Rotting Christ

αν αυτο ειναι απτα highlight του δισκου, εξανεμιζεται σιγα σιγα η οποια αισιοδοξια μπορει να υπηρχε.

Ενα κομματι απο αυτα που γεφυρωνουν ενα αλμπουμ μεταξυ καποιων δυνατων tracks μου φανηκε και τιποτα παραπανω. Επισης οι στιχοι μου φανηκαν αρπα κολλα,ειναι και lyric video παναθεμα το

1 Like

γαμησετα ειναι αυτο ρε
αστειο

1 Like

Μια χαρά τραγούδι,ωραία-κολλητική μελωδία και όμορφο τελείωμα. Πιστεύω θα τα πάει καλά και στα live.

Χάλια είναι. Το πρώτο που βγήκε πολύ καλύτερο.

το σολο μου άρεσε … η μελωδια ειναι καλη …δεν κατι ξεχωριστο ,αλλα ακουγεται ευχάριστα…δωστε του , αλλη μια ακρόαση

παντως δεν ειναι καλη ιδεα τα lyric-videos . ενταξει ,δεν θα πρωτοτυπισω αλλα οι στιχοι εξυπηρετουν περισσοτερο το riff και τη μουσικη ,παρα “ντυνουν” μια ιστορια, μια θεματολογια.

μεγαλη στασιμοτητα στη χρηση λεξεων κλπ…αλλα να μου πεις οταν ειπαν να εμπλουτισουν τους στιχους τους ,ξεκινησαν κάτι αρχαία…

1 Like

Πάντως αυτό το συμπάθησα πιο πολύ από το πρώτο. Γενικά οι Rotting Christ δεν είναι πλέον για πολλά. Έχουν κατασταλάξει σε ένα στυλ από το Theogonia και μετά και δεν φαίνεται να υπάρχει διάθεση για κάτι διαφορετικό. Τέτοιου τύπου χιτάκια δεν με χαλάνε. Καλύτερα να το πάνε όλο το άλμπουμ έτσι παρά να το γεμίσουν με έπη με απαγγελίες και τα ρέστα. Καλά ήταν ως ένα σημείο αλλά κούρασαν πλέον.

Τα lead parts μ’ αρέσουν αρκετά

Πολύ ωραίες κιθάρες, όχι κάτι συγκλονιστικό, αλλά γενικά καλό κομμάτι. Και τα δύο τραγούδια που έχουν δημοσιοποιηθεί μου άρεσαν, οπότε ευελπιστώ ότι ο δίσκος θα μου αρέσει περισσότερο του Rituals, το οποίο ήταν αρκετά άνισο για τα γούστα μου.

1 Like

Τα lyrics ψιλομαπε,σαν να μην κολλανε με το υπολοιπο τραγουδι,καλα τα lead part μονο.

https://rockoverdose.gr/otting-christ-frontman-i-believe-that-all-religions-are-rotting/?fbclid=IwAR2w9om7_bv8HbLeEgr1SohO5WQ336bP6C1_M_PWXS5mL4cG0hMD_nCsEFE

Το δευτερο κομματι κατα πολυ ανωτερο του πρωτου αλλα ηθελα κατι καλυτερο σε στιχους. Πολυ ωραιες κιθαρες.

7 Likes

Ωραίο, όμορφα lead, συναυλιακά θα έλεγα.

1 Like

Όμορφο κομμάτι, επιτέλους και τα 3 σχετικά διαφορετικά από το πρόσφατο παρελθόν.
Το βασικό ριφφ φέρνει λίγο σε moonspell.

1 Like

είναι πολύ καλό και το σόλονομίζω φέρνει σε mackintosh . Rotting μεσαίας περιόδου

Νταξ’ καλό είναι, δεν είναι δα και μελοποιημένη ποίηση :stuck_out_tongue:

η μελωδία εκεί στα 3μιση λεπτά περίπου είναι πάρα πολύ καλή

Τα σπασε το Raven, θυμιζει ενδοξες εποχες Sleep Of The Angels λιγακι, με πιο συγχρονο ηχο ομως

1 Like

πφφφ … μόνο εγώ βαρέθηκα δλδ…
νταξ έτσι κ αλλιώς εγώ στο τρυπάκι με τους RC μπήκα εξαιτίας του theogonia και του aealo, οπότε οτιδήποτε “θυμίζει” κάτι παλιότερο ή διαφέρει γενικότερα από τα 2 αυτά άλμπουμ μάλλον είναι λογικό να μην μου κάθεται καλά.

1 Like

οι πιο μεγάλοι σε ηλικία τους μάθαμε με dead poem, sleep of the angels αντε και με non serviam :stuck_out_tongue:

αν και προς το παρόν δεν βλέπω να έχει πιασαρικα/έντονα σημεία σαν τα πιο πανω άλμπουμ.

1 Like