RUSH - Clockwork Angels

Ειχαν τα παντα; βιβλιαρακι κανονικο και ολοκληρωμενα σαν εκδοσεις κλπ;…καποιο μειονεκτημα σε σχεση με τις κανονικες κυκλοφοριες; jewel case η τιποτα digipack outshined ηταν αυτες που πηρες;;; Τωρα θα μου πεις και αυτη κανονικη κυκλοφορια θα ειναι και μαλιστα 3 εβδομαδες νωριτερα απο την κανονικη…νομιζω θα κυκλοφορησει και σε news stand. Θα ειναι δηλαδη διαθεσιμο και σε μαγαζια με περιοδικα ξενου τυπου σε ολο τον κοσμο αν δεν κανω λαθος και δεν θα ειναι μονο μεσω ιντερνετ!! Των motorhead που ειπες γιατι δεν ηταν τοσο καλο οσο του slash;

Εγώ είχα πάρει για Chickenfoot και Alice Cooper. Είναι πλούσιες εκδόσεις που αξίζουν τον κόπο αν είσαι φανμπόης!
Zep στην Eλλάδα δεν είχαν βγεί σε περίπτερα οι προηγούμενες εκδόσεις.

Οι εκδόσεις ήταν digi τούμπανο και καλύτερες από το κανονικό, μη σου πω.

Με το Motorhead απλά ασχοληθηκα λιγότερο. Το άκουγα από το βινύλιο κυρίως…:stuck_out_tongue:

α μαλιστα…ευχαριστω για τις πληροφοριες ρε παδια!! outshined και mule να ειστε καλα…αρα να προτιμησουμε το περιοδικο τοτε…οκ!! και νωριτερα κιόλας!!! mule θα ειμαι στο εξωτερικο εκεινη την περιοδο της κυκλοφοριας του περιοδικο και λογικα θα το βρω σε ‘‘περιπτερα’’…Στην Ελλαδα ομως στα news stand γιατι δεν ειχαν φερει αυτες τις εκδοσεις; σε ολα πισω ειμαστε…

πρώτον, είναι θέμα συμφωνιών των εταιρειων με τις εκάστοτε χώρες.

δεύτερον, θα στο έφερναν και θα στο έβαζαν 30 ευρώ. δες το Prog Rock το περιοδικό που - αν έχουν τον Θεό τους - κοστίζει 20 ? εδώ. Ή κόστιζε, δεν ξέρω καν αν το φέρνουν ακόμα.

Μια φορά πήγα να το πάρω στο πρακτορείο τύπου στη λαρισα, και όπως μπήκα, βγήκα :lol:

*των motorhead πάντως στο βιβλιαράκι δεν ειχε στοίχους. αλλά quotes απο τα κομμάτια.

Ναι να σου πω την αληθεια ειναι καπως ετσι…στο classic rock και στο classic rock prog ειμαι χρονια συνδρομητης…ειδικα στο classic rock γιατι το prog ειναι πολυ πιο νεο και ειναι σχεδον το ενα τριτο της τιμης απο τα news stand κλπ…ντροπη και ποτε δεν καταλαβα γιατι ειναι τοσο ακριβα στα περιπτερα…12 ευρω το classic rock και με συνδρομη στα 5,50 ευρω στην πορτα…και το prog 20 ευρω στο περιπτερο και με συνδρομη στα 7-8 ευρω…μερα με την νυχτα…ΑΛΗΤΕΙΑ!!! αλλα υπαρχουν σοβαρα προβληματα στα ταχυδρομεια με μεγαλες καθυστερησεις…δεν ξερω τι γινεται με τα περιοδικα σε σχεση με τα cd που παραγγελνω απο το εξωτερικο…τα περιοδικα μπορει να κανουν και ενα μηνα να ερθουν… ενω τα Cd κανονικα…σπανια θα ξεπερασουν τις ημερες παραδοσεις…Γενικα εχω ριξει πολλα παραπονα και καντηλια σε μηνυματα…για τα περιοδικα και σκεφτομαι να σταματησω την συνδρομη πολυ σοβαρα!! Καθολου ευχαριστημενος με τις αποστολες…

Υπήρξα συνδρομητής για αρκετά χρόνια σε πολλα ξένα περιοδικά. Και στο CR και στο Prog από τη πρώτη μέρα που βγήκε.

Εδώ και σχεδόν ένα χρόνο σταμάτησα τα πάντα. Ερχόντουσαν με 2 και 3 μήνες καθυστέρηση και κάποια δεν έρχονταν καν. Όσο πέρναγε ο καιρός τόσο χειρότερα γινόταν. Επίσης, αθάνατα ΕΛΤΑ άφηναν τα περιοδικά 3-3 ή 4-4 έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας και τα έβρισκα όταν γύρναγα από δουλειά απόγευμα. Αν ήταν κανάς rockάς θα είχε τσάμπα συνδρομή… Επίσης, σταδιακά με χάλαγαν κι άλλα πράγματα αναφορικά με την ύλη, οπότε ήταν σχετικά εύκολο το κόψιμο…

