Rush European Tour

Ελπιζω γιατι και το Paramount(για το art δε το συζητω) ειναι φοβερο…sorry για τα off topic

Πάντως με βάση αυτά που λέει ο Arno στην παρακάτω συνέντευξη, γουστάρουν πολύ να παίξουν εδώ.

http://www.ytsejam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=6519

Kαι έχει και setlist απ`τις μέχρι τώρα συναυλιες τους.

+10000

Να προσθεσω επισης οτι ο lifeson ξαναπαιζει πλεον με Gibson κιθαρες και δεν χρησιμοποιει τις PRS που ειχε στις τελευταιες περιοδειες.
Α,στο Natural Science τη δευτερη μερα,μπερδεψε ελαφρως το βασικο αρπισμα του κομματιου,αποδεικνυοντας οτι ναι ειναι ανθρωποι και αυτοι και κανουν λαθη!:stuck_out_tongue:
Αναλυτικο review συντομα…:wink:

Μαλλον μου διεφυγε και μενα επισης λογω θεσης…:stuck_out_tongue:
Στο βιντεο εννοεις υποθετω ε?Για πες…:-k

Επίσης, ο Peart είναι εξωγήινος μάλλον.
Τι σολάρα παίζει ο τιτάνας ρε.

http://blogcritics.org/archives/2007/06/30/195706.php

Xεχε…ποσο θεοι μπορει να ειναι οι τρελοκαναδοι…#-o :lol:

Το σολο του Professor και τις 2 βραδιες ηταν εξωπραγματικο οντως dyingfreedom!Σε καθε περιοδεια πειραματιζεται απ οτι εχω παρατηρησει με διαφορετικους “εθνικ” ρυθμους,τους οποιους και εισαγει στα σταθερα μοτιβα του σολο του.
Παντως αυτη τη φορα με το μικρο σε διαρκεια Hope μετα το σολο του μαλλον δεν εχει και πολυ χρονο να ξεκουραστει,παρολα αυτα ομως δεν εχασε ουτε μισο χτυπημα…τεραστιος καλλιτεχνης ο παππους!
Α,παρτε τα βιβλια του,γραφει σχεδον εξισου καλα με το να παζει ντραμς.:wink:

Εδώ νομίζω κάνεις ένα λάθος hokam. Το hope στη συνέχεια δεν είναι τόσο για να ξεκουραστεί ο τριμέγιστος αλλά για να χαλαρώσει ο εγκέφαλός μας απ 'οτι έχει προηγηθεί. Μπας και αρχίσει και παίρνει τις σωστές στροφές ξανά… :slight_smile:

Επισης να σημειωσω οτι τουλαχιστον στο Ahoy οι security δεν ειχαν απολυτως κανενα κολλημα με τις φωτογραφικες.Βασικα σου την ελεγαν μονο αν καταλαβαιναν οτι τραβουσες βιντεο.Η παρατηρηση(με πολυυυ ευγενικο τροπο)που εγινε σε καποιον της παρεας ηταν του στυλ,μπορεις να τραβας οσες φωτο θες αλλα το βιντεο δεν επιτρεπεται,συγγνωμη για την ενοχληση,καλη διασκεδαση.).Στην τελικη ποιος νοιαζεται για το βιντεο οταν η βραδια γυριζοταν σε DVD?Ο ιδιος σεκιουριτας μας εβγαζε και φωτο ολους μαζι μετα μεσα στο χωρο.

To αναφερω για να γινουν οι αναλογες συγκρισεις με διαφορες τραγικες περιπτωσεις που εχουμε συναντησει κατα καιρους ολοι μας…:wink:

Kai egw me dyo filous mou sto Londino eixame traviksei sxedon tin mish synaulia twn Journey kai oi securitades mas afinan giati legame oti apla travousame fwtografies!:lol:

Κι εγω στο Λονδινο τρελαθηκα να τραβαω φωτο. Το φλας κοντεψε να καει (χιουμορ), ενω η μηχανη πραγματικα εκαιγε μετα 2,5 απο ωρες φωτογραφιων (αληθεια). Φυσικα, η μπαταρια της μηχανης δεν αντεξε (ειναι και παλια…).

Στη Φρανκφουρτη το 2004 με κυνηγησαν αγρια, με αποτελεσμα να ειμαι πρωτη σειρα και να εχω “λαθραιες” φωτο, κουνημενες επειδη επρεπε να εχω ανοικτο το κλειστρο για να μη χρησιμοποιω το φλας. Την πρωτη μερα στο Λονδινο εκανα το ιδιο, γι’ αυτο βγηκαν μαπα οι φωτο. Την επομενη, ομως, ολο το Αρενα ειχε φωτιστει απο τα φλας και, φυσικα, η μπαντα δεν ειχει προβλημα (οπως πολλες φορες λεγεται…) ουτε οι σεκιουριταδες.

Εννοειται οτι εχω σε βιντεο το Tom Saywer, οπως στο λινκ που εδωσε καποιος πιο πανω και ο κολλητος μου εχει ενας θεος ξερει ποσα βιντεο (γιατι επικεντρωθηκε σε αυτα).

http://www.rocking.gr/article3937.php

My opinion…it’s just a point of view…:wink:

Ωραία κριτική. Εύγε hokam. Η μόνη ένστασή μου είναι περί της μη αλλαγής του setlist. Νομίζω σχεδόν σε κάθε κομμάτι υπήρχε το ανάλογο video ο ανάλογος φωτισμός, το ανάλογο laser. Ακόμα και η σειρά των κομματιών έπαιζε μεγάλο ρόλο. Πριν πάω στη συναυλία σκεφτόμουνα “καλά γιατί δεν αλλάζουν λίγο το setlist?” Όταν έφυγα η απάντηση μου φαινόταν τελείως προφανής. Γιατί δεν γίνεται διαφορετικά. Πάντως πολύ καλή η κριτική. :wink:

Σ ευχαριστω μαν!!!Βασικα οντως δε γινοταν διαφορετικα,ετσι ειναι!Ολα ηταν προγραμματισμενα και αδυνατον να αλλαξουν.Απλα παντα υπαρχει η προσδοκια,ειδικα οταν βλεπεις πρωτη φορα μια αγαπημενη μπαντα,να ακουσεις καποια πραγματα που εσυ θες.Τελειως εγωιστικο και οπαδικο αυτο μεν,αλλα συμβαινει ή εχει συμβει σε ολους μας.Σαν οπαδος λοιπον το ειδα οτι θα μπορουσαν χαριν του dvd ισως να κανουν κατι διαφορετικο για την περισταση.Βεβαια αντικειμενικα δεν βρηκα κανενα αρνητικο στο live,απλα αν καποιος το ψειριζε πια τοοοοσο πολυ ισως θα ελεγε κατι τετοιο,χωρις βεβαια αυτο να μειωνει στο ελαχιστο αυτην την εμπειρια.:wink:
Αντε να κυκλοφορησει να τη ξαναζησουμε…:smiley:

Ωραίο review.
Αν και με τέτοιο live βέβαια, τα λόγια μοιάζουν φτώχεια.

Επίσης, natural science.

εγω παλι γιατι τους βρισκω λιγο ‘φαφλαταδες’ ?

αριστοι μουσικοι αλλα…κατι λειπει

και ο τραγουδιστης ειναι λιγο κλαψομουνης ?

μηπως δεν κανω σωστο φοκους ?

Μαλλον ρε συ!Για αρχη τσεκαρε αυτο…

Το σωστο Φοκους.

Επισης γουστα ειναι αυτα.Αν εχεις ακουσει αρκετα πραγματα απ αυτους και συνεχιζεις να εχεις την ιδια αποψη,μαλλον οπου και να κανεις φοκους,δε θα αλλαξει κατι.:wink:

Κώστα, πολύ καλή η κριτική! :smiley:

Μεταφέρθηκα αμέσως στο κλίμα…

Κρίμα ρε γαμώτο, που δεν μου αρέσουν λίγο περισσότερο για να κατανοήσω ή καλύτερα να ταυτιστώ 100% με τα γραφόμενα… :-s

[SIZE=“1”]Αχ… Rotterdam… Ολλανδία… :-- 8) [/SIZE]

Thanks παιδες.:smiley:

Dyingfreedom ετσι ακριβως!!!

[SIZE=“1”]Αχ Ολλανδια δε λες τιποτα Δημητρη…πολιτισμος…[/SIZE]