Rotting Christ 15 Ιανουρίου Block33 Θεσσαλονίκη

Today is the day!

Τα ονλαιν πως τα παιρνεις? Στην εισοδο?

με τετοια τιμη εισιτηριου πραγματικα το θεωρω “εγκλημα” να μην παει καποιος οταν γουσταρει την μπαντα. Γιατι ειναι μπαντα που αξιζει να την βλεπεις ξανα και ξανα

Στην εισοδο θα χει 20 το εισιτηριο ή 15?

//ακυρο,ειδα την αφισα,15 και απο εισοδο,μια χαρα

Αν οι πορτες ανοιγουν στις 8, φανταζομαι οτι οι Agnes Vein δεν θα βγουν πριν τις 9, ετσι ??

Θα υπαρχει και αλλο σαππορτ πριν απο αυτους ?

Αμα περισσευει κανενα εισητηριo pm me.

Τελικά πόσα σαπορτ θα έχει ξέρουμε? Μην γίνει καμιά μαλακία πάλι με τις ώρες όπως στους Therion και τραβάμε τα μαλλιάς μας!!!

3 support: spider kickers agnes vein και kult of taurus

Ωραία! Ευχαριστώ. Είχα την εντύπωση ότι κάποιοι ακύρωσαν και ήθελα να σιγουρευτώ.:wink:

Γάμησαν οι Agnes Vein.

Πολυ καλοι οι Agnes Vein,χαος γενετω στους κραηστ αλλα με μετριο ηχο.

Αfter dark i feel και king of a stellar war στο καπακι και πουτανα ολα,πολυ καλο σετλιστ γενικα αλλα ψιλομαπα για μενα προσωπικα το κλεισιμο.
Αν και υποθετω οτι οσοι ανεβηκαν στη σκηνη γουσταραν,εγω ηθελα να ακουσω το νον σερβιαμ,οχι 30 τυπους να γκαριζουν στο μικροφωνο.

Το λοιπόν, 2 πράγματα για τη συναυλία:

Ξεκίνησε με τους Combichrist, ουπς λάθος, με τους [B]Cult of Taurus[/B] εννοούσα, οι οποίοι για μένα ήταν επιεικώς απαράδεκτοι. Ωραία, θέλεις να δημιουργήσεις και ένα “σόου” επάνω στη σκηνή, σεβαστό, αλλά πρώτα παίξε αξιοπρεπώς τα κομμάτια σου και μην τα κάνεις να μοιάζουν σαν τζαμάρισμα σε γκαράζ.
Στη συνέχεια οι [B]Spider Kickers[/B], τους οποίους τους ευχαριστήθηκα πολύ, ειδικά σε σημεία μου θύμιζαν παλιούς Kreator και Sodom, μην ξεχνάμε βέβαια ότι είναι περίπου ίσα χρόνια ενεργοί. Θα ήθελα να ακούσω περισσότερα κομμάτια, αλλά ήταν support τι να κάνουμε.
Mετά βγήκαν οι [B]Agnes Vein[/B], τους οποίους ήθελα οπωσδήποτε να δω, και δε με απογοήτευσαν. Πολύ ωραίοι, το μόνο μειονέκτημα για εμένα ήταν οι συνθήκες, γιατί ξενέρωσα προσωπικά που άκουγα τα κομμάτια σε ένα μαγαζί πίτα και οι περισσότεροι γύρω μου έπιναν μπύρες λέγοντας μαλακίες και χαρακτηρίζοντάς τους “βαρετόυς”.
Kαι εν τέλει, οι [B]Rotting Christ[/B]. Δεύτερη φορά που τους έβλεπα, δε μπορώ να πω, το ευχαριστήθηκα. Το σετλιστ αρκετά καλό, αν και προσωπικά θα προτιμούσα κάποια άλλα κομμάτια, αλλά σε γενικές γραμμές με ικανοποίησε. Επίσης δεν ξέρω αν μόνο σ’ εμένα ακούγονταν υπερβολικά δυνατά οι κιθάρες. Κάτι άλλο που παρατήρησα ήταν ότι ήρθε αρκετός κόσμος λόγω του Aealo. Τώρα αν είναι καλό ή κακό αυτό, όπως το πάρει κανείς, στο κάτω κάτω μουσική είναι.

Αυτά εν ολίγοις, με 15 ευρώ εισιτήριο θα ήμουνα αχάριστος αν παραπονιόμουνα κι από πάνω, είδα και γνωστό κόσμο, τα λέμε στα επόμενα lives 8)

Η πόλις ΕΑΛΩ. Απλά.

Υ.Γ. Αν ο ήχος ήταν ένα κλικ καλύτερος θα μιλούσα για την καλύτερη συναυλία ever.

Πολυ ωραιο το ξεκινημα με [B]Kult Of Taurus[/B], ηταν οτι ηθελε το live για ξεκινημα…Με καποιες πολυ ωραιες headbang στιγμες…Συνεχιζουμε με τους [B]Spider Kickers[/B], οι οποιοι δεν με ξετρελαναν…Περιμενα κατι πιο επαγγελματικο, κατι πιο καλοδουλεμενο…Ηταν απλως μια μπαντα χωρις πρωτοτυπιες η’ δυνατα riffs…αλλα δεν μπορω να πω οτι ηταν και ασχημοι…και φτανουμε στο 3ο support…[B]Agnes Vain[/B]…A-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕΚ-ΤΟΙ!!! Και λιγα λεω…Δεν μπορω να καταλαβω πως τους επελεξαν οι Christ…και πως επισης αρεσαν σε καποιους εδω μεσα (αλλο και τουτο)!! Εντελως αδιαφοροι, χωρις να κουνιεται κανεις απ’το κοινο, ολοι με ενα αδιαφορο βλεμμα να κοιτανε τριγυρω περιμενωντας τους Christ…Μεχρι και ο μπασιστας, αν τον παρατηρησε καποιος, κοιμοταν (απ τη βαρεμαρα)…Τι να πω…αφαιρεσε ποντους απο ενα τοσο καλο live…

Και τελος…[B]Rotting Christ[/B]! Ηταν η πρωτη φορα που τους εβλεπα…Και δεν με απογοητευσαν καθολου…Οπως ακριβως τους περιμενα…Ευδιαθετοι, ο Σακης ηξερε πως να ξεσηκωσει τους απο κατω και με λιγα λογια ενας πανικος…

Οποτε καλο σε γενικες γραμμες το live και περιμενουμε να τους ξαναδουμε!!! :slight_smile: :metal:

Υ.Γ.: Απο θαυμα γλυτωσα 3 φορες απο εναν που εκανε crowd surf και φωρουσε καρφια στα χερια του…Θα τα τρωγα στη μαπα παραλιγο τα καρφια!!! :stuck_out_tongue:

Πέρνα έξω σε παρακαλώ…

Mα δεν φταιω εγω…τα γεγονοτα μιλησαν απο μονα τους…

Προφανώς δεν είναι του γούστου σου.

Εμένα μ’άρεσαν περισσότερο οι venetian snares που έπαιζαν πριν βγουν οι rotting christ, αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να κάνω ολόκληρη ανάλυση για ποιο λόγο δεν μ’αρεσαν live οι rotting christ.

προφανώς δεν είσαι του είδους.
λάθος των Christ που τους επέλεξαν ίσως, γιατί άλλο κοινό έχουν οι Christ, άλλο οι Agnes.
δεν είναι όλες οι μουσικές για να κάνεις headbanging και sing-along. και κερατάκια.
το ότι δεν γούσταραν τα 16χρονα που ήταν αποκάτω, φυσικά και δεν αποδεικνυει τίποτα.

H πρωτη μπαντα που εμφανιστηκε ειναι ο,τι χειροτερο εχω δει να εμφανιζεται σε live σκηνη.
Συνθεσεις δεν υπηρχαν, ενα τζαμαρισμα σε γκαραζ (που ειπε και ο Αxel) ηταν.
Ο ‘‘μπασιστας’’ μπασο δεν επαιζε αλλα το κρατουσε απλα και το χαιδευε που και που και ο ‘‘κιθαριστας’’ μας πηρε τα αυτια με τα φαλτσα του.
Καλυτερα τα παλικαρια να εξασκηθουν πρωτα στην τεχνικη και στη συνεχεια στη συνθεση, γιατι αλλιως γινονται ρεζιλι μπροστα σε τοσο κοσμο και ειναι κριμα.

Οι δευτεροι οι θρασαδες μου αρεσαν πολυ.
Μου θυμισαν Sodom στα mid-tempo τους.
Respect στον ντραμμερ-τραγουδιστη !

Οι Agnes Vein προφανως και δεν ειναι του γουστου μου και γενικα με παιρνει ο υπνος με ενα riff το λεπτο, αλλα καταλαβαινω οτι καποιοι τους γουσταρουν.
Απλα το στυλ τους δεν πιστευω οτι ειναι για live. Τουλαχιστον δεν μπορει να ξεσηκωσει το κοινο και ετσι ενας ουδετερος παρατηρητης (οπως η πλειοψηφια του κοινου σημερα) τους χαρακτηριζει βαρετους.

Οι Rotting Christ εγγυηση και ορεξατοι οπως παντα, και με πολυ καλες επιλογες τραγουδιων.
Παντως δεν τους ευχαριστηθηκα τοσο οσο το '07 που επαιξαν στον ιδιο χωρο με support τοτε τους Ravencult.

Νιώσε

Τέσπα, βαρέθηκα πάω για ύπνο.