Rotting Christ Hellenic Tour

984, αλλά προφανώς είναι άσχετος αριθμός. Στο εισιτήριο των Saxon έγραφε 2 χιλιάδες εκατόν κάτι…

Και εγω φίλε μου είχα την ίδια απορία και πήρα τηλέφωνο στο Jazz Rock Bar και μου είπανε ότι ενώ είχαν εσυμφωνήσει να γίνει το live 5 μήνες πιο πριν στην συγκεκριμένη ημερομηνία η ίδια η μπάντα το εβγαλε απο το τουρ της χωρίς να ενημερώσει κανέναν υπευθυνο της διοργάνωσης και αυτοι η ίδιοι το μάθανε απο άλλους φαν που τους πήρανε τηλέφωνο και τους ρώτησαν το ίδιο πράγμα !!! :-k

Anyway…
Τους έχουμε δει πολλές φορες και δεν με χαλάει.Απλα θα πήγιανα για την Φάση ! 8)

Ποιοι θα είναι αύριο;

Eγω!!!
rotting rotting!!!

Εγω και 9 αλλοι .

ΑΠΛΑ ΓΑΜΗΣΑΝ

Μια απο τις καλυτερες συναυλιες του 2007 . Αποποια σκοπια και να το δεις δεν μπορεις να βρεις κατι που σε χαλασε . Ο ηχος απιστευτος .Απο τους καλυτερους πουχω ακουσει το γαγαριν . Το σετλιστ καλυτερο δε γινοταν .Η αποδωση της μπαντας απιστευτη . Γενικα γαμησαν οπως λεει και στο παραπανω ποστ .Δεν θα τη ξεχασω ποτε αυτη τη συναβλια καθως ηταν και η πρωτη φορα που ειδα Rotting Christ .

Ti να πω… ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συναυλία. Ο ήχος απλά άψογος, η εμφάνιση των Christ μαγευτική, το κοινό μπροστά που ήμουν σε κατάσταση έκστασης, το καλύτερο setlist που θα μπορούσαν, πάνω από δύο ώρες εμφάνιση… Τι άλλο θέλετε. Αντε να βγεί και το DVD να καβλώσουμε

Ρε παιδιά πείτε κάποιος πόσα παίξανε απο Passage to Arcturo,Thy mighty contract k Non Serviam.Δεν θέλω setlist αν το βάλει κάποιος μην ξεχάσει το spoiler.Ελπίζω πάντως σε μια βδομάδα στη Θεσ να παίξουν τόσο.

σκατα δεν μπορεσα να παω!για πειτε σετλιστ…απο κοσμο τι ειχε?

Από ό,τι έμαθα ήταν γεμάτο :wink:

λοιπον ειχα παει εγω χτες και…

  1. Ροττινκγ Κραηστ > ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ λαηβ! Η καλυτερη φορα που τους εχω δει. Και τους εχω δει πολλες φορες. Παιξανε περιπου 2 ωρες, ειχανε φοβερη αποδοση. Αν και δεν ειμαι φανμποης, παρολαυτα πρεπει να πω οτι δεν τους εχω ξαναδει ετσι. Ειδικα ο Σακης πρεπει να ηταν ο πιο ενθουσιασμενος ανθρωπος στο Γκαγκαριν χτες το βραδυ. Κατι το οτι γυριζανε dvd, κάτι το ότι γιορταζανε 20 χρονια πορείας, κάτι οι οπαδοι που ειχαν ερθει απο Ιταλια, Ν. Αμερικη κτλ, έφτιαξαν τις συνθηκες για μια καταπληκτικη εμφανιση απο Κραηστ.

    ΣΕΤ ΛΙΣΤ

fgmenth thy gift, morality of a dark age, exiled angels, non serviam, fifth illusion, king of a stellar war, shadows follow, the first field of battle, among two storms, sorrowful farewell, sign of evil existence, thou art blind, after dark I feel, sign of prime creation, nemecic, the old coffin spirit, coronation of the serpent. keravnos kivernitos, athanatoi este, in domine Sathana, under the wings of Legion και ισως και αλλα που δεν θυμαμαι…

ΑΛΛΑ

μεγαλο μειονεκτημα της χθεσινης συναυλιας ηταν οι τραγικες συνθηκες που επικρατουσαν στον χωρο. Η προφανης εκδοση υπεραριθμων εισιτηριων και ο ανυπαρκτος εξαερισμος με εκαναν να αισθανομαι σαν να ειμαι κλεισμενος σε φουρνο. Απαρεδεκτοι οι διοργανωτες για αλλη μια φορα. Ημουνα ακριβως κατω απο τον εξαερισμο και πραγματικα δεν ενιωθα τπτ. Το αποτελεσμα ηταν οτι δεν ευχαριστηθηκα το λαηβ οσο ηθελα, γιατι ειχα λιωσει απο την ζεστη και απο την καπνα.
Επισης ειναι δυνατον σε εναν χωρο που χωραει 1,000+ ατομα, να μου εχεις γκαρνταρομπα για το πολυ 100??? Μα ποσο μηδέν πια…

Κι εσυ με τετοια ζεστη γιατι πηρες μουφαν μαζι σου? :lol: :lol:

ελα ντε, τι να το κανω το μπουφαν καλοκαιριατικα ε? :stuck_out_tongue:

Under the name of legion λεγετε . Ουρλιαξα πανω απο 20 φορες να το παιξουν . Και ειμουν κεντρο καγκελο . Σε καποια φαση μου κλινει το ματι ο σακης (και καλα οτι θα το παιξουν) και το παιξαν προς το τελος .

Tους είχα δει κάποιες φορές στο παρελθόν, αλλά η τελευταία ήταν πριν 5 - 6 χρόνια και μου είχαν λείψει αρκετά…

Οπότε, έχουμε και λέμε…
Ο δυνατότερος ήχος που έχει ακουστεί ποτέ στο Gagarin! :o
Ειδικά, στην αρχή ήταν τόσο μεγάλη η ένταση που μπουκώσαν τα ηχεία, αλλά σύντομα διορθώθηκε!

Συγκινητική προσέλευση! Υπολογίζω 1000 άτομα! :-k

Η απόδοση των Christ ήταν εντυπωσιακή!!!
Έχω δεί πολλά lives που η μπάντα παίζει τυπικά και το κοινό από κάτω είναι απίστευτα ενεργητικό, λόγω της πάγιας αγάπης προς αυτή και όχι της συγκεκριμένης απόδοσης!
Ε αυτή τη φορά τα 4 πιο πωρωμένα άτομα στο χώρο ήταν οι ίδιοι! :bow:

Το setlist ήταν η ονείρωξη του οπαδού!
Από όλες τις περιόδους του group και με ιδιαίτερη μνεία στο ιστορικό “Thy Mighty Contract”!
Οι εποχές της Unisound και της Osmose, του tape-trading, του Κατσούλα και της Μαριέττη :stuck_out_tongue: , του Jim Mutilator, του Gunther Theys που πιο πολύ έμενε Αθήνα, παρά Βέλγιο, αναβίωσαν ακούγοντας τους πρώιμους ύμνους μέχρι και από το “Non Serviam”:metal:
Αγνές εποχές…
[SIZE=“1”]…τουλάχιστον στο μυαλό μου, γιατί ήμουν και μικρός τότε…[/SIZE] :-k

Αυτό που με χάλασε ήταν η αντιμετώπιση του κοινού!
Στα πρώτα 3 - 4 κομμάτια έγινε ο χαμός!
Από εκεί και μετά τα πράγματα ηρέμησαν δραματικά!
Αυτό γίνεται συνήθως!
Πλακώνονται στα σπρωξίδια στην αρχή και μετά δεν έχουν κουράγιο να τραγουδήσουν ούτε ένα refrain σε πολύ καλύτερα κομμάτια… #-o

Που φτάσαμε…Κομμάτια - ύμνοι από τα επόμενα, ειδικά από το “Triarchy of the Lost Lovers”, όπως τα “King of a Stellar War” και “Shadows Follow” και να μην γίνεται πανικός… [-X

Σίγουρα η πιο επαγγελματική και δυνατή συναυλία τους, από αυτές που έχω δεί…

[SIZE=“4”]Μπράβο ρε Σάκη, 20 χρόνια περάσανε και είσαι περισσότερο από ποτέ :respect: ! [/SIZE]

P.S. 1 Άλλο ένα live album / DVD που θα αποτελούμε μέρος του κοινού του… 8)

P.S. 2 Τώρα πια, πρέπει να αρχίσω σιγά σιγά να φτιάξω τη λίστα με τα καλύτερα lives του 2007…

P.S. 3 Edit: Τρελή παράλειψη: Δύο ώρες και 5 λεπτά παίζανε, να μην ξεχνιόμαστε…

Πάρα πολύ καλή συναυλία παιδιά. Τα γάμησαν όλα! Και πάνω απ’ όλα με κέφι και πόρωση. Ειδικά ο Σάκης έκανε σα μικρό παιδί! :lol:

Τέλειο σετλιστ, άψογος γενικά ήχος (μόνο στην αρχή ήταν μπουκομένος). Το κοινό ήταν όντως λίγο ξενέρωτο, όταν έπαιξαν το Old Coffin spirit χτυπιόμουνα μόνος μου πίσω. :stuck_out_tongue:

¶ντε να βγει το dvd.

Eσύ ήσουν: Εγώ ήμουν σε από πίσω σου (ένας με αφάνα) και σου λέω πέστα για το Legion;

Ήταν μαγευτικά…
Έβλεπες και άκουγες αυτά που ήθελες κι ακόμη περισσότερα! Επίσης το γεγονός ότι είναι ελληνικό γκρουπ, μου δημιούργησε μια οικειότητα που δεν είχα ποτέ ξανά σε άλλη συναυλία!
Τους ξανά έβλεπα άνετα.

E όχι και μαγευτικοί οι Rotting Christ. :lol: