RUSH - Clockwork Angels

Απο δω και περα, θα μιλαμε εδω για την αφορμη να ξαναβγουν στο δρομο οι ΘΕΟΙ.

Εχουμε ηδη τα πολυ καλα (για μενα) Caravan και BU2B, ενω στις 19 του μηνα κυκλοφορει αλλο ενα single με τιτλο Headlong Flight.

29 Mαϊου κυκλοφορει ο δισκος (23 νομιζω Ιαπωνια) και ξερω ειναι νωρις για τοπικ, αλλα στο μπουτσο μας, γιατι ειναι οι RUSH και 2 μηνες δεν ειναι αρκετοι για να λεμε ποσο δισκαρα θελουμε να ειναι. 8)

Aνυπομονούμε να απολαύσουμε νέα μουσική από το καλύτερο συγκρότημα όοοοολων των εποχών!:smiley:

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να μη μας πιάσουν στον ύπνο πάλι! Πάντα τολμηροί, πάντα εξερευνούν νέα πράγματα και δεν επαναπαύονται ποτέ, είναι οι Rush!!

άντε επιτέλους να βγει κ αυτό :slight_smile:

Καλα χλωμο να παιξουν το signals στην επομενη tour

ειδα θρεντ κ ειπα μηπως…:roll:

διαφωνω με iron aris για τα single, δε με τρελαναν…
αντε να δω ποτε κ αν θα τους δω live…:frowning:

Άντε να δούμε μήπως έχει έρθει η ώρα να μαγευτούμε και μεις από κοντά.Τι διάολο.

Όσο για τον δίσκο,οι κλασσικές υψηλές και μεγάλες προσδοκίες.

“Clockwork Angels” track list:

  1. Caravan(5:40)
  2. BU2B(5:10)
  3. Clockwork Angels(7:31)
  4. The Anarchist(6:52)
  5. Carnies(4:52)
  6. Halo Effect(3:14)
  7. Seven Cities Of Gold(6:32)
  8. The Wreckers(5:01)
  9. Headlong Flight(7:20)
  10. BU2B2(1:28)
  11. Wish Them Well(5:25)
  12. The Garden(6:59)

[I][I][U]Headlong Flight Preview[/U][/I][/I]

Tα Caravan και BU2B τα επανηχογράφησαν και το BU2B μεγάλωσε και λίγο σε διάρκεια. Δεν μου αρέσει πάντως ότι ξεκινάν τον δίσκο. Νομίζω θα είναι το πιο αδύναμο ξεκίνημα σε δίσκο Rush ever.

To “αδυναμο” ειναι σχετικο.

Επισης, λογικα το κανουν, επειδη ειναι λιγο safe το να ξεκινα ο δισκος με 2 γνωστα κομματια.

τι θα γίνει… δεν περνάει ο καιρός…!!! :?

Σύντομα, οι πρώτες εντυπώσεις για το άλμπουμ στο site. Μη βρίζετε εμένα, ούτε εγώ το έχω ακούσει ακόμα.:stuck_out_tongue:

Ωραία, ρουφιάνεψε όμως ποιος το άκουσε, θέλουμε κάπου να ξεσπάσουμε:p

Τι ωραία που ήταν κάποτε…πήγαινες ανυποψίαστος βόλτα στο δισκοπωλείο, και αν δεν είχες και καλή σχέση με περιοδικά, έβλεπες στα ξαφνικά ότι κυκλοφόρησε ένα Live Scenes from New York…εγγυημένο εγκεφαλικό:lol:. Τώρα αναμονή, αναμονή…πφ:p

[B]track by track[/B]

http://www.musicradar.com/news/guitars/rush-clockwork-angels-full-album-reviewed-track-by-track-542931

Ότι και να διαβάζω, εγώ θέλω να ακουσω πρώτα. Όχι ότι περιμένω κατι κακό, αλλά έτσι δεν… και έχω υπομονή…

μια πρώτη εντύπωση [U]εδώ[/U].

O κλασικός πούστς Κόζις.

Και λίγα λες…

Ωραίο review!! Το Headlong Flight κλείνει σπιτάκια.-

Ένα πράγμα που δεν έχω καταλάβει…μπορεί να κάνω και λάθος αλλά η παραγωγή του Headlong Flight μου ακούγεται αρκετά διαφορετική από αυτή στα Caravan/BU2B, πιο βρώμικη, φέρνει λίγο σε Vapor Trails. Αν όντως ισχύει, τελικά πώς ηχεί το άλμπουμ, ξέρει κανείς;

Ρε παιδια εσεις τι πιστευετε…ειναι καλυτερα να αγορασουμε την εκδοση του περιοδικου classic rock η την κανονικη οταν θα κυκλοφορησει; Ρωταω γιατι δεν ξερω πως θα ειναι η εκδοση του περιοδικου…Εχει παρει καποιος καμια απο αυτες τις εκδοσεις στο παρελθον που βγαζει το classic rock π.χ. οπως chickenfoot;;; θα εχει κανονικο βιβλιαριακι με τους στιχους; θα ειναι η στανταρ εκδοση η θα ειναι καποια πολυ απλη εκδοση…σιγουρα εχει τα θετικα του αλλα δεν ξερουμε ξεκαθαρα πως θα ειναι…Αν καποιος εχει εμπειρια απο τετοιες αναλογες περιπτωσεις ας πει την γνωμη του!!

έχω πάρει για Slash και Motorhead και άξιζαν πραγματικά. Ειδικά του Slash.