατι, τι ειναι πιπα για τους Stones???
Ξερεις ποσες θα θελανε να το κανουν??? 8) 8) 8)
Φωτεινή, να ελπίζεις…αλλά γιατι δεν την κανεις για καπου εξωτερικο να πας να τους δεις?

ναι γνωριζω κατι παραπανω…αλλα αν τυχον αλλαξει κατι στο μελλον δεν το ξερω…

Έκανα κατά λάθος διπλό post, και δεν ξέρω πώς να το διαγράψω :lol: Βλ. το επόμενο!

Αν μπορούσα, δεν το συζήταγα. Τους είδα πέρσι Ιταλία λόγω της ακύρωσης, αλλά φέτος παίζουν πολλά. Τα οικονομικά δεν είναι το ίδιο καλά, το περσινό ταξίδι ήταν λίγο της ταλαιπωρίας και ρε γαμώτο, θέλω κι εγώ να τους δω να παίζουν στην πόλη μου χωρίς να χρειάζεται να παίρνω πλοία, τρένα και λεωφορεία :stuck_out_tongue: Δεν ξέρω τι θα κάνω αν δω κι αποδώ… Κάθε χρονιά με τους Stones είναι και πιο “επισφαλής” από την άποψη ότι, αν δεν πάω τώρα να τους δω, πώς είμαι σίγουρη ότι του χρόνου θα συνεχίσουν να παίζουν; Ποτέ δε ξέρεις μ’ αυτούς βέβαια, αλλά ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω.

Starstruck, αν όντως οι απαιτήσεις των Stones δεν άρεσαν στη DiDi… Αυτό το μόνο που κάνει είναι να ενισχύει ακόμη περισσότερο την εικόνα που έχω περί ερασιτεχνισμού τους και πιο ατράνταχτο επιχείρημα δεν μπορώ να βρω παρά αυτό της Σερβίας. Τα λεφτά τους θα τα έβγαζαν με το παραπάνω, αλλά νομίζω υπερισχύει η “μαγκιά” του Έλληνα διοργανωτή, να κάνει τη μεγαλύτερη δυνατή μπάζα με τα λιγότερο δυνατά εξοδα. Μόνο που οι Stones δεν είναι οι Placebo, έχουν κάτι παραπάνω δεκαετίες στην πλάτη τους, κάποια παραπάνω ιστορία, και είναι λογικό να έχουν και μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Επίσης, μήπως εκεί στη DiDi μας κοροϊδεύουν κανονικότατα; Δεν νομίζω να αλλάξανε τόσο οι απαιτήσεις των Stones από το 2006 στο 2007… [-X Πέρσι μπορούσαν και φέτος αδυνατούν;
Μακάρι να έμπαινε και κάποιος άλλος promoter στο παιχνίδι γιατί δεν βλέπω άκρη…
Πάντως στο internet εξακολουθούν να οργιάζουν οι φήμες ότι είναι πολύ πιθανό να προστεθούμε στη λίστα… Δεν ξέρω με τι βάση βγαίνουν, αλλά ότι κυκλοφορούν-κυκλοφορούν.

Δεν είχες πάει το 98 Φωτεινή?

Το 98 ήταν η πρώτη φορά που τους είδα, ναι.
Μετά πήγα Μιλάνο το 2003 και για τρίτη φορά τους είδα πέρσι το καλοκαίρι.

