Rotting Christ

Αυτήν τη κομματάρα δε βάλαν στο δίσκο! Αυτοί θα μας τρελάνουν…μάλλον δεν κολλούσε στο κόνσεπτ και καλά. Παρά τα Fire που ακούγονται πάλι, τούτο δω μουσικά είναι πολύ δυνατό. The Sons Of Hell -Yeah !

Που το βρίσκω γιατί είμαι και με κινητό;;

Γιατι περαν του ταλεντου που σε παει μεχρι την μεση του δρομου,μετα χρειαζεται να ριξεις και δουλεια για να τελειοποιησεις τις εμπνευσεις σου,κατι που το αφηνουν στον αυτοματο πιλοτο

1 Like

Καλυτερα να εβγαζαν ενα EP 4 κομματια.

Στην ομάδα της μπαντας στο fb

1 Like

Θενξ, δεν έχω fb οπότε υπομονή

1 Like

Έχει ακούσει κανείς το άλλο bonus track, το Phobos;

Γιατι εχει ανεβει πουθενα αυτο το bonus?

Όχι, γι αυτό ρωτώ. Που μπορούμε να το ακούσουμε;

Πού είδες ότι υπάρχει σαν μπόνους τραγούδι αυτό?

Σε ποια εκδοση ειναι το Phobos,μηπως σε καποια limited edition?

Προς το παρόν πουθενά,ούτε σε limited

Κατά τη γνώμη μου ο δίσκος έχει φάει άδικα τόσο ξύλο. Δεν είναι ο καλύτερος τους, ιδιαίτερα στο πρώτο άκουσμα ήμουν poker face, αλλά μετά από αρκετές ακροάσεις, μπορώ να πω ότι κυλάει νερό. Θεωρώ ότι αυτό που του λείπει είναι ένα κομμάτι που να σου τινάξει τα μυαλά, καθώς όλα κυμαίνονται στο ίδιο μήκος κύματος, με δυο-τρία τραγούδια να είναι απλώς λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα.

Αξιολογότατο το Sons of Hell, θα έπρεπε να το συμπεριλάβουν στην κανονική έκδοση του δίσκου. Να έχεις πληρώσει για βινύλιο και να μην το έχεις εκεί, αμαρτία είναι.

1 Like

Sons Of Hell,Fire,God And Fear,Raven,Heaven Αnd Hell And Fire,Vetry Zlye,The New Messiah ειναι μια καλη 5αδα-6αδα,τα υπολοιπα κομματια δεν μου ειπαν πολλα πραγματα.Ειναι καλυτερο απο το Rituals,απλα χανει σαν συνολο ξανα,εκει που ακους 2 καλα τραγουδια,ξαφνικα κανει μια κοιλια,μεχρι να ακουσεις τα επομενα 1-2 καλα τραγουδια για να ξαναπεσει στο ιδιο στυλ,αυτο το αργο τεμπο,το επαναλαμβανομενο,με αδιαφορους η μετριους στιχους,χωρις κατι να ξεχωριζει.

H Deluxe version,εχει The Sons Of Hell, Pt. 1 και The Sons Of Hell, Pt. 2 ως Bonus Tracks,κανενα κομματι ονοματι Phobos δεν υπαρχει,μηπως ο φιλος μπερδευτηκε η ειδε κατι αλλο.

BTW,εχει ανεβει ο δισκος στο επισημο καναλι των RC στο youtube για ακροαση.

Δεν υπάρχει Sons of Hell Pt 2, δεν ξέρω από που προέκυψε κάτι τέτοιο και το γράψανε στη σελίδα. Το εν λόγω κομμάτι είναι το Phobos, το οποίο είχε πει ο Σάκης ότι θα συμπεριληφθεί σε μία ειδική έκδοση κάποιου 7’’ single.

Είναι στο Spotify, Sons of Hell pt.1 και Sons of Hell pt.2

Υπαρχει καποια πηγη με τη δηλωση αυτη? Δεν υπαρχει καμια αναφορα σε καμια επισημη εκδοση με τιτλο Phobos.

Οι Rotting Christ από το Theogonia και μετά έχουν γίνει λίγο σαν το MCU της Disney. Βρήκαν μια συνταγή που λειτουργεί και έχουν προσκολληθεί σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό σε αυτή. Υπήρχε ενθουσιασμός στην αρχή (δικαίως) αλλά τρομερή κούραση από την συνεχή επανάληψη σήμερα. 5 ίδια άλμπουμ τα τελευταία 12 χρόνια είναι too much όσο και αν ακόμα και στα χειρότερα από αυτά βρίσκεις κάποιες καλές στιγμές. Εδώ στο heretics λιγότερες από ποτέ δυστυχώς.

2 Likes

Το Rituals το λες και αρπαχτη δισκο.

Το είπε στη συνέντευξή του στο τελευταίο Metal Hammer.

Εκτός αυτού, οι στίχοι του ξεκινούν με τη λέξη “φόβος”. :yum: