Rush-Snakes and Arrows

1η Μαιου λοιπον κυκλοφορει ο νεος δισκος των Θεων και στο www.rush.com υπαρχει το πρωτο single του σε μορφη streaming για να παρουμε μια πρωτη γευση.

Η πρωτη εντυπωση απ το τραγουδι ειναι οτι κινειται στα χναρια του Vapor trails ηχητικα και περιεχει ολα τα γνωστα στοιχεια των Rush(της τελευταιας περιοδου).Υποθετω πως στο ιδιο στυλ θα ειναι πανω κατω και τα υπολοιπα τραγουδια,μια και δεν περιμενω εν ετει 2007 οι Rush να βγαλουν αλλο ενα 2112(Καλα θα ταν παντως…:wink: ).Ωραια πραγματα,αντε να ρθουν και απο Ευρωπη το χειμωνα να κανουμε κανα ταξιδακι για προσκυνημα…:bow2:

Rush ρεεεεε!!! 8)

Oι υπέρτατοι Θεοί.Το συγκρότημα που άνοιξε νέους δρόμους στην μουσική μας.Το μοναδικό trio στην ιστορία της μουσικής που ακούγεται σαν να παίζει ορχήστρα.Ενα από τα καλύτερα live συγκροτήματα ever.Το συγκρότημα που έχει κυκλοφορήσει δισκάρες σαν το 2112,Α farewell to kings,Hemispheres,Moving pictures και Counterparts.Το συγκρότημα με τον αρτιότερο ίσως drummer όλων των εποχών.

[SIZE=“7”] RUSH[/SIZE]

Μακάρι να έρθουν και από τα μέρη μας κάποτε…

To άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;:lol: :lol:

Λέμε τώρα…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

paidia mia asxeti erwtisi…ektos apo to A Farewell To Kings kai to 2112 poia alla albums tous ksexwrizoun gia na kserw??(ta exw katevasei mias ki edw pou menw einai adunaton na ta vrw original…)…pantws exw kollisei agria…

[SIZE=“6”]Hemispheres[/SIZE]

Οντως το Hemispheres ειναι ενα απ τα απαραιτητα.Κοιτα,οι Rush εχουν πολλες περιοδους,οποτε χονδρικα θα σου προτεινα Moving Pictures,Permanent Waves,Grace Under Pressure,Signals,Counterparts,Test For Echo,Vapor Trails,μαζι με τα 2 που ειπες,για να χεις μια αρκετα ολοκληρωμενη εικονα απο καθε περιοδο τους.A,κατεβασε και κανα live,οπου εκει πραγματικα καταλαβαινεις τι σημαινει Rush.Αν παρεις και κανα dvd ακομα καλυτερα!Αν δεν βρισκεις dvd κατεβασε ή ψαξε στο youtube!:slight_smile:

frontisa na ta katevasw ola!!!
tha koitaksw edw mipws vrw pouthena to rush in rio(dvd) i to r30 alliws otan erthw athina!!

Εύγε νέε μου! :slight_smile:

Καλό είναι να παίρνεις τα πράγματα από την αρχή…οπότε,αφήνοντας το ντεμπούτο,τσιμπάς τα Fly by night και Caress of steel και αφού…συνέλθεις,συνεχίζεις με τα υπόλοιπα που ανέφεραν τα παιδιά.
Ά,και ελπίζω να βγάλουν ένα Test for echo No2 !!!Όχι άλλο…vapor!!!

__Kι όμως, εγώ το Vapor το βρήκα ΠΟΛΥ δυνατό, μπροστά και δύσκολο -όπως πάντα δηλαδή!! 8) Μάλιστα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, απλά ήταν δύσκολο άλμπουμ και η αλήθεια είναι πως είχε μερικές αδύνατες στιγμές!

__Εγώ θα ήθελα ότι θέλουν κι αυτοί!! Στους θεούς δε λέμε τι να κάνουν!! :smiley: Βέβαια, αν συνδύαζνα για το arrows, το vapor με τα test, hemisphers και 1221, t;ote, ok θα ήμουν απλά ευτυχισμένος!! :smiley: 8)

#-o #-o

__Ασε μας ρε άσχετε!! :lol: :lol: Είναι το prequel του 2112!! 8) :lol: :lol: Τόσα ξέρεις, τόσα λες! :stuck_out_tongue: #-o :oops:

Οι Rush Οκτώβρη και Νοέμβριο στην Ευρώπη…

Uncorfimed ακομα νομιζω,αλλα το εισιτηριακι θα αγοραστει αμεσα οταν αρχισει η προπωληση!A dream will come true!

Ωραία να αρχίσουμε να κανονίζουμε καμμιά εκδρομή. Έτσι κι αλλιώς φέτος δεν περιοδεύουν οι AC/DC

Well, einai to agaphmeno mou sygkrothma,opote den eimai kai poly antikeimenikos.Eytyxws tous eida to 2004 sto londino kai ennoeitai oti etsi kai ksanar8oun europe 8a ksanapaw trexontas![SIZE=“6”]RUSH [/SIZE]

[SIZE=“5”]RUMOURED[/SIZE]

June
13 - Atlanta, GA - HiFi Amphitheatre
15 - West Palm Beach, FL - Sound Advice Amphitheatre
16 - Tampa, FL - Ford Amphitheatre
19 - Charlotte, NC - Verizon Amphitheatre
27 - Mansfield, MA - Tweeter Center
29 - Scranton, PA - Montage Mountain
30 - Saratoga Springs, NY - Saratoga Performing Arts Center

July
2 - Wantagh, NY - Jones Beach Amphitheatre
4 - Darien Lake, NY Six Flags
7 - Homdel, NJ - PNC Arts Center
9 - Uncasville, CT - Mohegan Sun Arena
27 - Salt Lake City, UT - Usana Amphitheatre
28 - Las Vegas, NV - MGM Grand Garden Amphitheatre

August
4 Marysville, CA - Sleep Train Amphitheatre
8 Morrison, CO - Red Rocks Amphitheatre
10 Dallas, TX - Smirnoff Music Center

September
1 - Cincinnati, OH - Riverbend Music Center
12 - London, ON - John Labatt Centre
15 - Montreal, QC - Bell Center

October
3 - Glasgow, UK - SECC Arena
5 - Newcastle, UK - Newcastle Metro Arena
16 - Rotterdam, Netherlands - Ahoy Rotterdam
17 - Rotterdam, Netherlands - Ahoy Rotterdam
19 - Oberhausen, Germany - tba
21 - Mannheim, Germany - SAP-Arena

Χωρίς πλάκα τώρα,θα έλεγα να οργανωθούμε,όσοι θέλουμε να τους δούμε-ακόμη δεν το χω χωνέψει πως δεν πήγα Μιλάνο…κλάψ!
Τεςπα,εγώ πάντως ενδιαφέρομαι και περιμένω να τα πούμε :slight_smile: