~ Rush ~

Σε μενα παιζει. :-s

Η καλτιλα των σποτ της ντορας ξεπερνουσε καθε προηγουμενο …δεν καταλαβαινω γιατι παραπονιεσαι. :lol:

αχαχαχχαχααχ γαμάει το video!!!

"Also, he said that they will not be playing 2112 in its entirety but that the idea is under consideration for a future tour. Finally, he mentions that it’s very likely that they will bring the tour to South America on the second leg in 2013."
Αlex Lifeson στο Βραζιλιάνικο Road crew.

Δύο πράγματα λοιπόν.
Θα έχουμε μέλλον στις περιοδείες (πιθανώς το 2014 με R-40;) και με 2112;
Η Ευρωπαϊκή περιοδεία τελειώνει στο Ελσίνκι και άρα θα ψαχτώ κατάκει…

[QUOTE=toxikos;1399349]"(πιθανώς το 2014 με [B]R-40[/B]:wink: [QUOTE]

δοξα και τιμη μονο και μονο που το ειδα γραμμενο

Δεν ξέρω κάτι, απλά το υποθέτω. Δεν μου δείχνουν ότι είναι πρόθυμοι να σταματήσουν. Παίζουν σούπερ στα live, πουλάνε καλά έξω, φαίνονται ευχαριστημένοι, γενικά είναι καλό το φεγγάρι τους τα τελευταία 10 χρόνια… Άντε να είναι το R-MILF…

Αυριο ξεκινα η περιοδεια… Για να δουμε setlist. Βγηκε και ενδιαφερον merch στο rushbackstage

Εγω θα κανω μια ψιλοπροβλεψη για setlist

Caravan
Bu2b
Clockwork angels
Anarchist
Seven cities of gold
Headlong flight
The garden

Jacobs ladder (η Xanadu)
The trees
Distant early warning (η κανενα αλλο κλασσικο απο grace…)
Big money
The pass
Roll the bones η bravado
Animate
Far cry

Ενταξει για κλασσικα κομματια που παιιζουν παντα δεν το συζηταμε. Θα βγαλουν καποιο απο 2112, strangiato, πιστευω. Μακαρι οχι :slight_smile:

Ανταλλαζα ευκολα Strangiatto για Natural Science, που δεν παιξαν στην προηγουμενη …το θεωρω στανταρακι αυτο, λοιπον.

Aπο το να τιμησουν Presto, θα προτιμουσα ενα Resist ή Driven απο το Test For Echo.

Aπο τα καινουρια, μακαρι να 'ναι αυτα που λες, εκτος αν γινει καμια αλλαγη απο το Wreckers …ισως βγαλουν και καποιο απο τα 2 πρωτα, αν και δυσκολο.

Αν και κατι ψιλα, ισως αλλαξουν στην Ευρωπη.

ΥΓ.: Jacob’s Ladder [-o<

Εχεις δικιο για Driven. Παιζει να το επιλεξουν. Για Jacobs και Xanadu το πιστευω καο το ευχομαι γιατι ειναι τα απωθημενα μου. Για ενα απο τα δυο φυσικα. Ας μην ειμαστε και πλεονεκτες

Ο Lifeson είπε ότι θα παίξουν κάμποσα κομμάτια που δεν έπαιζαν στις τελευταίες συναυλίες. Μαζί με τα στανταράκια τους. Για το τελευταίο υπήρξε η σκέψη για να το παίξουν όλο πλην των Caravan, BU2B. Όλα είναι σε αναμονή μέχρι το βράδυ. Και το σετλίστ δύσκολα θα αλλάξει για την Ευρωπαϊκή περιοδεία (δύο αλλαγές θα μου προκαλέσουν έκπληξη).

Η γαλάζια all-over του Clockwork angels ΓΑ ΜΑ ΕΙ… Αλλά αν παραγγείλω θα θέλω κάνα διακοσάρι και δε λέει…

Ψηνει κανεις ομαδικη;;;

Count me in!

Από καιρό το ψήνω για ένα 2112 Redux t-shirt αλλά όλο κολλάω στα shipping costs. Απαράδεκτος να μην έχω ένα 2112 μπλουζάκι[-X

Έχεις link να δω ποια εννοείς;

http://www.rushbackstage.com/rushbackstage/rush-angels-all-over-t-shirt/index.html

Aυτή. Ερωτεύτηκα…

Φαινεται …εδω νομιζεις οτι αυτο ειναι γαλαζιο. :stuck_out_tongue:

παμε για ομαδικη προσκινηση στην παναγια , δεν γινεται αλλιως

Οι RUSH παιζουν συνεχως σε σταδια , δυσκολο να μαζεψουν εδω πανω απο 15.000 οποτε no stadium , no rush

Άντε να τα ξαναπούμε. Παίζουν και σε χώρους των 6 και 7 χιλιάδων. Αλλά χώρους κανονικούς συναυλιακούς και όχι ότι νάναι, που έχουμε εδώ.

Kαι από το site αυτό νομίζουν γιατί έτσι την αναφέρουν :slight_smile:

Σε κάθε περιοδεία το setlist είναι πολύ διαφορετικό από την προυγούμενη. Και δύσκολο να μην παίξουν τα sigles του Clockwork Angels ότι και να λένε. Φοβάσαι ότι θα παραγγείλεις πολλά και θα φτάσεις τα 200; Τα μεταφορικά από ότι θυμάμαι δεν είναι πολλά και δεν πλήρωσα τελωνείο την προυγούμενη φορά

Kαι κατάλληλος χώρος να υπήρχε πάλι δεν θα ερχόντουσαν. Εδώ κάνουν 5-6 συναυλίες σε όλη την Ευρώπη

Εγιναν πωλησεις πολλες στο Clockwork Angels στην Ελλαδα να τους τραβηξουν την προσοχή ;

Με τους AC/DC καπως ετσι εγινε , αλλα οι Rush δεν νομιζω να πατησουν το ποδι τους σε κανα clubaki του μητσου που εχουμε εδω περα

Ρε, δεν έρχονται πέρα από την Ιταλία κι αυτό έγινε το 2004… Κουράσαμε…
Τα ξαναείπαμε…και δεν είναι θέμα πωλήσεων. Στοχεύουν επιλεγμένες χώρες. Και καλά κάνουν…