Ross The Boss Live in Athens

http://www.musicboxproductions.gr/DEFAULT.ASPX?PID=52&DTS=47

Τελος…

Το πρωτο live ητανε ΜΝΗΜΕΙΩΔΕΣ.

Ελπιζω μονο να παιξει κι απ το προσωπικο του, μιας κι αποδειχθηκε φοβερο δισκακι.

ομορφα πραγματα!!ρε λεφτα που θα βρουμε???

Θα (ξανα)ζησουμε μεγαλες στιγμες!!!

http://www.rocking.gr/article3075.php

Πάαααλι;;;;
Ας είναι τιμή και δόξα. Και όντως το πρώτο live ήταν μνημειώδες…

Πάλι Manowar ύμνους θα ακούσουμε??

Ρε εσείς αντιμανογουοράδες, για περάστε μια βόλτα να δείτε πως παίζεται το πραγματικό Heavy Metal!

Ελπίζω να είμαι Αθήνα να το τιμήσουμε.

Edit: Τώρα είδα οτι είναι Μάη, άκυρο:p

Edit2: Και λίγες μέρες πριν τους Κύκλους. Χμμ, θα δείξει τελευταία στιγμή:-k

θέλω να παω…Ροςς το αφεντικο ρε 8)

Στο site του λεει οτι θα παιξουν και 12/05. Τι ξερουμε γι αυτo;

http://www.ross-the-boss.com/en/tour-dates.html

EDIT: Λεει “or” 12/05…sorry!

Support band: Marauder

Εισητηρια απο σημερα σε Eat metal kai No remorse και απο δευτερα στο Sirens

spice αυριο κ δευτερα ross!!αυτα ειναι!!!

Ας κανω μια πολυ σημαντικη ερωτηση και ελπιζω σε υπευθυνη απαντηση αφου εκπροσωπος της διοργανωτριας μπαινει εδω μεσα:

Η συναυλια αρχιζει στις 20.00 αλλα πλεον εχουμε τους Marauder σε support. H RTB Band ποτε θα ανεβει στη σκηνη;;;;; Εκτος του οτι δουλευω (μια απο τα ιδια και για τον toxikos), εχουμε και μια αποσταση να καλυψουμε μεχρι να βρεθουμε στο κεντρο. Χρειαζομαστε ενα schedule της συναυλιας ωστε να δουμε αν μπορουμε να ερθουμε ή οχι.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την ενημερωση.

Άσε μας ρε παραλία…
Καλή ευκαιρία να πάρω και τα εισιτήρια των Ακαντάκα. Από ότι κατάλαβες δεν τα πήρα χθες…
:stuck_out_tongue:

Εγω φταιω, που ρωταω και για σενα! Κανονικα επρεπε να ξημεροβραδιαζεσαι στο tickethouse.

Marauder 20:00 - 21:00
Ross the boss 21:30 - end

Τελεια, ευχαριστω. 99% θα ειμαι εκει :slight_smile:

Δυστυχώς μία φάση η οποία θα μπορούσε να ήταν άνετα ένα party time, κατέληξε, τουλάχιστον για τα γούστα μου, σε μία παρωδία. Κατανοητό το πρόβλημα του τραγουδιστή του Ross και εκτιμώ το ότι έπιαξε, με πολλούς τραγουδιστές τραγούδια των Manowar και μόνο. Κατανοώ επίσης ότι τα προβλήματα θα ήταν πολλά, αφού χωρίς πρόβα και σε μία μέρα, μερικά πράγματα, απλά δεν γίνονται. Από το σημείο αυτό,όμως, μέχρι του να γίνει η σκηνή παιδική χαρά, sorry, αλλά δεν είναι του γούστου μου. Κρίμα, γιατί χάθηκε μία ευκαιρία, να είναι μία πολύ καλή φάση. Δεν ξέρω, κάποιοι μπορεί να πέρασαν καλά και να γούσταραν αυτό που έβλεπαν.
Τιμή και δόξα στους Marauder. Γεμάτος ήχος, άψογες εκτελέσεις, μου άφησαν μία πικρή γεύση και μία απορία, πώς τέτοια συγκροτήματα δεν χαίρουν ευρύτερης εκτίμησης. Σπάνια ένα σαπόρτ δε με κάνει να βαρεθώ ούτε μία στιγμή…

Εντάξει, παρωδία είναι πολύ βαριά κουβέντα. Χαβαλές έγινε, και μερικά από τα παιδιά που τραγούδησαν τα πήγαν ΠΟΛΥ καλύτερα από ό,τι θα τα πήγαινε ο τραγουδιστής του συγκροτήματος (αν κρίνω από διάφορα σχόλια στο ίντερνετ για την ποιότητά του). Προσωπικά νομίζω ότι ήταν μια ωραία φάση, και η συναυλία απέκτησε ένα επιπλέον στοιχείο μη-προβλεψιμότητας, που της έδωσε ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Έχω ψιλοβαρεθεί τις συναυλίες προκάτ (έρχομαι, παίζω το σετλίστ μου, είστε φοβεροί, πάμε παρακάτω). Μπράβο σε όλα τα παιδιά που τραγούδησαν. (Εδώ σας θέλω: ποιος θα δώσει πλήρες σετλίστ με τα ονόματα των τραγουδιστώψν για κάθε τραγούδι;;;:p)

Πρόθεση διοργανωτών, Ross the Boss και της υπόλοιπης ήταν να γίνει ένα ευχάριστο πάρτι από τη στιγμή που πρέκυψε το πρόβλημα με τον τραγουδιστή.

Εάν τώρα κάποιοι θεωρείτε χαβαλέ να καταστρέφει τα μισά τραγούδια ο Πολωνός τι να πει κανείς. Ακόμη και ο Ross the Boss προσπάθησε χιουμοριστικά να κρατήσει τη φάση στα επίπεδα που θα έπρεπε δίχως κάποιος να παρέμβει.

Πράγματι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και ήταν ένα από τα πιο πρωτοποριακά jamming που έχουν γίνει. Το θέμα είναι το πως κατέληξε με τις γραφικότητες που εκτυλίχθηκαν.

Και εντάξει ήταν χαλαρή η φάση και μπορεί κάποιος που το “έχει” να τραγουδήσει όπως και πολύ σωστά έγινε η κατανομή των κομματιών.

Από τη στιγμή όμως που πραγματικά σε κάποια φάση, όποιος γούσταρε έπαιρνε το δεύτερο μικρόφωνο και έλεγε ότι του κατέβαινε στο κεφάλι, χαλώντας τη δουλειά των υπολοίπων χάθηκε το παιχνίδι. Και βέβαι ο μόνος που δεν φταίει είναι ο Ross the Boss και οι τραγουδιστές που είχαν επιλεγεί. Οι υπόλοιποι τώρα τι δουλειά είχαν… Και μη μου πείτε αυτό ειναι το Underground και έτσι το γουστάρουμε.