Λες να ήταν η τρίτη και φαρμακερή η περσινή; :lol: Δεν μπορεί, θέλω οπωσδήποτε ακόμα μία στα πάτρια εδάφη…

Επειδή πέρυσι δεν πήγα εγώ αν και το ήθελα,μπορεί κάποιος να μοθ δώσει πληροφορίες γιατί δεν έχω ιδέα ούτε πως να κλείσω εισιτήριο,κτλ.Ελπίζω Φωτεινή να με βοηθήσεις με την εμπειρία σου :slight_smile:

Εγώ τους είχα δει το '98 και πέρυσι επίσης στο Μιλάνο. Φέτος κι εγώ πολύ δύσκολα θα δώσω λεφτά μιας και έχω ήδη κανονίσει για άλλες συναυλίες. Φίλε keefer σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να πας έξω να τους δεις. Μέσω τους επίσημου site τους θα υπάρχουν link για όλες τις χώρες. Αυτά που εγώ ξέρω σίγουρα και έχω ήδη χρησιμοποιήσει και ο ίδιος είναι τα www.ticketone.it (για την Ιταλία) και www.ticketmaster.co.uk (για τη Βρετανία). Είναι και τα δύο τα επίσημα για την κάθε χώρα και απόλυτα ασφαλή.
Πάντως η Νανά Τράντου που ανέφερες πριν Φωτεινή δεν είναι καμιά τυχαία, αλλά η συνιδιοκτήτρια της DiDi.
Τώρα για αυτά που σου είπαν δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν, πάντως στους Pearl Jam είχα συναντήσει μία άλλη υπεύθυνο της εταιρίας και όταν είδε ότι φορούσα μπλουζάκι Stones, έριξε ένα “Άι σιχτίρ” :lol:

Ξέρω ποια είναι η Νανά Τράντου Cozy, ναι. Μου ‘χε κάνει κι εμένα εντύπωση, έπαιρνα τη DiDi εκείνη την εποχή αρκετά συχνά για να ρωτήσω τι ακριβώς γινόταν και μια μέρα έπεσα σ’ αυτήν στο τηλέφωνο, εντελώς τυχαία και μιλήσαμε αρκετή ώρα. Μου είχε δώσει την εντύπωση ότι μιλούσε ειλικρινά, αλλά στο μεταξύ τα γεγονότα άλλα έδειξαν…

Φαντάζομαι πως για αυτούς που δουλεύανε στη DiDi η φάση με τους Stones πέρσι θα ήταν εφιάλτης - εξ ου και το “Αι σιχτίρ” - αλλά απ’ την άλλη, τα πράγματα δεν είναι και τόσο εξωγήινα, λίγη οργάνωση θέλουν και λίγο να ξεφεύγουμε απ’ την ελληνική νοοτροπία της τελευταίας στιγμής, του “ωχ αδερφέ” και του εύκολου και γρήγορου κέρδους. Αυτά τα τελευταία νομίζω πως φταίνε γενικά.

Keefer, ευχαρίστως να σε βοηθήσω σε ότι μπορώ, πραγματικά αξίζει ο κόπος να το προσπαθήσεις, μιας και αν θυμάμαι καλά δεν τους έχεις δει και ποτέ live. Για ποια χώρα σκέφτεσαι; Τα site που σου έδωσε ο Cozy είναι φυσικά αυτά που πρέπει να πας για εισιτήρια για Ιταλία ή Αγγλία. Οτιδήποτε θες στείλε μου pm να τα πούμε :slight_smile:

emena padws kati mou leei oti 8a pe8anw xwris na exw dei tous stones se ayth th zwh…

Μήπως ν’ αρχίζαμε να παίρνουμε μαζικά τηλέφωνα τις εταιρείες να τις ξεκουνήσουμε;

Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι δεν θα δούμε τους Stones α) ενώ ενδέχεται πιθανότατα να είναι και η τελευταία ευκαιρία να έρθουν Ελλάδα, μιας και ο χρόνος περνάει και β) ενώ θα φτάσουν μέχρι το κατώφλι μας (Μαυροβούνιο θα παίξουν, για όνομα του Θεού ρε παιδιά) επειδή οι Έλληνες διοργανωτές φοβούνται / βαριούνται / δεν το 'χουν πάρει είδηση / προσθέστε ότι άλλο θέλετε… #-o Δεν ΜΠΟΡΕΙ να είμαστε ΤΟΣΟ κρετίνοι…