ROTTING CHRIST / MOONSPELL Αθήνα 13/11/2019 - Θεσσαλονίκη 14/11/2019

Εμενα μου αρεσει στα live, ειναι σκετη τρελα, σε πωρωνει απιστευτα, αλλα οχι να λεμε και κακιστη την στουντιακη, θρυλικη version.

1 Like

Θρυλικό το λες για ιστορικούς λόγους και για τους λατρεις του black (underground τοτε) είδους. Χωρις να θεωρώ ιδανικές τις συγχρονες καλογυαλισμενες παραγωγές, οι πρωτες δουλειες των Christ ειχαν ερασιτεχνικη/κακη παραγωγή. Οκ, ηταν η ατμοσφαιρα και το feeling του black ειδικα εκεινη την εποχη, απλά τωρα ΔΕΝ ακουγεται.
Δεςεδω πχ πόσο πορωτικό είναι και τι δυναμική έχει σε αντιθεση με τον δισκο που ακουγεται μια φωνη απο το βαθος με αχρωμες κιθαρες και μπασο ενω τα “συνθεσαϊζερς” ειναι αστεία.
Απο το Triarchy of the Lost Lovers και έπειτα ανέβηκαν επίπεδο και σε αυτον τον τομέα .

Eν τέλη για να μην μπερδεύεστε , τα μουσικά γούστα είναι υποκειμενικό θέμα, ο αποδιδόμενος ήχος όχι…

Μια χαρά είναι η στουντιακή εκτέλεση.

Στο πιο πάνω live έχει πολύ μουντό ήχο και η ατμόσφαιρα είναι στο μηδέν.
Δεν ακούς ξεκάθαρα τίποτα, δεν υπάρχουν πλήκτρα. Η φωνή του Σακη δεν έχει καθόλου οργή.

Δεν αντιλέγω ότι σε σύγχρονο στούντιο μπορεί να ακουγόταν καλύτερα, αλλά η live έκδοση σίγουρα δεν το απογειώνει γιατί είναι τελείως stripped down.

λολ πιο ξενερωτη εκτελεση δε παει - ΙΚΑ Παγκρατιου. Νταξ δε μπορουμε να σε πεισουμε …

Ειδα Wiegedood στο Roadburn με το πιο τελειο ηχο σε εσωτερικο χωρο εβερ και ηταν μια μετρια εμφανιση - τους ξαναειδα σε μια τρυπα στο Λονδινο το Black Heart και κοντεψαν να γκρεμισουν τη pub γιατι ακριβως καποιες μουσικες θελουν τη βρωμια και τη παραμορφωση τους.
Δε σου λεω Vikernes ηχογραφιση με κασετοφωνακι αλλα το studio version του Non Serviam με αυτο που ποσταρες ειναι ενα καλο παραδειγμα.

Btw εγινε το Black mainstream και δε το πηρα χαμπαρι ?

2 Likes

πριν λίγες μέρες είχα τσεκάρει και ήταν sold out και η 2η μέρα . Σήμερα όμως έκλεισα κανονικά από viva

ελπίζω να μην έχει κάνει μαλακία ο Λώρης και σαρδελοποιηθούμε . Και να μη ταλαιπωρούν τα ηλεκτρονικά εισιτήρια

1 Like

Ψαχνω 2 εισιτηρια για την πρωτη ημερα, για την δευτερη εχω. Κατα προτιμηση κανονικα και οχι απο Viva.

Έχω μόνο ένα, από Viva, το δίνω, αν θες μου λες :slight_smile:

2 Likes

τελικα μονο κυριακη?

Απλα το λαιβ της πρώτης μερας είχε γίνει σολνταουτ ηδη πριν την αναβολή.
Αφισαρα κ οι Cursed Blood είναι απο τις καλύτερες πρώτες εμφανίσεις του 19. Εντελώς ολντσκουλ ουγκανικο ντεθοθρας. Με τους Lucifer’s Child πριν λίγες εβδομάδες τα ειχαν σπάσει άσχημα.
Όποιος μπορεί/ προλαβαίνει, ας μην τους χασει

1 Like

Μετά την αναβολή της συναυλίας των Rotting Christ & Moonspell (που ήταν προγραμματισμένη για τις 13 Νοεμβρίου) και τη μεταφορά της σε ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, το Σάββατο 25 Ιανουαρίου, τα δύο συγκροτήματα αποφάσισαν να δώσουν ΚΑΙ μία δεύτερη συναυλία, την Κυριακή 26 Ιανουαρίου, με τελείως διαφορετικό περιεχόμενο!

Σε αυτή τη νέα συναυλία στις 26 Ιανουαρίου, οι Moonspell θα παίξουν κομμάτια από τους 2 πρώτους δίσκους τους (Ireligious + Wolfheart) και οι Rotting Christ θα παίξουν αποκλειστικά κομμάτια από τους 3 πρώτους δίσκους τους + demos.

Opening Act: Cursed Blood
CURSED BLOOD Delivers Crusty, Filthy and Wormridden Death Metal!!!

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ:
25/1 :arrow_right:
Sold Out

26/1 :arrow_right:
:arrow_forward: Φυσικά σημεία προπώλησης: 14€
:arrow_forward: Τιμή online: 15,40€

ΑΘΗΝΑ - φυσικά σημεία:
Hunter Agency, Πανεπιστημίου 42 (εντός στοάς)
Metal Era, Εμμανουήλ Μπενάκη 22

Online:
https://www.hunteragency.gr/?p=9574

:warning:Τα εισιτήρια που είχαν αγοραστεί για τις 13/11/2019 ισχύουν μόνο για την πρώτη συναυλία στις 25/01/2020.:warning:

Πάνε οι Moonspell… θα μείνουν Πορτογαλία λέει για προσωπικούς λόγους.

1 Like

Ouch…

Τουλάχιστον, αν καταλαβαίνω καλά από την τελευταία παράγραφο, επιτρέπουν εξαργύρωση εισιτηρίων, σωστά;

1 Like

Σορρυ παντως απο τα παιδια που θελαν να δουν moonspell αλλα εμενα μου αρεσει που χωθηκαν μεσα abyssus k death courier…

2 Likes

Ευτυχως δεν πηρα εισητηριο και ετοιμαζομουν…

Ποιοι scar of the sun ρε μαλάκες :joy:

Εγώ φταίω που δεν ακύρωσα το εισιτήριο με την πρώτη αναβολή.

2 Likes

Αν είναι δυνατόν ρε φίλε… Δεν το χει η μοίρα του

Τα ηλεκτρονικά πως τα ακυρώνουμε;;

1 Like

Μίλησα με βίβα και είπαν ότι περιμένουν επίσημη ενημέρωση και θα στείλουν email για τις διαδικασίες και μπλαμπλα, στο φμπ της χλαλαλα έγραψαν "Για τα ηλεκτρονικά εισιτήρια που έχουν αγοραστεί από το viva.gr και hunteragency.gr μπορείτε να απευθυνθείτε στο contact@hunteragency.gr αιτούμενοι την εξαργύρωσή τους."

1 Like

Καλημέρα. Δίνονται δύο εισιτήρια για το Σάββατο. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει.

Πωωω, τεραστια ξενερα, πανω που ειχα παρει εισιτηριο και για την πρωτη μερα, για την δευτερη ειχα παρει εδω και καιρο αλλα λογω “τεχνικων” δυσκολιων μαλλον θα ειμαι εκει μονο την πρωτη μερα. Θα παω οπως και να εχει αλλα χαλαστηκα παρα πολυ, περιμενα πως και πως να δω Moonspell μαζι με Rotting Christ.

1 Like