~ Rush ~

Και καλης ποιοτητας βιντεακια για οποιον θελει

Παντως, το κλασιμο που τρωει το A Farewell To Kings ξεπερνα καθε προηγουμενο.

Πλην του Closer To The Heart (που φετος δεν το παιζουν), τα αλλα θαμμενα.

Αλλα, νταξ, τα μεγαλα παει στο διαολο (βασικα για το Xanadu δεν παει), αλλα ενα Cinderella Man ή το ομωνυμο γιατι οχι ρε γαμωτο;;;

Να σου πω την αληθεια θεωρω ολα τα κομματια που εχουν στο setlist καλυτερα του cinderella. :slight_smile: Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη. Αν παιξουν κατι απο farewell ας ειναι το xanadu ή το cygnus (το εχουν παιξει αραγε ποτε το τελευταιο ; )

Κάπου σε κάποιο παλιό bootleg το πήρε το μάτι μου… Τέλη 70΄s

Παιζαν και το βασικο ριφφ μετα το ΥΥΖ ενα φεγγαρι.

[SPOILER][/SPOILER]

Aν γίνει αυτό είναι έκπληξη μεγάλη…

Πω, Dreamline και 2112 στο δεύτερο 8O8O!!

Τελικά όντως έγιναν οι συγκεκριμμένες αλλαγές της photo

Και εμείς σε ποια από τις δύο θα πέσουμε;
Δέχονται παραγγελιές;

Ακόμα πιστεύω ότι θα κατασταλλάξουν σε ένα από τα 2. Και μεσολαβούν πέντε μήνες για την Ευρωπαική περιοδεία οπότε μπορεί να γίνουν κι άλλες μικρές αλλαγές.

Στην Time Machine αν θυμαμαι καλα, δεν αλλαξε τιποτα απο Ευρωπη σε Αμερικη.

Ναι ετσι ειναι αλλα εδω αλλαξαν στις 2 πρωτες συναυλιες. Οποτε δεν ξερεις πως θα συνεχιστει το πραγμα. Παιζει να κατασταλλαξουν σε ενα και να μεινουν εκει

Τίποτα απολύτως.
Και σε μία αμερικάνικη 2-3 χρόνια πριν, που έγινε σε δυο σκέλη, αν θυμάμαι καλά είχαν αλλάξει δύο κομμάτια. Αλλά δεν θυμάμαι λεφτομέρειες…

Χρονια πολλα Neil Peart…

Σ’ αγαπω.

[SPOILER]Ναι ρε μαλακες, τι θελετε;;; :D[/SPOILER]

60…

Kαι παίζει σα χταπόδι. Και δεν έχει περάσει και λίγα.

Και δεν έχει πετύχει και λίγα…

Κρατιέται σε καλή κατάσταση, τον βοηθάνε και τα drums.
Kαι τότε που πέρασε τα ζόρια γύρισε όλη την Αμερική με μηχανή. Πόσοι 45ρηδες θα το άντεχαν;

Που λετε παιδια μου, εγω απο Rush ειχα ακουσει μοναχα τα 2112 και Moving Pictures, δισκαρες και τα δυο εννοειται.

Χθες παραυτα αγορασα το 2112 και το Roll The Bones.

Οσον αφορα το Roll The Bones (γιατι για 2112 ειναι γνωστο το ποσο επος ειναι), τι να σας πω, ερωτας με την πρωτη ακροαση. Ουτε εγω δεν ξερω γιατι κολλησα τοσο. Οκ, το Where’s My Thing? και το You Bet Your Life δεν με εντυπωσιασαν τοσο οσο τα υπολοιπα, αλλα μου αρεσουν. Τα υπολοιπα απλα ερωτας.

Κυριως στιχουργικα αλλα και μουσικα, δεν μπορω να εξηγησω το κοκομπλοκο που εφαγα.

Τι να πω για την μαγικη μελωδια στο τελειωμα του ρεφρεν του Ghost Of A Chance, το ριφ πριν το ρεφρεν του Neurotica, τους στιχους στο Bravado, την (ταξιδιαρικη) αμεσοτητα στο Dreamline, την ατμοσφαιρα που αποπνεει το Heresy (All around that dull gray world of ideology people storm the marketplace and buy up fantasy.), τον σχεδον funky ρυθμο του Roll The Bones, το οποιο μαζι με το The Big Wheel σου λενε το προφανες, οτι ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει στην ζωη σου ή το ανεβαστικο Face Up;

Γνωριζω σαφως πως εχω πολλα ακομα να ακουσω απο αυτο το τεραστιο συγκροτημα, πειτε με υπερβολικο με οσα λεω (ξερω πως δεν συγκαταλεγεται αναμεσα στα αριστουργηματα τους), αλλα εχω την εντυπωση πως αυτος ο δισκος θα αποκτησει ξεχωριστη θεση μεσα μου.

[I]If we burn our wings
Flying too close to the sun
If the moment of glory
Is over before it’s begun
If the dream is won
Though everything is lost
We will pay the price
But we will not count the cost[/I]

:slight_smile:

<3<3
Επιτελους αποθεωστε λιγο αυτο το δισκο :smiley:

Ειναι καλυτερος απο κανα δυο δισκους των Rush :slight_smile: