Rotting Christ

Γαματο live. Επος το Archon και το Forest of Ngai.

Εχω μια πολυ μικρη ενσταση για το μπασο. Οταν δινει ογκο ειναι αψογο, απλα φοβερος ηχος.

Οταν (οπως στην μεση του Arhcon) ακουγεται η χορδη του μπασου λες και παιζεις με λαστιχακι στα δαχτυλα σου, ουφ, απλα οχι.

Πότε άλλαξαν πάλι κιθαρίστα

Φεβρουαριο 2019,ανακοινωσαν αποχωρηση Εμμανουηλ και προσληψη Γιάννη Καλαματα.Δεν νομιζω οτι οι fans θα δωσουν τοση σημασια πλεον,απο τη στιγμη που βλεπουν τα αδερφια εκει πανω,οι αλλοι ειναι συμπληρωματικοι και πιστευω την δουλεια θα την κανουν οπως πρεπει και αυτοι οι καινουριοι,ηδη ο μπασιστας δειχνει καλα δειγματα.

Το ξέρω, αλλά αυτός στο βίντεο πιο πάνω δεν είναι ο Καλαμάτας.

Ναι,δεν δειχνει και πολυ πλανο στον κιθαριστα ειναι η αληθεια,το wiki εχει καποιον Κωνσταντίνο Φουκαράκη (νυν Εxarsis) για κιθαριστα στο line up,μηπως χαλασε η δουλεια με τον αλλον? :thinking:

Οι δύο νέοι που είχαν στις συναυλίες στην Αθήνα φέτος τον Ιανουάριο ήταν εξαιρετικοί on stage (Χελιωτης και Φουκαρακης λεγονται, αυτοί που γράφει και στη wiki είναι), αν δεν κάνω λάθος είναι οι ίδιοι δυο που βλέπουμε και στο βίντεο πιο πάνω

1 Like

Ντάξει παιδιά μπορεί να είναι ο Πάτρας εφόσον δεν είναι ο Καλαμάτας.

1 Like

Το post of the day δεν ήταν σίγουρα αυτό :stuck_out_tongue:

Κάνω ό,τι μπορώ μαν :stuck_out_tongue:

1 Like

Αυτοί είναι :stuck_out_tongue:
1 Like

Μπορείς και καλύτερα μαν πιστεύω σε εσένα σου έχω δώσει τίμιες καρδούλες και δεν μετανιώνω για τιποτα

Εγώ είχα πάει την πρώτη βραδιά… γαμω τα live

Voila και το setlist https://www.setlist.fm/setlist/rotting-christ/2020/piraeus-117-academy-athens-greece-2b98b0da.html

1 Like

Απο τις πιο WTF ειδησεις? :joy: :joy: :joy:

Brezinacantha Tolis.

1 Like

The new fossil belongs to an animal that lived in a dark, toxic environment in the depths of an ancient ocean, dwelling on the remains of their dead predecessors. This is pure black metal! :rofl:

και γαμω

2 Likes

ΣΑΚΗΣ ΤΟΛΗΣ: ”Μπορεί να μας στερήσουν τον τρόπο ζωής, αλλά δεν θα πάρουν ποτέ την ελευθερία μας! Θα συνεχίσουμε να πολεμάμε με τα μόνα όπλα που έχουμε και σε αυτήν τη μάχη δεν θα υπάρξουν αιχμάλωτοι.
Κρατήστε ψηλά το φρόνημα σας στο 2021 και ας ελπίσουμε πως θα φέρει νέες δημιουργίες που θα μιλήσουν κατευθείαν στην ψυχή σας. Μέχρι τότε…Spirit Up αδέρφια!"

1 Like

Σαν να ακούω τον Γουίλιαμ Γουάλας πριν τη μάχη του Στέρλινγκ

2 Likes

Συγνώμη κιόλας αλλά…πουτσοχάμπερα δήλωση. Πιο πολύ εκτιμώ του Hoffman, η οποία μου φαίνεται πιο ειλικρινής και πιο down to earth…:
"Δεν ξέρω πως θα είναι, αλλά πιστεύω γενικά ότι η ζωή θα ναι διαφορετική. Έτσι όπως έγινε με την 11/9. Πριν από αυτή μπορούσες να πας στο αεροδρόμιο και πας στην πύλη σου χωρίς έλεγχο. Μετά το χτύπημα όμως όλα άλλαξαν και ποτέ δεν γυρίσαμε στην προηγούμενη κατάσταση. Όποτε μπορεί αυτή να είναι η πραγματικότητα από δω και πέρα, να υπάρχουν διαφορετικά μέτρα σε κάποιες περιστάσεις και να μείνουν επ αόριστων. Δεν πιστεύω ότι θα φοράμε μάσκες για πάντα, αλλά κάποια στοιχεία αυτής της ζωής θα μείνουν. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια μέρα όλοι θα πουν ‘Τα πάντα τελειώσανε, όποτε ξεχάστε τα όλα. Γυρίστε στην κανονικότητα’ Μπορεί αυτό ποτέ να μη συμβεί.
Ελπίζω η νέα πραγματικότητα να μην είναι η δεδομένη κατάσταση, με lockdown και καραντίνες, και όλα αυτά. Αλλά μπορεί, τουλάχιστον όταν όλοι εμβολιαστούν ή αποκτήσουν ανοσία, έστω οι περισσότεροι, η ζωή να επιστρέψει στην προηγούμενη μορφή της. Αλλά φοβάμαι ότι δεν θα ναι η ίδια… αν και εφόσον γίνονται συναυλίες, εγώ θα είμαι καλά με την καινούργια πραγματικότητα. Γιατί ζωή χωρίς συναυλίες δεν αξίζει’’

1 Like

Για να γλιτώσω άλλους από τον κόπο:

Σύνθετη λέξη από τις «πούτσα» (το ανδρικό μόριο) και «χαμπέρι» (στα τούρκικα τα νέα). Χρησιμοποιείται ως όρος για τις συζητήσεις μεταξύ ανδρών σε ανδροπαρέες, ή για τα νέα που αφορούν μια ανδροπαρέα.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

-Ρε συ έλα να δούμε το ματς με τους άλλους… Να βρεθούμε όλοι μαζί, να πιούμε καμιά μπύρα και να πούμε και κανένα πουτσοχάμπερο!

10 Likes

Ρε φίλε…να σαι καλά. Σήμερα ήταν μια κωλομέρα και πραγματικά από την ώρα που διάβασα το σχόλιο, δεν έχω σταματήσει να γελάω!!

1 Like

Ναι αλλά αν δεν είχα τη φαεινή ιδέα να ποστάρω την (μέτρια) δήλωση του Σάκη Τόλη δεν θα είχες σχολιάσει τώρα εσύ “πουτσοχάμπερα” και δεν θα είχε μπει στον κόπο να κάνει ανάλυση της λέξης ο λέπερ.

Άρα σε μένα οφείλεται ότι έφτιαξε η μέρα σου (εντάξει η νύχτα) :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

Ευχαριστώ για τα εύσημα, αλλά ο κόπος μου ήταν ένα απλό google search μέχρι να βρω τον ορισμό της λέξης από άλλο site, γιατί είχα ειλικρινή απορία για το τι σήμαινε!