Rolling Stones Vs Beatles

να κλαψεις γιατι οπως βλεπεις για μια ακομη πολλοστη φορα η αγαπημενοι σου stones δεν βρισκονται ουτε καν στην δεκαδα

Είναι συγκρότημα του κώλου, γι αυτό! :lol: :lol: :lol: :lol:

Είναι συγκρότημα του κώλου, γι αυτό! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Χαχαχαχα!!! Κωλοστή…

κλασσικη ψηφοφορια Αγγλων…
ΠΙΠΕΣ αυτο λεω! εδω ψηφισαν καλυτερο κιθαριστα με stratocaster τον Gilmour…
ενω την κιθαρα αυτη την ανεδειξε ο Ηendrix!

ναι συμφωνω μαζι σου στο οτι ο Ηendrix ανεδειξετην stratocaster και οχι ο Gilmour αλλα εδω μιλαμε για τουσ ΒΕΑTLES VS ROLLING STONES

KAI ENNOEITAI OTI OI ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΣ BEATLES ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΟΙ STONES ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ & ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓHKΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ GALOPS!!!

ναι συμφωνω μαζι σου στο οτι ο Ηendrix ανεδειξετην stratocaster και οχι ο Gilmour αλλα εδω μιλαμε για τουσ ΒΕΑTLES VS ROLLING STONES

KAI ENNOEITAI OTI OI ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΣ BEATLES ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΟΙ STONES ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ & ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓHKΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ GALOPS!!![/quote]

τα galops ειναι για αυτους που εχουν galo στο μυαλο!

Οι Beatles βασικά είναι ποιο πολύ μάρκετινγκ και όχι ροκ μπάντα.
Πάρτε το χαμπάρι.
Ότι έχω ακούσει εδώ γιαυτούς είναι πίπες που λένε οι άγγλοι δημοσιογράφοι.
Είστε και εσείς ένα άβουλο φερέφωνο αυτών.

Οι beatles ναι ήταν ωραίοι ΑΛΛΑ είναι ξεπερασμένοι.
Επειδή είναι ξεπερασμένοι θα ακούσετε 3-4 άλμπουμ τους και μετά θα τα ξαναπαίξετε ύστερα από χρόνια.
Στο ραδιόφωνο θα τους ακούσετε μόνο την ημέρα που πέθανε ο Λένον.
Αντίθετα οι αλήτες ρόλινγκ στόουνς γαμούν και δέντρα και ακόμα δείχνουν τι σημαίνει ροκ εντ ρόλ.

Υγ. Αναρωτιέμαι πόσα άλμπουμ των Ρόλινγκ Στόουνς έχετε και μιλάτε για αυτούς με τέτοια λόγια (οι αντίθετοι).

Και επειδή μια εικόνα όσο 1000 λέξεις:

Για πείτε μου τώρα ποιοι ακούτε ροκ και ποιοι ακούτε ποπ.

misfit αγόρι μου γάμησες! Ειδικά με τις εικόνες και το τελευταίο “Για πείτε μου τώρα ποιοι ακούτε ροκ και ποιοι ακούτε ποπ.” πέθανα στο γέλιο. Σωστός!

Έλα ρε καινοτόμε άνθρωπε!!! Έλα εδώ να μας ανοίξεις τα μάτια εσύ που δεν επηρεάζεσαι από τίποτα. Πάνσοφε ροκά…

Ξεκαβαλίκεψε… Η γνώμη σου δεν είναι ανώτερη από την δικιά μας για να μας αποκαλείς φερέφωνα και πίπες αυτά που υποστηρίζουμε …

Όσο για τα λεγόμενα σου, συνεχίζω να πίστευεω ότι ισχύουν αυτά που προείπα και μάλιστα απαντούν στα “επιχειρήματα” σου…

Φιλικα, χαλάρωσε…

misfit138 Υπερβολικος αλλα κατα βαθος σωστος! η φωτο παντως λεει πολλα! :wink:

Misfit138…την επόμενη φορά να εκφράσεις την άποψή σου χωρίς να προσβάλεις τους υπόλοιπους, οκ;

Πρεπει να σε πολυ ασχετος απο μουσικη γενικοτερα & (ειδικοτερα ροκ) φιλε
πανε να ακουσεις ‘Helter Skelter’ να καταλαβεις ποσο Pop ειναι οι Beatles!
Α και που σαι για δες και τις photos παρακατω και δες πιοι εινα ποπ και ποιοι ροκ!!!

ROLLING STONES και τα μυαλά στα κάγκελα!!Ο keith richards είναι και γαμώ τους κιθαρίστες.(για ακούστε το σόλο του wild horses).Γενικότερα ήταν ο ορισμός της rock n roll band.Eδώ για σπάσιμο στους beatles ονόμασαν δίσκο let it bleed.Tελείως απρόβλεπτοι.Αν και σιγά σιγά πρέπει να αποσυρθούν γιατί πλέον πιστεύω οτί πέρα απο τα οικονομικά τους κίνητρα δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα στην μουσική σκηνή.

ενταξει ρε, οι ανθρωποι εχουν εξασφαλισει τις 2 επομενες γενιες με τοσα που εχουν βγαλει τοσα χρονια… απλα γουσταρουν και συνεχιζουν. κ εχουν βγαλει ωραια τραγουδια τα 10 τελευταια χρονια… το “Bridges To Babylon” ειναι παρα πολυ καλος δισκος και το “Bigger Bang” εχει αρκετα καλα κομματια. τα video clip που εβγαλαν τωρα ομως δεν μου αρεσαν καθολου

Karvou και Cozy,

Μη πέρνετε προσωπικά τα λεγομένα μου.
Η επίθεση ήταν για τον Τhe Skelters και Sakil που γράφουν ότι νάνε.(Δε θυμάμαι άλλον να έγραψε βλακείες σε αυτό το τόπικ.)

Απ’τη στιγμή που μιλάτε σωστά και γενικά όποιος μιλάει σωστά, φυσικά σέβομαι την άποψη του. Αυτό έλειπε!

Όχι μόνο δε θεωρώ τις απόψεις μου σωστές, αλλά αν κάποιος μου προβάλει την γνώμη του με σωστά επιχειρήματα δεν αποκλείεται και να την υιοθετήσω.
Γενικά έχω τις απόψεις που έχω, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι επειδή είναι δικές μου απόψεις, sony και καλά έχω δίκιο. Και δεν μιλάω μόνο για την μουσική αλλά γενικά.

Το θέμα είναι πως δε με νοιάζει το δίκαιο και το άδικο αλλά η σωστή συζήτηση.

Αν σε αυτό το θέμα πάει και μου παρουσιάζει ο άλλος ότι το σαρτζεντ πιπας λοουνλι χαρτς κλαμπ σαντουιτς (που τυγχάνει να ειναι το αγαπημενο μου αλμπουμ απο μπιτλς) βγηκε το αγαπημενο αλμπουμ το βρετανών ως επιχειρημα για αυτο το θρεντ τι να πω;
Ότι δεν είναι ένα άθλιο φερέφωνο των άγγλων;
Επειδή δηλαδή ένα άκυρο γκάλοπ είπε αυτό το πράμα να υιοθετήσουμε εδώ πέρα αυτά τα λεγόμενα.
Ε όχι!
Σε τέτοια θέματα είμαι αντίθετος.
Να μου πεις απλά ότι όταν ακούω το Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Βand
χύνω στο βρακάκι μου γιατί νομίζω ότι αυτό το άλμπουμ νιώθω να μου μιλάει και φτιάχτηκε για μένα ξέρω γω, το δέχομαι και επ’αυξάνω~!*!~
Αυτά.

Edit:
Να σημειώσω ξανά ότι αυτό το ποστ, έγινε για τους Cozy, Karvou και όσους άλλους θίχτηκαν απ’τα λεγόμενά μου, μιας και η επίθεση έγινε προς The Skelters και Sakil.
Ότι και να μου πουν αυτοί θα τους γράψω κανονικά, διότι το επίπεδο τους είναι εμφανέστατα χαμηλό και μου προκαλεί αηδία.

Όχι μόνο δε θεωρώ τις απόψεις μου σωστές, αλλά αν κάποιος μου προβάλει την γνώμη του με σωστά επιχειρήματα δεν αποκλείεται και να την υιοθετήσω.
Γενικά έχω τις απόψεις που έχω, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι επειδή είναι δικές μου απόψεις, sony και καλά έχω δίκιο. Και δεν μιλάω μόνο για την μουσική αλλά γενικά.

Το θέμα είναι πως δε με νοιάζει το δίκαιο και το άδικο αλλά η σωστή συζήτηση.

Αν σε αυτό το θέμα πάει και μου παρουσιάζει ο άλλος ότι το σαρτζεντ πιπας λοουνλι χαρτς κλαμπ σαντουιτς (που τυγχάνει να ειναι το αγαπημενο μου αλμπουμ απο μπιτλς) βγηκε το αγαπημενο αλμπουμ το βρετανών ως επιχειρημα για αυτο το θρεντ τι να πω;
Ότι δεν είναι ένα άθλιο φερέφωνο των άγγλων;
Επειδή δηλαδή ένα άκυρο γκάλοπ είπε αυτό το πράμα να υιοθετήσουμε εδώ πέρα αυτά τα λεγόμενα.
Ε όχι!
Σε τέτοια θέματα είμαι αντίθετος.
Να μου πεις απλά ότι όταν ακούω το Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Βand
χύνω στο βρακάκι μου γιατί νομίζω ότι αυτό το άλμπουμ νιώθω να μου μιλάει και φτιάχτηκε για μένα ξέρω γω, το δέχομαι και επ’αυξάνω~!*!~
Αυτά.[/quote]

εσυ γραφεις οτι ναναι και βλακειες φιλε και οχι εγω!!
πανε μαθε ιστορια μουσικης και μαθε να ακουσ μουσικη και μετα ελα να μιλησεις!

Α δεν ειναι το ιδιο προσωπο αυτοι οι δυο? :?

Ου ρε αμπαλοάμπαλε Γεωργέα με μικρή δόση Μαντούκα!!!

Εγώ είμαι όμορφος ρε!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: :lol: :lol: :smiley: :stuck_out_tongue: :lol: :smiley: :lol:

Μια και έιμαι στα κέφια μου σήμερα Sakil, δε θα σε αγνοήσω ακόμη.

Άντε να το δεχτώ.

Το πάνε μάθε ιστορία μουσικής το αφήνω ασχολείαστο γιατί δεν με ενδιαφέρει.
Εγώ απλά ασχολούμαι με την μουσική και μοιράζομαι με άλλους τις απόψεις μου.

Το πάνε μάθε να ακούς μουσική μου δείχνει ότι η ηλικία σου ή τα μυαλά σου είναι γύρω στα 12 έτη.

Λοιπόν τι θα γίνει;
Μπορείς να μιλήσεις με σαφήνεια και να αποδείξεις που είμαι λάθος για να γίνει συζήτηση ή θα συνεχίσεις να γράφεις ανοησίες;

[/quote]

Εισαι βλαξ. :stuck_out_tongue: Edit.

Ουτως ή αλλως δεν σε ξερω τοσο καλα για να σε προσβαλω εξισωνοντας σε με τον Κωστη. :stuck_out_tongue: