Rush European Tour

Mια πάρα πολύ καλή και εμπεριστατομένη κριτική για τη συναυλία είναι η παρακάτω. Μη τη δείτε αν έχετε σκοπό να πάτε σε συναυλία της περιοδείας.
http://blogcritics.org/archives/2007/06/30/195706.php

και κάτι για τον hokam. Πρόσεξε στην αρχή του show το πρόσωπο του Geddy. Υπάρχει μια λεπτομέρεια η οποία μου διέφυγε λόγω της θέσης μου.

~Natural Science~~

[SIZE=“6”]Art as expression
Not as market campaigns
[/SIZE]

:!:

γιατι δεν ερχονται ελλαδα???

Γιατί θα παίξουν μπροστά σε 2.000 κόσμο, άνετα.

με τις προσκλήσεις

Τι λετε ρε παιδια ? Τοσο χαλια ειναι τα πραγματα εδω στο Ελλαδισταν ?
Παντως αν δεησει ο Βουδας και ο Αλλαχ και ερθουν οι Rush εδω,θα ερθω με τα
ποδια Αθηνα.

To λες εκ του ασφαλούς :wink:

κριμα ρε γαμωτο που δεν εχουν εδω την φημη που τους αξιζει…

αυτο ξαναπες το…αν ειναι δυνατον…

Δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση στην Ελλάδα:
Oι Deep Purple περιοδεύουν σχεδόν παντού στα Βαλκάνια αρχές Νοπεμβρίου και φτάνουν μέχρι Σόφια. Τον Μάρτιο έπαιξαν στα Τίρανα -που δεν έχουν ηλεκτρισμό σε 24ωρη βάση (είναι γεγονός, δεν είναι υπερβολή!)- και δεν βρέθηκε promoter να “ρισκάρει” να τους φέρει εδώ.
Ο Hughes δεν παίζει τελικά στην Αθήνα.
Οι Thin Lizzy ακύρωσαν την Θεσ/νίκη τον Μάιο

Έχουμε καταλήξει οι μπάντες που μπορούν να έρχονται και να “βγάζουν τα λεφτά τους” να μετριούνται στα δάχτυλα…:frowning:

Εμπειρια ζωης…Ειμαι πολυ κουρασμενος για να γραψω κατι παραπανω,αλλα θα επανελθω με αναλυτικη περιγραφη της μεταφυσικης αυτης εμπειριας…

Θα μέτραγε φοβερά πάντως αν έρχονταν και αυτοί. Είναι prog χρονιά φέτος: πρώτοι έσκασαν μύτη οι Theater, έρχονται οι Fates Νοέμβριο και Δεκέμβριο οι Sieges Even. Άντε να δουμε…

Οντως θα ηταν καλο να δουμε καποτε Rush και εδω,αλλα μαλλον η πιθανοτατα μικρη σε αναλογια προσελευση κοσμου αποτρεπει τους διοργανωτες απ το να τους κλεισουν.Παντως για φετος δυσκολα εως αδυνατον,μια και η περιοδεια αν και θα επεκταθει χρονικα τελικα,θα επιστρεψει στην Αμερικη.

Καλως ηρθες hokam. Αυτες τις δυο λεξεις χρησιμοποιησα κι εγω για τη δευτερη συναυλια του Λονδινου. Αφου η κ…α ειχε φυγει απο την πρωτη μερα, στη δευτερη απλα απολαυσα μια μοναδικη εμπειρια με ολες μου τις αισθησεις.

E epeidi den parakolouthisa olo to topic…gia ellada milas?giati an ksereis tipota gia sieges stin ellada fetos pes ta ola :smiley:

Καλως σας βρηκα!:smiley: Αυτο ακριβως Jonkyr!Η πορωση της πρωτης μερας μετατραπηκε σε απολαυση τη 2η,οπου και συνειδητοποιησα σιγα σιγα οτι ενα ονειρο ζωης γινοταν πραγματικοτητα και απλα χαζευα τα οσα γινοταν με ζωγραφισμενο ενα ηλιθιο χαμογελο στο προσωπο.:stuck_out_tongue:

Bravo paidia! An kai pezane stin “polh mou” (London) den piga giati den einai tou goustou mou alla xairomai pou eixate toso dynates synauliakes ebeiries, einai ap’ta pragmata pou sou menoun gia panta xaragmena stin mnimi kai h stigmh pou ta zeis einai apisteyth!:slight_smile:

Ναι φίλε Ripper, για εδώ λέω και συγκεκριμένα για Αθήνα και Λάρισα. Ορίστε και ενα link απ`το επίσημο για να το τσεκάρεις:

http://www.siegeseven.com/touring.html

eeee…vasika auta einai tou 2005

Είδες η στραβωμάρα μου!!! Καλά που το`δες εσύ γιατί πάνω στη φούρια μου ούτε που το είδα. Κοντός ψαλμός πάντως…