~ Rush ~

ας παίξουν στο Badminton, στη Στέγη Γραμμάτων Και Τεχνών ή στο Μέγαρο.

καλά κάνουν?!?

Ρε παιδιά τι ψάχνετε. Οι Rush είναι μια ακριβή παραγωγή. Για να βγει μια τέτοια συναυλία πρέπει 6-7 χιλιάδες κόσμου στην Αθήνα να πληρώσει 90 ευρώ εισητήριο να πάει να δει Rush. Εσείς πιστεύετε οτι υπάρχει αυτός ο κόσμος;

Καλά κάνουν. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα, λεφτά βγάζουν και μάλιστα πολλά. Δε ρισκάρουν σε τέτοιες κινήσεις. Και δεν πρόκειται από τη μία άκρη της ηπείρου να πάνε σε μία Ελλάδα, ακόμα και αν είχε το καλύτερο χώρο…

αν όμως τους πάρει ο Λώρης τηλέφωνο να τους πείσει?

ΠΟΣΟ ΘΕΟΙ

http://www.rushbackstage.com/rushbackstage/mens-apparel/rush-explosion-cycling-jersey/index.html

http://www.rushbackstage.com/rushbackstage/mens-apparel/rush-fly-by-night-mens-cycling-jersey/index.html

http://www.rushbackstage.com/rushbackstage/mens-apparel/rush-2112-mens-cycling-jersey/index.html

Αν είναι αυτό, μιλάμε για κακό σετλίστ. Πραγματικά. Lazy setlist, όπως έγραψε ένας στο rushisabnd

.[SPOILER]Opening vid

Subdivisions
The Big Money
Force 10
Grand Designs
The Body Electric
Territories
Analog Kid
Bravado
Where’s My Thing (with drum solo)
Far Cry

Intermission (string section comes in)

Set 2

Opening vid

Caravan
Clockwork Angels
The Anarchist
Carnies
The Wreckers
Headlong Flight
Halo Effect
Wish Them Well
The Garden
Manhatten Project
Red Sector A
YYZ
Working Man

Encore

Tom Sawyer
The Spirit of Radio

Outro vid
[/SPOILER]

Για όσους τους έβλεπαν για πρώτη φορά εννοείται ότι θα είναι ότι καλύτερο έχουν δει ποτέ τους…

Nα πώ την αμαρτία μου δεν θα με χάλαγε καθόλου αυτό το set list παρά κάποιες προφανείς ελλείψεις αγαπημένων κομματιών.

Ξεκίνημα με subdivisions-Big Money;
Νιώθεις πως κάτι περίεργο παίζει και βρέθηκες να βλέπεις live της δεκαετίας του '80! :roll:

Εγω παντως νομιζω οτι ειδικα αυτοι που θα τους δουν πρωτη φορα δεν θα μεινουν τοσο ευχαριστημενοι λογω καποιων μεγαλων ελλειψεων. Προσωπικα χαιρομαι που θα απολαυσω τοσα πολλα κομματια που τις δυο προηγουμενες φορες δεν επαιξαν. Ο τροπος που φτιαχνουν οι Rush τα setlist τους ειναι στανταρ. Σε καθε περιοδεια αλλαζουν το κομματι ή τα κομματια που παιζουν απο εναν συγκεκριμμενο δισκο. Δεν ξερω πολλους που το κανουν αυτο. Χαιρομαι επισης που δυο αγαπημενοι δισκοι των 80s παιρνουν την προσοχη που τους πρεπει

Κοίτα, αυτοί που θα τους δουν πρώτη φορά, θα χαζέψουν έτσι κι αλλιώς. Απλά είναι η πρώτη φορά και να ευχαριστούν το Θεό που το πέτυχαν…

Για μένα το σετλίστ είναι “κακό”, όχι τόσο για τα τραγούδια (που αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό), αλλά γιατί είναι πολύ safe για αυτούς.

Εγω νομιζω ειναι το σετλιστ του οπαδου. Safe δεν καταλαβα πως το εννοεις. Ειναι safe για μια μπαντα να αφηνει εξω μερικα απο τα πιο κλασσικα της κομματια βαζοντας καποια απο τα πλεον αγνωστα; Και ηδη εχοουν παρει για αυτη την περιοδεια μια μη ασφαλη οδο με την προσθηκη της ορχηστρας. Βεβαια για να μη σου λεω μαλακιες και εγω θα ηθελα οπως ειχα γραψει ( και το πιστευα κιολας) ενα ladder ή ενα xanadu. Την επομενη φορα :slight_smile:

Αποκαλυφθηκε τι δουλεια ειχε ο σκυλος απο το εξωφυλλο του signals στα teasers της περιοδειας

Εγώ λέω safe, από την άποψη ότι θεωρώ την πλειοψηφία των κομματιών εύκολη για τις δυνατότητες του γκρουπ. Όλα αυτά θα καταρριφθούν βέβαια, μόλις γυρίσω από τη συναλία του χρόνου με το σαγόνι κάτω, λέγοντας πόοοοσο γαμάτη ήταν για άλλη μια φορά, κάνοντας σχέδια για το R-40…

Ετσι ειναι. Οποιο και να ειναι το σετλιστ η συναυλια θα ειναι συγκλονιστικη για αλλη μια φορα

Ντάξει, ακόμα μια φορά διαφορετικό…σίγουρα οπαδικό, ως συνηθως με λιγότερα χιτς και δίνουν βάση στο τελευταίο αριστούργημα. Ε, έχει και το Garden!
Κατά τ’άλλα ένα Animate χώραγε επίσης ή ακόμα ένα Distant Early Warning.

To απωθημένο μου παραμένει το Jacobs Ladder. Aλλά τι να γίνει… Ο καθένας μπορεί να προσθέτει ότι θελει σε αυτή τη λίστα…

Τα ξαναλέμεεε. Όσοι μπορείτε, πηγαίνετε έξω…

Παντως, εγω επειδη ξερω οτι μια θα ειναι η φορα που θα μπορεσω (αν μπορεσω) να τους, αρχιζω να μπαινω σε σκεψεις.

Απλα, οσο και να 'ναι οι RUSH, θα προτιμουσα αυτη η φορα να 'ναι ενα ενδεχομενο R-40 (ή μια Time Machine Tour …ακομα κλαιω που δεν τα καταφερα) απο μια περιοδεια σαν αυτη με προωθηση νεου δισκου (οσο καλος κι αν ειναι), με εγχορδα και με αρκετα απο τα αλμπουμ στο δευτερο μισο των 80ς, που δεν εχω ακουσει.

Βεβαια, υπαρχει και το “μην αφηνεις γι’ αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα”, αλλα πραγματικα θα σκασω αν παω σε αυτην και στην επομενη παιξουν τα παντα …υπαρχει αρκετος χρονος, βεβαια, μεχρι να παρω τις αποφασεις μου.

ΥΓ.: Απο το καινουριο απορω που εκλασαν το “Seven Cities Of Gold”.
YΓ.2: Analog Kid ρεεεε!!! :yahoo:

Iron πηγαινε και εαν δεν μεινεις μαλακας σου πληρωνω ολα τα εξοδα

Μωρε ξερω πολυ καλα κατα ποσο θα μεινω μαλακας.

Απλα γνωριζω πολυ καλα και οτι η ευκαιρια μου πιθανοτατα να ειναι μονο μια.

Θα αρπάξεις την πρώτη που θα βρεις, μην το αφήνεις. Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει σε αυτό το μπουρδέλο που ζούμε. Καλύτερα να μετανιώσεις που δεν θα τους δεις δεύτερη φορά (με καλύτερο σετλίστ, συνθήκες, μπλαμπλα…) παρά να μετανιώσεις γιατί δεν τους είδες όταν μπορούσες…

Ετσι. Αν και οι rush ετσι οπως φαινεται εχουν ακομα μπροστα τους επιβαλλεται να πας τωρα. Βλεπεις για μετα

Έτσι είναι μικρέ… Φαντάσου ότι θα αρχίσω να κλείνω για του χρόνου, χωρίς να ξέρω αν θα πάω τελικά…:p:p:p