2-3 μηνες;;;;;;; χειροτερα στην Αθηνα δηλαδη απο μας στις μικροτερες πολεις…μεχρι και 1,5 μηνα ‘‘ευτυχως’’ και ενα τευχος μονο να εκανε 2 μηνες να ερθει (τραγικα πραγματα ειδικα ακομα περισσοτερο τα δικα σου…ελεοςςςςςςςς αλλα οχι και 3 μηνες!!!..Ασε που με το που αργουσαν πολυ, κατευθειαν μεσω του account τους ελεγα να μου στειλουν και αλλη κοπια (δωρεαν παντα φυσικα) για να μην χασω το τευχος και πολλες φορες μου ερχοντουσαν διπλα και εδινα στους φιλους μου δωρα χεχεεε… ερχοντουσαν 2-2 οπως ειπες η και 3 μαζι λογω καθυστερησεων…Πραγματικο χαλι τα ΕΛΤΑ…Στα cd ομως ρε outshined πως ερχονται χωρις πολλες καθυστερησεις; Μυστηριο πραγμα και προσπαθησα πολλες φορες να το πω σε αυτους τους μαλακες στο My favourite magazine…και αυτοι το χαβα τους… Δηλαδη outshined τα παιρνεις απο τα περιπτερα πλεον ε;;; Καλυτερα ειναι μου φαινεται και ας ειναι πιο ακριβα αλλα το prog λες και ειναι φτιαγμενο απο χρυσαφι ρε γαμωτο…τι να πω

α) δεν είμαι Αθήνα :stuck_out_tongue:
β) τα ίδια είχα πει πολλάκις κι εγώ στην εταιρεία, κλάιν μάιν ον δε μπότομ λαϊν. ειδικά το επιχείρημα για τα CD.
γ) δεν τα παίρνω καν. έχω πάρει μεμονωμένα συλλεκτικά τεύχη, όταν έχει τύχει να βρεθώ Αγγλία.

α) ααα οκ…αλλα παει παρα πολυ η 3μηνη καθυστερηση…ημαρτον!!
β) σωστο και το χω καταλαβει απο τα λεγομενα τους στα μηνυματα…στα παπαρια τους γενικα πως παει η παραδοση των περιοδικων σε διαφορες χωρες. Ε τοτε πες μου ομως πως στο διαολο δουλευουν και εχουν τοσους συνδρομητες σε ολο τον κοσμο; οι υπολοιποι δεν κανουν παραπονα για τις καθυστερησεις; εκτος αν αυτο γινεται μονο στην Ελλαδα…δεν ξερω τι να πω) …ειναι στην καρακοσμαρα τους και οι συνδρομητες αλλα…
γ) και εγω αυτο θα κανω απο δω και περα…κοψιμο και μονο τα τευχη που με ενδιαφερουν…κριμα ομως γιατι το CR το διαβαζω εδω και παρα πολλα χρονια και η υλη του ειναι φοβερη για μενα αλλα λογω καθυστερησεων εχω σαλταρει κανονικα και δεν εχω υπομονη πλεον…) θα μου λειψει…σνιφφφφ

ευχηθειτε μου και καλη τυχη…γιατι σε λιγες μερες φευγω Τοροντο Καναδα για δουλειες και συν τις αλλοις θα δω με χιλια πανω απ’ολα GEORGE THOROGOOD στο Massey Hall στις 2 Ιουνιου και μαλλον θα παω και Creed στις 30 Μαιου στο Danforth Music Hall Theatre. Θα παω και στα 2 εκτος συγκλονιστικου απροοπτου…ειδικα για Thorogood σκιζω τα ρουχα μου (δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει Ελλαδα ποτε) οπως και οι Creed (αλλα πιο πολυ για την εμπειρια) χωρις να ειμαι φανατικος απλως μου αρεσουν αρκετα για το ειδος…και δεν με χαλαει βεβαια…Εχω και μια ξαδερφη εκει που εχει παει σε απειρες συναυλιες…τους Rush (πορωμενη και φανατικη και αυτη με Rush παρα πολλα χρονια) μονο αυτους τους εχει δει 26 φορες σε διαφορες περιοδειες και εχω μασησει καστανα για αυτα που εχω ακουσει…φωτογραφικο υλικο , εμπειριες που μου εχει πει…και με ψηνει για τον Οκτωβριο που θα παιξουν 2 συναυλιες τελικα στο Τοροντο. Εαν ειμαι και παλι για δουλειες εκει…Αλλιως Ευρωπη…

Τώρα που θα ξαναδείς λοιπόν την ξαδέρφη ζήτα τις να σου διηγηθεί καμιά σπαρταριστή ιστορία και γράψ’ τη εδώ. Και καμιά φωτό δε θα μας χάλαγε…

περιμενε να σου ανεβασω μια που εχω και θα καταλαβεις…ετσι τωρα για το καλο…δεν μου λετε πως μπορω εδω να ανεβασω φωτογραφια απο τον υπολογιστη μου κατευθειαν χωρις πολλα πολλα;;; Γινεται; Η θελει κολπακι;;

μπορεις να την ανεβασεις στο photobucket και μετα εδω.εγω παντως μια φορα δεν τα καταφερα.θα ειναι και η ξαδερφη στη φωτο?:blues:

Θελει hosting δηλαδη…Για να προσπαθησω…μονο η ξαδερφη μου ειναι!!!

Πφφφφ, ειχα την εντυπωση οτι το αλμπουμ εβγαινε στις 29, αλλα δεν ειδα κινηση και ξανακοιταξα, οποτε ειδα οτι τελικα αλλαξε η ημερομηνια για 12 Ιουνιου.

Ποιος περιμενει μεχρι τοτε γαμω;;;

[B]Audio samples of all 12 tracks[/B]

δεν τα ακούω. οταν έρθει η ωρα, σωστά

Ρε σε μεγάλα site δεν θα βγάλουν προπαραγγελία για βινύλιο; Έχει παραγγείλει κανείς;

Νομίζω ότι έχει το Amazon.