Rotting Christ

Να ενα ωραιο προγραμματακι :metal: :sunglasses:

3 Likes

29 χρονια, day1 αγορα τοτε.

8 Likes
2 Likes

Κορυφαία τα σχόλια από κάτω.

Αυτή η χώρα με τους υποκριτές χριστιανούς της …τι να πεις ;

Καλά τα λένε,

Ο Θεός είναι μεγάλος και θα κάνει να σιωπήσει κάθε ήχος εκτός από την προσευχή σε αυτόν!
.απο την στιγμή που βριζει τον Ιησου θα πληρώσει το τίμημα γιατί το ΦΩΣ νικάει πάντα το σκότος!!!
Γιατι δεν αλλαζουν σε rotting allah?
Διότι θα τους πάνε π…α κ…ο εμπλοκη τα μουσλιμια.
Άντε ρε τεμπέλαρε κάτσε γράψε κάνα ριφφ που το τελευταίο ήταν στο theogonia και αν!

ναι οκ το τελευταίο ήταν δικό μου

Πέρα από το κλασσικό χριστιανο-σχόλιο που ανέφερε ο αποπάνω

Ναι αλλά για τον Αλλάχ (και για τη Μαρφίν) δεν τα λέτε !!!

βρέθηκε και ο κλασσικός νεοφιλελές με το περίφημο

Καντε και καμια δουλια. Αφηστε για λιγο το χομπυ σας που το κανατε επιιερδες επεγγελμα και εργαστειτε σε μια κανονικη δουλια. Δε μπορουμε να ταΐσουμε τοσους κηφηνες. Η κυψελη δε σας αντεχει αλλο.

σε άλλα άρθρα το ίδιο άτομο θα σχολιάζει για κηφήνες δημοσίους υπαλλήλους κτλ

2 Likes

Μάλλον “λοβοτομημένος” είναι, παρά φιλελεύθερος.

Αν ήταν πραγματικά φιλελεύθερος, θα έπρεπε να χειροκροτεί έναν άνθρωπο που έχει καταφέρει να ζει ανεξάρτητα και ιδιωτικώς από τη μουσική του, χωρίς καμία κρατική υποστήριξη. Επίσης, μάλλον μπερδεύεται και θεωρεί ότι αναφέρεται σε τίποτα “κρατικοδίαιτους” του έντεχνου, του λαϊκού και δεν συμμαζεύεται, που έχουν κάνει “τσιφλίκι” τους το Μέγαρο, το Ηρώδειο κ.λπ. Πιθανόν, να μην έχει καταλάβει τι εστί metal στην Ελλάδα και πόσα αρχ^δ#@ “σηκώνει” να ζεις αποκλειστικά από αυτό. Τέλος, φαίνεται ότι δεν διάβασε ότι ο άνθρωπος δήλωσε “Είμαστε και εμείς από αυτούς και δεν θα δεχόμασταν οποιοδήποτε έρανο η έκτακτο βοήθημα από αυτούς όσο και εάν έχουν προσφερθεί να το κάνουν. Ήδη μας έχουν στηρίξει πολύ όλα αυτά τα χρόνια.”. Αυτόν τον άνθρωπο τον αποκάλεσε “κηφήνα”. Τι να πούμε;

Πάντως, δεν γνώριζα για την πρωτοβουλία δωρεάς στον ΠΟΥ (η οποία μάλλον δεν πήγε και πολύ καλά). Αξιέπαινη προσπάθεια. Για όσους θυμούνται, η μπάντα χαρακτηρίζεται από την ευαισθησία της σε σημαντικά γεγονότα, καθώς είχε συμμετάσχει σ’ εκείνο το live του 1999, τα έσοδα του οποίου πήγαν στους σεισμοπαθείς των Αθηνών.

1 Like

Το φιλελευθερος εχει τεραστια αποσταση απο το νεοφιλελες παντως. Τα σχολια στο αρθρο αναμενομενος εμετος γενικα.

Μια χαρα θυμαμαι να τραβας 5 μαλακιες την ημερα με το Aealo και τον Δαιμονα παντως και με τις ριφφαρες που εχει.

Κάπως υπερεκτιμημένο συγκρότημα, ωστόσο δεν μπορούμε παρά να τους αγαπάμε. Passage to Arcturo η κορυφαία στιγμή τους. Στον κατάλογό τους έχουν αρκετά μέτρια άλμπουμ όπως τα Genesis, Sanctus Diavolos, Aealo, Κατά τον Δαίμονα Εαυτού, Rituals, The Heretics. Όσο αφορά τη βιογραφία που κυκλοφόρησε πρόσφατα, τα καλύτερα κομμάτια είναι τα σχόλια του Dayal Patterson για τις κυκλοφορίες τους.

Οι επανεκτελέσεις στα studio sessions είναι εξαιρετικές. Αγαπημένη όλων:

3 Likes

αγαπημένη εκτέλεση λαηβ επίσης , εκείνη η λαηβαρα που έκαναν 25η Μαρτίου στο Ακαντεμυ

πολύ ωραία και η αποπάνω

Tο studio υλικό τους μου ψιλοαρεσει χωρίς να με ενθουσιάζει (πχ θεωρώ το non serviam πολύ καλό δίσκο και τα dead poem, aelao,rituals συμπαθητικα, το heretics μέτριο, κάποια άλλα δεν τα έχω ακούσει καν) είπα να πάω στο live τους το Γεναρη στην Πειραιώς (την πρώτη από τις δύο μέρες) Ήταν φοβερό live και άλλαξε τη γνώμη μου για τη μπάντα προς το καλύτερο

Επειδή δεν γνωρίζω τι είναι αυτό, τα studio sessions είναι live εκτελέσεις στο στούντιο; Και τις μαγνητοσκοπούν; Διότι αυτό το βίντεο είναι ασυγχρόνιστο. Αν υποτίθεται ότι πρόκειται για live, είναι ανέκδοτο. Αν ο μεξικάνος που το ανέβασε τα έκανε μαντάρα, ας με συγχωρέσει ο Σάκης.

Σιγουρα λαθος του βατο λοκο πογιο χερμανο, ο Σακης περιμενει την συγγνωμη

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι λεει στο ρεφραιν του threnody στο παρακατω βιντεο ο Σακης ? Αλλαξαν οι στιχοι σε καποιο patch ?

3 Likes

έτσι τους μάθαμε έτσι τους γουστάρουμε γτχμκτπμ

2 Likes

Εντωμεταξύ δεν έχω δει να το ποστάρει κανείς και το ανακάλυψα τώρα.

Τι παραγωγάρα είναι αυτή ΓΤΣΧΜ (Γαμώ το Σάπιο Χριστό Μου - pun intended 100%)

Και όπως λέει και το πρώτο σχόλιο:

Is that bass tone even legal?

8 Likes

17:40 και έπειτα :scream: :scream: :scream: :scream:

2 Likes