Running Wild

Αφου ξεθαφτηκε, κι επειδη βλεπω κυριως χιτακια, ας πεταξω αυτο το τρομερο ορχηστρικο απο το κλασικο πορτ ρογιαλ

Final Gates

:respect:

Ωραία μπάντα! Η αγία τριάδα τους (Under Jolly Roger, Port Royal, Death or Glory) είναι φανταστική και μόνο για αυτούς τους δίσκους αξίζει να τους προσκηνάμε. Τους έχω χάσει τελευταία αφού οι δίσκοι τους δεν μου λένε πια και πολλά, ο τελευταίος τους που ασχολήθηκα ήταν το Rivalry που ήταν καλό.

Αυτό και το Over The Rainbow έχουν και γαμώ τα μπάσσα !!!

Αυτο που μου αρεσει ειναι οτι εχουν πολυ νευρο στο παιξιμο τους…:metal: Ο Rolf επισης εχει τρομερη φωνη!Εχω το under jolly roger, victory, port royal, the rivalry και the brotherhood…

Ποιο ειναι καλυτερο???:lol: Ολα ιδια μου φαινονται:p

Aυτο ελεγα κι εγω καπου πριν λιγο.Γαμω τις συννενοησεις.:lol:

[-X[-X[-X[-X

Kαλύτερα είναι τα Port Royal, Under Jolly Roger, Death or Glory.

Φοβεροί ήταν οι Running Wild. Πω, λέω να παω να ξεθάψω τίποτα όταν σταματήσει το Cripple God.

Αμα κανεις ποτε dj σε κανα μαγαζι πες το μου να μην ερθω.:lol::lol:

Από τα μεγαλύτερα συναυλιακά μου απωθημένα.Τελευταία εμφάνιση Ελλάδα το 1991. Τους ανακάλυψα το 1993:(
Το 2002 θα έπαιζαν στο Rockwave. Αλλά για χάρη κάποιων “έξυπνων” ακυρώθηκε το festival#-o
E και το 2004, που ήμουνα στην Αγγλία για μεταπτυχιακό μαθαίνω ότι έρχονται. Κανονίζω πτήσεις, λέω στους φίλους μου να μου πάρουν εισητήριο. Όλα κομπλέ. Και 1 μέρα πρίν πετάξω για Ελλάδα διαβάζω στο internet ότι δεν θα παίξουν:blow:
Πάντως αν ανακοινωθεί κάτι για Γερμανία πήρα αεροπλάνο επί τόπου. Αρκεί Βέβαια ο Rolf να σταματήσει να χαιδεύεται.

Πφ δεν ξέρεις να εκτιμάς το χιεβυ μεταλ [-X

Ναι,ειμαι κωλοπαιδο.:stuck_out_tongue:

H αληθεια ειναι οτι εχουν ενα επαναλαμβανομενο μοτιβο στην ρυθμικη και το μπασο:-k…Πιο πολυ λεει να τους ακους με παρεα να γινεται χαβαλες…μην εισαι τοσο αρνητικος

Jens Pohl, the webmaster for German metal legends RUNNING WILD, has announced plans to write the band’s “long-overdue biography.” According to Jens, the book will contain exclusive information about the group’s mastermind Rolf Kasparek and RUNNING WILD’s former members, and it will include fans’ opinions as well.

Commented Pohl: "Since many years now, I am carrying an idea with me and this idea grew on me ever since… every single day. I finally started seriously writing a biography about RUNNING WILD. I already wrote several fragments during all those years but I need to write much, much more as there is much more to tell, because this won’t be just an ordinary biography but a biography written by the view of a fan, but not only…

"My goal is to come up with some interesting facts not only by some (ex-)members of the band and Rolf himself, but also with some exclusive photos, some things of my life, how RUNNING WILD actually changed my life during all these years and how I think about certain aspects as well as this band influenced YOUR life and how YOU are thinking about certain things.

"Therefore I need your assistance and ask you, if you want to be a part of this book and if you want to help and support this work, to contact me (contact[at]running-wild.net) and answer a few questions as detailed and honest as possible. But please spare me with pure hatred or things which might insult any person, as I need serious answers to analyze and include into this book.

“So if you want to take part into a questionnaire I am currently setting up and if you actually have something to say about RUNNING WILD, please make sure that the continuation of my work might take up several months, maybe even years, until I can come up with the finished product. Please also remember that it is uncertain yet when and how this book ever will be released. But be sure that I am persistent and that I will come up with an ambitious and passionate work.”

Αφήστε βιογραφίες και πιάστε παρτιτούρες ρεεεεεε!

o καιρος γαρ εγγυς…στα λιβαδια της Βορειας Γερμανιας θα γραφτεί ιστορία σύντομα…:smiley:

Πλησιάζουν οι μέρες…

Mπαντα που αγαπηθηκε οσο λίγες και δυστυχως περασε στο χρονοντουλαπο της ιστορίας…Ο Rock N Rolf και η παρεα ηταν ενας πραγματικος οδοστρωτηρας αγνου και πειρατικού heavy metal το οποιο σαρωνε τα παντα στο περασμα του…Ποιος δισκος τους ειναι ο αγαπημενος σας?Προσωπικα ειναι το masquerade…Υποτιμημενος δίσκος,με την μια κομματαρα να διαδεχεται την αλλη διχως ανασα…Και μην ξεχνατε…Η πειρατεια σκοτωνει την μουσική…

Aπό την τριάδα Under Jolly Roger, Port Royal, Death Or Glory, διαλέγω με μικρή διαφορά το τρίτο.

Bαλτε Port royal στην θεση του Branded…Μistake…:slight_smile: Ευχαριστώ…

Χωρίς να έχω ακούσει εκτενώς τη δισκογραφία τους, το Conquistadores είναι από τα πιο πορωτικά κομμάτια ever!