~ Rush ~

O oργανισμος μου δεν μπορουσε να διαλεξει το καλυτερο Rush αλμπουμ και με οδηγησε στο λαθος. :lol:

φιξντ.

Εχω ακουσει μονο το 2112, το οποιο και προσκυναω συχνα. Απο το πολλ φαινεται πως εχει σειρα το Hemispheares :Ρ

2112…έπος:papas::bow2::respect::!:

1ον. Δε γίνεται να ανοίγεις τέτοιο thread και να μη βάζεις όλα τα άλμπουμ της Αγ. Τριάδας.
2ον. Όταν ακούς Rush, νομίζεις ότι το καλύτερο άλμπουμ τους, είναι αυτό που έχεις ακούσει πρώτο. Σε μένα ήταν το 2112, οπότε δεν κακόπεσα.
3ον. Από το Caress of sttel, μέχρι και το Signals για διαφορετικούς λόγους το καθένα, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.
4ον. Επειδή με πιέζετε -το νιώθω- το Hemispheres είναι, για μένα, τελειότερο. Το 18λεπτο έπος, που είναι από μόνο του ένα βιβλίο, το υπέρτατο παραμύθι Τhe trees, το δυνατό Circumstances και το απόλυτο instrumental, δεν αφήνουν περιθώρια για κάτι κενό. Επίσης είναι πιο ισορροπημένο ηχητικά ως σύνολο. Και γιατί έτσι μ’αρέσει…
5ον. Tο καλύτερο κομμάτι τους και ένα από τα καλύτερα ever είναι το Natural Science.
6ον. Το thread είναι άσκοπο. Μιλάμε για RUSH!!!

Eιμαι καμμενος και το επαναφερω…

  1. Θελω λαιβ. :frowning:

2)Θελω οταν αγορασω αμαξι πινακιδες, ΥΥΖ-2112

3)Θελω αυτο το μπλουζακι.

Στο Rush Backstage εχει ξεπουλησει και επειδη βαριεμαι να μπλεκω με νετ και παραγγελιες και δεν το κοβω για καμια τρελη ποιοτητα (απλο μακο δειχνει), λεω να το κανω σε σταμπαδικο.

Τι λετε;;

Βρες ένα καλό σταμπάδικο και go for it…

Kαλα ναι, αλλα πινακιδες ΥΥΖ-2112 δε με κοβω να παιρνω. :frowning:

Για λαιβ, καλα γαμα το.

Ρε, ξέρεις πόσο καιρό το έχω σκεφτεί αυτό με τις πινακίδες; :lol::lol:
Πιο εύκολα σε κόβω για live…

Nα πω την αμαρτια μου;;;

Αν και ειναι μες στα 3 αγαπημενα μου γκρουπ, με το οποιο εχω φαει τη μεγαλυτερη πορωση της ζωης μου με 7 δισκους κι ενα τριπλο λαιβ σε περιπου 2 μηνες, μπορω να πω οτι τα πρωτα τους (οσα υπαρχουν στο Different Stages δηλαδη, γιατι ο πρωτος χρονολογικα δισκος τους που ακουσα ειναι το 2112) δε με εχουν αγγιξει τοσο.

Εχω ακουσει τα Bastile Day, By-Tor, Anthem, Working Man, Fly By Night.

Ας μου πει καποιος πιο καμμενος γιατι συμβαινει αυτο και που πρεπει να κανω φοκους για να τα συνηθισω.

ΥΓ.: Δευτερη αμαρτια το οτι ψιλοβαριεμαι τα δυο Cygnus. :frowning:

ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!!

ειδικα το book 1 απο το a farewell to kings ειναι μεγαλη πορωση…η ριφαρα απιστευτη. η φωνη του geddy αξεπεραστη…η τεχνικη σε όλο της το μεγαλειο…οχι πως το δευτερο παει πισω!!!

η συμβουλη μου…σφιξε τα δοντια και ξαναακου τα…κυριως τα δυο cygnus…και μενα στην αρχη δεν μου εκαναν μεγαλη εντυπωση,αλλα τωρα τα εχω λίωσει…

συμφωνω σε αυτο που λες για τα πρωτα τους σιντι εν μερει…ενω ειναι πολυ καλα, δεν συγκρινονται(νομιζω) με οτι εκαναν απο το 2112 και μετα…παρολα αυτα εφοσον εισαι ρασικος, δεν παιζει να μην σου αρεσουν αν τους δωσεις μια ευκαιρια ακομα!!!

[/B]

Τι είπες τώρα; ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ;

Ρε σεις, δεν ειπα οτι δεν ειναι καλα.

Προς θεου.

Απλα με κουραζουν καπως.

Eνω τα υπολοιπα μεγαλα τους (2112, Xanadu, La Villa Strangiatto, Natural Science κλπ) απολαμβανω καθε στιγμη.

γιατί; ΓΙΑΤΙ; [SIZE=“2”]ΓΙΑΤΙ; [/SIZE]

απλα προσκυναω!

Καλα μην κανεις ετσι, θα τα ξανακουσω.

Τωρα αμα νομιζω οτι εφτασα σε κανα εξωτικο μερος μετα το ακουσμα, θα μου κανεις δωρο τζαμπα διακοπες. :x

Aσε με παντως, γιατι ειμαι μες στα νευρα.

Πηγα σημερα σε σταμπαδικο να μου φτιαξει αυτο.

[http://i594.photobucket.com/albums/tt30/kostas3patra/57a5_1_sbl.jpg[/IMG]"]]([IMG)

Kαι μου λεει 25?. 8O

Γιατι λεει ειναι μπρος πισω σταμπες με δυο χρωματα.

[http://i594.photobucket.com/albums/tt30/kostas3patra/RURU931003A1L.jpg[/IMG]"]](IMG)
[http://i594.photobucket.com/albums/tt30/kostas3patra/RURU931003A3L.jpg[/IMG]"]

Δεν ξερω αν ειμαι τοσο εκτος τοπου και χρονου και η τιμη ειναι λογικη, αλλα εχω ριξει του κοσμου τα καντηλια.

Ρε σεις στο Rush backstage, η ιδια μπλουζα (που ειναι ομως out of stock πλεον δυστυχως) εχει 20$.

Ειναι δυνατον;;;

Επαναφέρω κάτι πολύ παλιό και ελπίζω αυτή τη φορά να το πετύχω

λαβρακι!

συνεντευξη του geddy,προσφατη.αποκαλυπτει οτι οι θεοι μπανουν στο στουντιο το φθινοπωρο για να ηχογραφησουν καινουργιο αλμπουμ!ανυπομονουμε προκαταβολικα, και σταυρωνουμε τα δακτυλα μας για περιοδεια στην ευρωπη(μπας και ερθουν και κατα δω)!

Δηλαδη αν μπαινουν τωρα στο στουντιο, περιοδεια περιμενουμε μετα τις πανελληνιες του 2010 ε;; :-k

Tέλη 10, αρχές 11, όπως εξάλλου έχω προφητεύσει, κοιτώντας τη μαγική μου μπάλα. Και επιμένω ότι αν γίνει παγκόσμια τουρ, θα τους δούμε στην Ευρώπη κατά το 11.
Έτσι κι αλλιώς τα νέα για την είσοδο στο στούντιο είναι καλά…