~ Rush ~

Αν υποψιαστώ ότι 24/5/2013 θα ακούσω live The body electric…θα πεθάνω!!!

Οτι θα “εκαιγες” δηλαδη τα Dreamline, 2112 για πλακα;;; :stuck_out_tongue:

Και αυτά τα θέλω βέβαια. Αλλά το κομμάτι αυτό αποτελεί personal favorite. Θεωρώ πως είναι κι από τα τραγούδια που μπορεί να τα αποδώσει ακόμα και τώρα πολύ ωραία ο Geddy. Οψόμεθα.:wink:

τίμια διαφήμιση

Xα χα στα όρια της συγκίνησης…

Ρε μαλακες θα απολαυσουμε ζωντανα το middletown dreams. Το εχετε συνειδητοποιησει;

Iron aris μην το σκεφτεσαι πολυ

http://m.classicrockmagazine.com/news/rush-face-up-to-retirement/

Όπως τους βλέπω μετά από αυτήν, που τελειώνει του χρόνου, έχουν σίγουρα μια ακόμη περιοδεία από μεγάλη, έως πολύ μεγάλη. Και ένας ακόμη δίσκος, τι διάλα, τώρα άλλαξαν εταιρία…
Κάνα τεσσάρι χρόνια ακόμα για το μεγαλύτερο γκρουπ του γαλαξία…

Εδιτ…
Την έκανα τη μαλακία… Έκλεισα εισιτήριο χωρίς να ξέρω αν μπορώ να πάω… Ελσίνκι, 10 Ιούνη.

Οταν ακουω το Marathon παραμιλαω. Στην κυριολεξια ομως. Χρειαζομαι γιατρο

Power Windows τρελή δισκάρα ότι κ αν λένε μερικοί!

Η Λονδινο η Μπερμινγχαμ τον Μαιο με την ελπιδα να μη μας γδυσουν (πολυ…) οι μαυραγοριτες

μεχρι ποσο δηλαδη?!

Δεν ξερω απο τωρα, αναλογως την “καβα” που θα εχουμε εκεινη την εποχη

Για Radiohead στο Αμστερνταμ την περασμενη Κυριακη, παροτι sold out, βρηκα εισιτηριο στην κανονικη του τιμη στην κερκιδα (ασχετως αν με …ελληνια βρεθηκα αρενα:p). Ελπιζω Rush να παιχτει κατι παρομοιο και δε με νοιαζει και η θεση, μεσα να ειμαι και οπου να’ναι

Για Λονδινο ειναι στην ο2. Δηλαδη ειναι ολες καθιμενων. Δεν μπορεις να μπεις αρενα :slight_smile:

Γιατί [I]αμαυραγορίτες /I ρε παιδιά; Δεν υπάρχουν εισιτήρια για Λονδίνο; Εκεί σκέφτομαι να πάω.

Άλλος για London;

Δεν με ενδιαφερει κιολας για να ειμαι ειλικρινης, στους Radiohead στο Αμστερνταμ για να μην ειμαι μονος το εκανα, οχι γιατι με χαλαει να καθομαι. Σε κλειστα γηπεδα σαν το O2 εχω δει 6-7 συναυλιες απο κερκιδα και ηταν μια χαρα, πιο ξεκουραστα κιολας:p

Θα ξερω αν μπορω να παω μολις μερικες μερες πριν τη συναυλια, οποτε δε θελω να αγορασω εισιτηριο και μετα να ψαχνω να το δωσω. Eχω αλλα εξοδα που τρεχουν και προεχουν απο το να “κλεισω” 80 ευρω σε ενα εισιτηριο Rush

Περιμενουμε ανταποκριση απο radiohead …

Yeap, κατι θα γινει

http://soundcloud.com/brosseaupr/2112-overture-royal?secret_token=s-bCx7H

Μην είστε άνιωθοι ωρέ…

2112 κλάσικ…

… Nearly sixty musicians and thirty vocalists transform nine of RUSH’s greatest hits into even more intricate, soaring orchestral works. The Royal Philharmonic Orchestra covers the best-known classics, from “Working Man”, the self-titled debut album track that launched RUSH’s career in the U.S. to “Subdivisions” from “Signals”, the album that proved electronic rock could reside in the top ten. The band’s most successful record, “Moving Pictures”, is represented by rousing versions of “Tom Sawyer” and “Red Barchetta”. Special guest guitarists include Steve Rothery of MARILLION on “Working Man” and Adrian Smith of IRON MAIDEN on “Red Barchetta”. The Windrush Choir provides backing vocals and solos. … The orchestra was recorded at the legendary Abbey Road Studios in London, conducted by BAFTA Award-winning musician and composer Richard Harvey. … The album was produced by James Graydon and Richard Cottle, who also arranged all the music …

  1. 2112 Overture
  2. The Spirit Of Radio
  3. Tom Sawyer
  4. Red Barchetta
  5. Subdivisions
  6. Fly By Night
  7. Closer To The Heart
  8. Limelight
  9. Working Man

Κουλτούρα.