Rotting Christ - Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού

…ΚΑΙ ΑΡΑΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ, μόλις ακουστεί το bonus track (Welcome to Hel).

Ξεπεράσατε τις 20 σελίδες πριν καν κυκλοφορήσει ο δίσκος. Απ’τη συνέντευξη, μ’άρεσε πραγματικά η απάντηση στην έκτη ερώτηση. Μακάρι να είναι όντως κάτι καλό, γιατί μετά το Theogonia νομίζω δεν υπάρχει τίποτα καινούργιο να παίξει.

Ακούστε αποκλειστικά νέο τραγούδι από το άλμπουμ στο site μας.

http://www.rocking.gr/news/Akouste_apokleistika_sto_Rockinggr_to_neo_tragoudi_twn_Rotting_Christ/15270/

it is on.

XYNΩ_ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ

:bye::bye::lock:

Περήφανος…

αγορα αλμπουμ μετα απο 1 χρονο σχεδον.εκλεισε.-

edit: ψεματα,ειχα παρει και το War Master πριν κανα διμηνο :stuck_out_tongue:

καυλα…!!

Κ μένα μ άρεσε πολύ το κομμάτι, ειδικά το drumming στην αρχή. Και τα περίεργα φωνητικά έδεσαν πολύ. Ελπίζουμε σε καλό δίσκο.

Όχι άλλο μπούκωμα στην κιθάρα. Ειλικρινά. Το ριφφάκι εκεί στη μέση και μετά ωραίο.

Την τελευταία φορά που έχυσα κουραμπιέδες πρέπει να ήταν στα 80᾽ς γιατί τώρα ούτε στραγαλάκι δεν φεύγει, τις πιο πολλές φορές λερώνω τα απίδια.

Edit: Me likey πάντως

Gia prwti fora meta to Genesis mou kanei kali entupwsi tragoudi Rotting Christ

καλά, υπερβολές. όχι για το πόσο καλό τραγούδι είναι το πουτσα καχούν, για το genesis λέω.

E ti ypervoles? Afou o,ti kanane meta to Genesis den mou arese. Auto exw, auto lew.

Vivaaa Cuervooo

ναι ρε παιδί μου, σεβαστό, λάθος το έγραψα αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν καταλαβαίνω πώς δε σου άρεσε το aealo ενώ ταυτόχρονα σου άρεσε αυτό εδώ.

δώσ’του άλλη μια ευκαιρία. και στο theogonia, γιατί όχι, στα δικά μου αυτιά αυτά τα 2 άλμπουμς ανήκουν στην ίδια γραμμή, και απ’ότι βλέπω εκεί θα είναι και το “κατά τον…”.

Μια από τα ίδια πάλι αλλά δεν είναι κακό. ειδικά η μελωδία που μπαίνει γυρω στο 2:10. Κατά τα άλλα όταν μπήκε το κομμάτι είπα “όχι άλλα κοφτά ριφφ διάολε”!!

Τώρα το άκουσα, αλλά δυστυχώς δεν μου είπε και πολλά. Πόλλες “κοφτές” ρε γαμώτο…

Πολύ ωραίο χεβιταλαδικό κομμάτι, μάλλον το καλύτερο από όσα έχουν διαρρεύσει από το άλμπουμ ως τώρα. Φοβερή δουλειά στις φωνές και στις κιθάρες (κακώς μείνατε όλοι στις κοφτές, υπάρχει αρκετή κιθάρα μέσα). Κολλητική μελωδία γενικά ωραία πράγματα.

Το βρήκα σήμερα στο Μέταλ Έρα.

Το έφερε σε όλες τις εκδόσεις και σε βινύλιο απ’ ότι είδα :slight_smile:

ποτς γένεν αυτό, 1 μαρτίου δε βγαίνει;

και γιατί δεν έχει ληκάρει ακόμα; :frowning: