~ Rush ~

Έχω τις επιφυλάξεις μου για το θέμα των εγχόρδων. Δε βλέπω να προσφέρει κάτι, ΕΙΔΙΚΑ στα παλιά κομμάτια. Οι αρχιτέκτονες - μηχανικοί - σχεδιαστές θα μου επιτρέψουν να κάνω έναν “οικοδομικό” παραλληλισμό:

Οι Rush έχουν πολλά τραγούδια σύνθετα, πολυεπίπεδα, “πολυόροφα” ρε παιδί μου! Φανταστείτε λοιπόν ένα πολυόροφο, ψηλό, επιβλητικό κτήριο, αρχιτεκτονικό κομψοτέχνημα, χτισμένο όμως με απλές και καθαρές γραμμές δίχως “φιοριτούρες”. Ας υποθέσουμε τώρα ότι ίδιο κτήριο, με τα ίδια σχέδια, αναλαμβάνει να το κτίσει ο BABIS VOVOS. Θα είναι το ίδιο; Δε νομίζω!!!

Τα χαιρετίσματά μου στο Μπάμπη το Βωβό.

έχεις αγοράσει μετοχές του και κάηκες ? :stuck_out_tongue:

Οποιος θελει Λονδινο, εχει εισιτηρια το Livenation.co.uk στο μπλοκ 102. Ειναι εξαιρετικο σημειο (για κερκιδα), αλλα πλεον θα βρει σχετικα ψηλα. Προσοχη, προσοχη: τελικη τιμη ειναι 108 ευρω :?

Ωραιο το αφιερωμα για τη δισκογραφια τους. Μια μικρη ενσταση. Οχι ρε παιδια το hold you fire μετριο. Οχι ρε παιδια το hold you fire μετριο. Οχι ρε παιδια το hold you fire μετριο. Οχι ρε παιδια το hold you fire μετριο. Οχι ρε παιδια το hold you fire μετριο.

It went right by me,
At the time it went over my head
I was looking out the window
I should have looked at your face instead

It went right by me
Just another wall
There should have been a moment
When we let our barriers fall
I never meant what you’re thinking…
That’s not what I meant at all.

Well I guess we all have these feelings
We can’t leave unreconciled
Some of them burned on our ceilings
Some of them learned as a child

The things that we’re concealing
Will never let us grow
Time will do its healing
You’ve got to let it go

Closed for my protection
Open to your scorn
Between these two directions
My heart is sometimes torn

I lie awake with my secrets
Spinning around my head
Something that somehow escaped me
Something you shouldn’t have said
I was looking out the window
I should have looked at your face instead.

Well I guess we all have these feelings
We can’t leave unreconciled
Some of them burned on our ceilings
Some of them learned as a child

I find no absolution
In my rational point of view
Maybe some things are instinctive
But there’s one thing you could do
You could try to understand me
I could try to understand you.
You could try to understand me
I could try to understand you.

Eίδα χτες επιτέλους το Beyond the lighted stage. Πολύ καλό documentary

Ρε συ Νeil Peart …ε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ!

…πήγε;

Δεν ξερω…:-s

Δεν είναι κακό το album ε.

???:-k

Τι έκανε πάλι ο αχαϊρευτος???

Ε, δε γινεται να βαλεις να δεις ενα βιντεο και να σου γαμαει ετσι την ψυχολογια ρε συ.

Και ξερωγω να κανει ο,τι κανει και μετα να 'ναι κουλ εντελως …στα αρχιδια του. :x

Aπο αυτο που γραφεις, μπορει καποιος να διανοηθει οτι το καινουριο ειναι εστω μετριο …λιγο προσοχη στις εκφρασεις μας. :wink:

Το άλμπουμ είναι μετροπόντικας. Διεισδύει αργά, σταθερά και σίγουρα. Προχωράει ακατάπαυστα. Κερδίζει πόντο-πόντο έδαφος. Διακορεύει…

…δεν θα μπορούσα να το εκφράσω καλύτερα:):!:

Αναμνήσεις του Alex για την ηχογράφηση του Farewell to kings

[I]… [Xanadu] was the first song we recorded, on the first day, and the engineer, Pat Moran, was blown away that we played this 11-minute song all in one take. We’d rehearsed it, we’d been playing it live, but Pat was astonished that we were able to just throw it down. …[/I]

Απλά πράγματα,ε;;

Ε σιγά μωρέ… λες και είναι κανένα δύσκολο κομμάτι!!!

8O 8O 8O 8O

Ελπιζω στην επικειμενη περιοδεια να το θυμιθουν. Αυτο και το Jacobs Ladder ειναι πλεον τα απωθημενα μου

Πρώτη ακρόαση σήμερα για το νέο άλμπουμ. Σίγουρα χρειάζεται χρόνο για να το καταλάβεις. Αντιλαμβάνεσαι όμως ότι οι άνθρωποι κοντεύουν τα 60 και το έχουν ακόμα. Ξεχώρισα Caravan, Halo effect (με μάγεψε, αέρας από τα παλιά, ελπίζω να γίνει συναυλιακό αγαπημένο), Headlong flight & The garden.

[B][I]RUSH RULES[/I][/B]

[I]Να ελπίζω σε περισσότερες ευρωπαϊκές ημερομηνίες για Ιούνιο - Ιούλιο 2013 ;[/I]

Kαι εγώ αυτό περιμένω, αλλά όσο περνάει ο καιρός μου φαίνεται όλο και πιο δύσκολο και πρέπει να αρχίσω να συμβιβάζομαι σε κάτι μεταξύ Βερολίνου και Ελσίνκι, καλαναμαστεκαιλεφτανάχουμε…

[U]cult[/U]

:’(

Δεν παιζει ρε το λινκ (τουλαχιστον δεν μας εβαλες διαφημιστικο της Μπακογιαννη αυτη τη φορα :slight_smile: