Rolling Stones

Είτε φέτος, είτε του χρόνου, οι Στόνες θα την κάνουν την περιοδεία τους. Κάπου είε ακουστεί μάλιστα πως μπορεί αυτή τη φορά να επιλέξουν σχετικά λίγες πόλεις, όπου όμως θα παίξουν πάνω από μία ημερομηνίες, έτσι ώστε να μην έχουν πολλές μετακινήσεις κτλ. Σημειωτέον ότι πάντα προβάρουν καμιά 100άρα κομμάτια οπότε αλλάζουν το setlist συνεχώς.

το θεμα ειναι να ερθουν ελλαδα αλλιως δεν βγαινω να τους δω δυστυχως…

Ελλάδα θεωρώ πως θα περάσουν,δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεθεί κάποιος να τους φέρει.
Αν κάνουν όμως

dr love σαλόνικα δεν είσαι ρε;

Ωραίο το κείμενο για το Exile…Με έκανε να θέλω να βάλω το άλμπουμ και να χαθώ πάλι στην ποικιλία της μουσικής του.

Συμφωνώ απόλυτα, καλό το αρθρο. Και μιλάμε για δισκο από τους λίγους.

Χάρηκα ιδιαίτερα που διαψεύστηκαν τα δημοσιεύματα περί απόσυρσης της μπάντας… Τί κι αν τα’χουν τα χρονάκια τους, τί κι αν έχουν γίνει ζάμπλουτοι και απομακρύνθηκαν απ’το αγνό 60’s πνεύμα, μιλάμε πάντα για μια απ τις σημαντικότερες μπάντες όλων των εποχών που εξακολουθεί να σπέρνει συναυλιακά και να βγάζει δισκάρες (όπως το τελευταίο τους “A Bigger Bang” αλλά και το προτελευταίο “Bridges To Babylon”). Μιλάμε για μπάντα-ορόσημο με εντελώς διεφθαρμένους τύπους απ’το χρήμα και τη δόξα αλλά που όταν λειτουργούν ως μπάντα ποτέ δε χάνουν την έμπνευση κι εκείνη τη φλόγα… Δύσκολο να σκεφτώ αντίστοιχο παράδειγμα μπάντας με τόσα χρόνια καριέρας σε τέτοια στάνταρντς ακόμα και στα zeros. Long live the Stones!

Bridges to Babylon. Απλά RESPECT! 8)

[B]Οι Rolling Stones με την? υπογραφή του Χρήστου Σωτηρακόπουλου[/B]

Στις 12 Ιουλίου 1962 οι Rolling Stones δίνουν την πρώτη τους συναυλία? Την Πέμπτη συμπληρώθηκαν 50 χρόνια από την ημέρα εκείνη, την αρχή μιας μουσικής ιστορίας η οποία γράφεται μέχρι και σήμερα.

Το Σάββατο ο NovaΣΠΟΡ FM 94.6 θα ροκάρει στους ρυθμούς ενός από τα πιο επιτυχημένα μουσικά συγκροτήματα όλων των εποχών?

Λίγο μετά τα μεσάνυχτα του Σαββάτου συντονιστείτε με τους 94.6? Ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος σε μια δίωρη εκπομπή επιλέγει τις μεγαλύτερες επιτυχίες του συγκροτήματος, τα τραγούδια ? σταθμούς και σας συνοδεύει σε ένα μουσικό ταξίδι από τις πρώτες επιτυχίες των Rolling Stones μέχρι και τις πιο πρόσφατες.

Ακούστε λίγα λεπτά μετά τις 12 το βράδυ του Σαββάτου μια εκπομπή ? αφιέρωμα στους Rolling Stones.

συνήθως ακούμε απο εδώ

Με αφορμή ένα αφιέρωμα του Ultimate Classic Rock,με τα καλύτερά τους τραγούδια,έβαλα πάλι και άκουγα το Let It Bleed.θα κάνω κάποια στιγμή ένα αφιερωματάκι στην θεωρητικά τουλάχιστον καλύτερη περίοδό τους ('68-'72).

:slight_smile:

Χτες το άκουγα, ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ δίσκος. Trivia: η τραγουδίστρια που κάνει τα φωνητικά στο Gimme Shelter, μόλις γύρισε σπίτι της από το στούντιο όπου έγινε η ηχογράφηση και λόγω της έντασης την οποία πέρασε για να βγάλει αυτή την απίστευτη φωνή, απέβαλε (ήταν έγκυος)…

Από 1967 μέχρι 1978 δεν έβγαλαν ΚΑΝ μέτριο δίσκο… Πρέπει να διευρύνεις το φάσμα :stuck_out_tongue:

Aπλά σε αυτή την πενταετία θεωρώ πως βρήκαν τον ήχο που τους έχει καθιερώσει στις συνειδήσεις όλων. Είχε αρχίσει λίγο νωρίτερα νομίζω να φαίνεται που πάει το πράγμα με το Aftermath αλλά το Their Satanic Majesties Requests αν και το αγαπώ, δεν είναι ο κλασσικός δίσκος των Stones. Στα αυτιά μου είναι τέλειος δηλαδή αλλά δεν το βάζεις σε κάποιον που θέλει να μάθει τι είναι οι Stones.
Kαι επίσης,στα αυτιά μου,οι δουλειές πριν από αυτά τα άλμπουμς και 3-4 μετά πάλι είναι γαμάτα αλλά λέω να πάω με το ρεύμα.:stuck_out_tongue:

Kαινουργιο τραγουδακι !!!

αρκετα καλο εμενα μου φανηκε

Η μεγαλύτερη μπάντα όλων τον εποχών με διαφορά.Θέλει ψάξιμο όμως για τους αμύητους.

ΠΟΣΗ ΔΙΑΦΟΡΑ?

Ε τι να λέμε τώρα? Μιλάμε για θρύλους.Δάσκαλοι…Αλάνια με Α κεφαλαίο…

Καλό το τραγουδάκι. Στους ήχους τους.

Έπος!Κλασσικό ύφος και παραγωγή καλύτερη από του The Bigger Bang.
Eγώ χορεύω.