Οριστικό τέλος για τους s.o.a.d.;

Ναι ρε συ οκ αλλα αφου δεν ξερει τπτ για το αν το κανουν αυτο οι S.O.A.D. (ή αν ξερει γιατι δεν το λεει καθαρα), θα λεω οτι λεει αστηριχτες βλακειες…Εγω απλά του ειπα οτι το νορμαλ ειναι να παιζουν με τον κιθαριστα που εχουν σε ενα καναλι κατι που φαινεται και στα live τους…

gi’afto kai ta live tous den exun kamia sxesh me tous diskous tis perissoteres fores.

Δεν διαφωνω αλλα ο ηχος τους δεν πολυδιαφερει με αυτον των δισκων

Oxi allo karvounoooo…
(Hello again)

Τα κεφάλια μέσα ε;;; :smiley:
Hail :wink: !!!

Τα κεφάλια μέσα ε;;; :smiley:
Hail :wink: !!![/quote]Etsiii megale!
Kalo xeimwna paidia kai kalh dynamh!

__Αν όντως τελικά αποφασίσουν να το κλείσουν το μαγαζί (ή να το παγώσουν για μέχρι “όταν και αν” και όχι για έναν χρόνο μέχρι να τους ξαναζεστάνουν οι δισκογραφικές!!), εγώ θα του βγάλω το καπέλο.

__Βγήκαν, τα έσπασαν, τα έχωσαν, επαπροσδιόρισαν και επιρρεασαν, έφτυσαν σε πολλών τα μούτρα, έγραψαν πολλά υπέροχα και αληθινά τραγούδια και όταν τους τελείωσε, σταμάτησαν -σταματησαν πάνω στην ακμή του.

__[size=7]RESPECT[/size].

Πραγματικά κριμα και έλεος σε αυτούς που βρίζουν ένα από τα συμαντικότερα groups της τελευταίας δεκαετίας.Μπορεί να μην είναι οι παπάδες από πλευράς παιξίματος, αλλά οι ιδέες και οι συνθέσεις τους ήταν άψογες από καθε πλευρά.Κριμα που διαλύσανε, μιας και δεν καταφέραμε να τους δούμε σε live όταν μεσουρανούσαν. Μεγάλη μπάντα και κρίμα που χάνετε τόσο άδοξα.Απλά όταν τα χρήματα είναι πολλά κάπου χάνεις την μπάλα, όπως έχει γίνει και με πολλά συγκροτήματα στην ιστορία της μουσικής που ακούμε.
Μακάρι να υπάρχουν και άλλοι “ΜΕΤΑΛΟΠΑΤΕΡΕΣ” γαι να γράφουν τις ίδιες μελωδίες και συνθέσεις.

ektos oti ola auta einai diafhmhstika tryk kai epoikoinwniaka kolpa,. gia na ksanakanoun arpaxtex se 2-3 xronia, yponoeis twra oti den htan ligo poly ta idia, rythmika tragoudakia me oti nanai stixous - krauges kai alla rythmika kai kana byzantine styl klapsourisma… dioti emena etsi mou fianontai ola ta kommatia…

alhthina tragoudia ? giati ta alla einai pseutika ? oi marillion kalh ora grafoun px pseutikh mousikh ? giauto den mporei na brethei kala kala to marbles ??? ! eh ?

Ενταξει, οχι και απο τα σημαντικοτερα της δεκαετιας.Εχουν γραψει καλα πραγματα αλλα πιστευω οτι το στυλ που παιζουν δεν τραβαει για πολυ.Απο το τελευταιο τους περα απο κανα δυο κομματια τα υπολοιπα μου φανηκαν βαρετα.

Κάργια τα έχεις λίγο μπλεγμένα στο κεφάλι σου και νομίζω ότι σε κάθε σου post θες να αποδείξεις ότι είσαι ο υπερασπιστής των αδικημένων ή δεν ξέρω τι.

Please, τελείως φιλικά, σταμάτα να κυνηγάς φαντάσματα.

Οι SOAD καταφέραν να ξεχωρίσουν μέσα από έναν αχταρμά που επικρατεί τα τελυταία χρόνια στη σκληρή μουσική.

Καταλαβαίνω κάποιον που δεν του αρέσει, αλλά οι τύποι έκαναν κάτι ολόδικό τους και αξίζουν σεβασμό.

Π.χ. μπορεί στο προσωπικό μου γούστο οι Radiohead να μην λένε και πολλά πέραν μερικών συμπαθητικών κομματιών, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω την αξία που έχουν στο χώρο που πρεσβεύουν και ότι έκαναν κάτι δικό τους.

Εσύ για να απαξιώσεις τους SOAD τους συγκρίνεις με τους Marillion. Τελείως άκυρος.

Και από δισκογραφία (Toxicity,Mezmerize, Hynpotize) και από live εμφανίσεις και από επιρροή και από καινοτομία είναι κατα πάσα πιθανότητα η σημαντικότερη μπάντα στον σκληρό ήχο μέχρι στιγμής για τη δεκαετία που διανύουμε.

Σίγουρα. +1

egw koroidepsa to ALHTHINH mousikh pou eipe kapoios… kati san ton red fm as poume e ? ekei sthriksa to sxoliaki - den kanw sygkrish fysika. oi marillion paizoun fake plastic music - atsa ki i radio-kefalia.

ok - parakatw twra. Mesa ston axtarma ths sygxronhs mousikhs skhnhs, oi SOAD, paizan enan axtarma. na mhn sou pw oti ta xitakia mexri kai emena m aresan.
kai exw bathmologhsei kai kala disko tous. to prwto apo ta dyo mesm/hypn.

alla na mhn paradexesai oti to styl tous einai stasimo arketa, einai ligo ethelotyflia.
epipleon, gia na ephreaseis, prepei na dhmiourghseis skhnh. na peis oti kalws i kakws oi slipknot kai oi korn antigrafhsan kata koron tha xeis dikio. oi SOAD, den eixan da kai tosous antigrafeis. Mporei de kaneis na pei oti apla epimetallwsan tis polkes tou WEIRD AL YANKOVICH. opote kai i kainotomia ths deixnei meta apo auto kenofanhs.

2 fores tous exw dei live - th mia htan pio liwmata apo thn allh.

kai file - DEN EIMAI GHOSTbUSTER ! tarara rarara ra x2 … GHOST -BUSTERS !!! !

Δηλαδη οποιος δεν αντιγραφεται κατα κορον, δεν αξιζει; Εξαλλου, δεν νομιζω οτι το στυλ της μουσικης τους ειναι τοσο ευκολο να αντιγραφει απο τον πασα ενα… Οπως και να χει το πραγμα, το αν επηρεασαν ή οχι, ισως πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα για να το δουμε…

Σίγουρα. +1[/quote]
+2.

σε έχω ξαναπαρακαλέσει ΑΝ θες να γίνεται σοβαρός διάλογος να απαντάς με απλά κατανοητά Ελληνικά που να έχουν σύνταξη. Δεν είναι πολύ δύσκολο. Δεν μπορώ να διαβάζω 3-4 φορές αυτά που θες να γράψω για να πιάσω τι ποιητικό θες να πεις.

Τι εννοείς αληθινή μουσική?

Όταν λέω αχταρμά εννοώ πως επειδή τα περισσότερα πράγματα έχουν ήδη ακουστεί, για να διαφοροποιηθούν οι περισσότεροι ή νομίζουν πως πρωτοτυπούν (με χρήση γυναικείων φωνητικών, με χιπ χοπ στοιχεία, με ορχήστρες κλπ) ή πάνε σε ακραίες λύσεις που σε κάποιους φαίνονται φοβερές και τρομερές και σε εμένα ακούγονται φασαρία. Οι SOAD απλά επιβληθήκαν με τη διαφορετικότητά τους. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό γιατί η διαφορετικότητά τους τους έκανε να ακουστούν στο πρώτο album, αλλά μόνο όταν την συνδυάσαν με πραγματικά ωραίες ιδέες/μελωδίες δλδ στο Toxicity έγιναν μεγάλοι. Και το διατηρήσαν, ίσως μεγαλώσαν ακόμα περισσότερο.

Όσον αφορά την εξέλιξη δε μιλάμε για καμιά μπάντα με τεράστια ιστορία. Όμως δεν χρειάζεται να είσαι κανάς ειδικός για να ακούσεις την εξέλιξη από το ομώνυμο στο Toxicity και από εκεί στα Mesmerize - Hypnotize.

Επίσης, το ότι του έβαλες βαθμό τι λέει? Ειδικά εσύ που a priori τους κράζεις γιατί να ασχοληθείς?

Καμία απολύτως σχέση με Weird Al Yankovich.

Το να επηρεάσεις μερικές φορές δεν είναι τόσο απλό. Οι SOAD έχουν πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά (ιδιαίτερα στα στοιχεία που κουβαλάνε από Αρμενία) για να αντιγραφούν τόσο εύκολα. Όλοι τους παραδέχονται πάντως σαν top μπάντα και η αποδοχή των 2 τελευταίων album ήταν καθολική.

500000+ pwlhseis, den einai kai katholikh apodoxh. ntaks profanws kai 100000000 downloads…

katholikh apodoxh einia na xeis ena diamantenio album 10 myria kai panw.

grafw asyntakta - opws dhladhs peripou einia kai oi stixoi twn SOAD …( ooops ephreastika pou leei kai o NINO), gia na mporw na sympyknwnw mynhmata kai nohmata kai na kanw refferences se polla pragmata se 2-3 grammes.

to an bathmologisa kala paei na pei oti apodexomai kati pou thewrw kalo. opws kai ekraksa thn katatmish sta 2. dhladh peithanagkasmos pou odhghse se diplasies pwlhseis kai apomyzhse tous opadous apo 2 15eura anti gia ena ! giati alloi grafoun 74lepta album dhladhs ?

epishs xazouli - kserw oti den exoun sxesh me ton W.A.Y. apla to lew gia pickarisma kai asteieuamenos… tsk tsk…

Ξέρω καμιά 50αρια metal μπάντες των 80’s με πάνω από 10 εκατ. πωλήσεις… (Όχι ότι έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία) Αλλά μιλάτε για πωλήσεις…

Άρα SOAD εξωφυλαρούχες του metal στις πωλήσεις…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Έχω δισκογραφία και μ’ αρέσουν… Ωστόσο όχι και top… Εκεί που έκλασε ο Hetfield φύτρωσαν οι SOAD…

kai ekei pou eklane o mustain - oi atsallica. as mhn eixan ta riffs tou kokkinomalh ta prwta 3… :stuck_out_tongue:

Κι εκεί που κατούραγαν τα ποζέρια - ο Mustaine

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χαχαχαχα!!! Θεός!!!